Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Tajniki biznesu domenowego

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Tajniki biznesu domenowego

Internet otwiera cały świat sposobów zarabiania pieniędzy w Internecie i chociaż może to być nieco przytłaczające lub powodować „syndrom błyszczącego obiektu”, ci, którzy przepracują to, aby nauczyć się umiejętności, mogą bardzo dobrze żyć w Internecie.

Chociaż nie mówi się o tym tak często, jak o przerzucaniu stron internetowych lub wykonywaniu prac SEO, domenowanie jest jedną z umiejętności, których wiele osób nauczyło się, aby zarabiać na życie online. Właściwa nazwa domeny może być bardzo cenna nawet bez zbudowanej na niej strony internetowej.

Przyjrzyjmy się zaletom, wadom i współczesnym realiom biznesu domenowego.


Co to jest domena?

Domena to praktyka polegająca na kupowaniu nazw domen po niskiej lub normalnej cenie, a następnie sprzedawaniu ich z zyskiem. Może się to zdarzyć na podstawie odgadnięcia trendu, zanim on nastąpi (np. dodanie e- do słów: ebooks, esports, efile itp.), wybrania markowych nazw, których ostatecznie chce startup, lub po prostu zlokalizowania domen z dobrą historią, które latają pod radarem.

Domena, która dla jednego kupującego jest warta tylko 10 USD, dla innego może być warta setki, a nawet tysiące.

W przeciwieństwie do przerzucania stron internetowych lub budowania niszowych stron internetowych na dłuższą metę, domena może być bardziej nieprzewidywalna, jeśli chodzi o ramy czasowe. Rozmawiałem z osobami, które po miesiącu miały oferty na nazwę domeny, a inne nazwy domen były wielokrotnie wystawiane na aukcjach przez lata, zanim znalazł się ktoś chętny zapłacić wystarczająco wysoką cenę premium.

Strategie domeny mogą przybierać różne formy, ale wszystkie z nich mogą być bardzo opłacalne na dłuższą metę, jeśli są dobrze wykonane.


Jak zarabiać pieniądze w biznesie domenowym

Prostą odpowiedzią jest kupowanie tanio i sprzedawanie drogo, ale to nie jest zbyt szczegółowe ani pomocne, prawda? Zarabianie na domenach nie polega na kupowaniu wielu nazw i czekaniu. Zarabianie stałych pieniędzy na kupowaniu i sprzedawaniu nazw domen wymaga wielu umiejętności i odpowiedniej kombinacji długoterminowej cierpliwości oraz krótkoterminowego marketingu i pomocy.

Dla niektórych właścicieli domen oznacza to poszukiwanie przeoczonych wygasłych domen, które wcześniej miały stronę internetową, a tym samym miały dobry profil linków.

Inni będą szukać krótkich markowych nazw domen, które są dostępne lub mogą z łatwością być nazwą startową. Zbierz ich wystarczająco dużo, zwłaszcza krótszych nazw domen, a te mogą doprowadzić do dużej sprzedaży.

Są też właściciele domen, którzy skupiają się na zgryźliwych nazwach w określonych niszach, takich jak aktywność na świeżym powietrzu, sport lub inne hobby. Ta wiedza z pierwszej ręki może prowadzić do poznania, jakie nieco dłuższe nazwy są bardziej odpowiednie dla hobbystów w tej niszy.

Niektórzy właściciele domen praktykują wszystkie te strategie na raz, aby zapewnić sobie największe szanse na posiadanie czegoś, co przyniesie im zysk, czy to w drodze aukcji, czy prywatnej sprzedaży.

1. Przerzucanie domeny

Przerzucanie domen polega na kupowaniu nazw domen z nadzieją na stosunkowo szybkie przerzucanie ich z przyzwoitym zyskiem. Ta metoda domenowania wymaga więcej uwagi i aktywnej pracy, ale uzyskanie wielu wysokiej jakości nazw domen w miarę pojawiania się nowych trendów może prowadzić do dużych zysków.

Najbardziej udane kampanie zamiany domen mają na uwadze potencjalnych nabywców, którzy nabywają nazwy domen i planują zasięg.

Ważnymi czynnikami, na które należy zwrócić uwagę, są:

  • Jakość TLD
  • Nieodebrane nazwy w nowych lub rozwijających się branżach
  • Wyprzedzanie trendów
  • Potencjalne cele, do których można dotrzeć z domeną podczas zakupu
Rekommenderad:  Ten start-up z Wielkiej Brytanii opracowuje system sztucznej inteligencji w celu wykorzystania bezczynnych procesorów graficznych poprzez zastosowanie rozproszonego przetwarzania tokenów dla użytkowników głębokiego uczenia

Wymaga to czasu, ale skupienie się na dobrych nazwach domen w pojawiających się trendach i myślenie o potencjalnych nabywcach od samego początku może radykalnie zwiększyć szanse na sukces właściciela domeny.

Inną formą przerzucania domen, która może skutkować (stosunkowo) szybką sprzedażą, są wcześniej używane domeny, które przelatywały pod radarem, zanim ponownie stały się publicznie dostępne. Mają one odsyłacze do nich, a im lepszy profil linków, tym bardziej wartościowa jest nazwa.

Jeśli nazwa domeny jest rozpoznawalna i łatwa do zapamiętania, tym lepiej.

2. Tradycyjne inwestowanie w domeny

W przypadku tradycyjnego inwestowania w domeny inwestor jest skłonny zatrzymać dobrą nazwę domeny przez lata, jeśli to konieczne, wystawiać nazwy domen premium na aukcję z określonym minimum i czekać na pojawienie się odpowiedniego nabywcy.

W przypadku witryn, które mają historię linków zwrotnych, tworzenie mikrowitryn może być świetnym sposobem na umieszczanie reklam i uzyskiwanie pasywnego dochodu przy jednoczesnym zachowaniu „soku z linków”, który ma nazwa domeny. Upewnij się, że mikrostrona zawiera wyraźne oznaczenia domeny dostępnej na sprzedaż!

Właściciele domen mogą kupować domeny premium, które ich zdaniem są za drogie, lub szukać zwykłych domen, które zapadają w pamięć i mają poważny potencjał budowania marki.

Zamawianie domen jest częstym wydatkiem w przypadku tej strategii, ponieważ daje inwestorowi wewnętrzną możliwość zakupu dobrych, wygasłych nazw domen, zanim trafią one na aukcję lub na otwarty rynek.

Może to być kosztowne, ponieważ wiele zamówień oczekujących nie zostanie zrealizowanych, ale wystarczy jedno lub dwa zaniedbane odnowienia, aby potencjalnie zdobyć niezwykle cenne nazwy domen.

Tradycyjne inwestowanie w domeny wymaga kapitału obrotowego i budżetu, ponieważ niektóre nazwy mogą wymagać przechowywania przez wiele miesięcy, a nawet lat, zanim znajdzie się odpowiedniego nabywcę na tak wysoce dochodową sprzedaż.

Należy pamiętać, że średni współczynnik sprzedaży wynosi 1-3% dla domen w pierwszym roku, zgodnie z tym badaniem. Jest to zakres często powtarzający się w przestrzeni.


Jaki jest średni zwrot z inwestycji w domenę

Ustalenie średniego zwrotu z inwestycji jest trudne i różni się w zależności od strategii. Czytanie o pojedynczej domenie .io, .co lub .ai sprzedanej start-upowi wspieranemu przez VC, który nie mógł uzyskać preferowanej domeny .com za dziesiątki tysięcy dolarów, jest inspirujące… czas utrzymywania, zasięg i wszystko inne, co ma wpływ na sprzedaż domeny.

Od tylko 1-3% nabytych domen sprzedaje się w ciągu jednego roku, matematyka mówi nam, że wiele nazw domen nie sprzedaje się, więc obliczenie tych wydatków, aby uzyskać średni zwrot z inwestycji, komplikuje sprawę.

Liczby różnią się znacznie w zależności od komentarza i obszernego badania, ale wielu właścicieli domen dąży do 10-krotnej średniej przy wystawianiu cen.

Wśród domen, które się sprzedają, nie jest niczym niezwykłym, że nazwa domeny kupiona za kilkaset jest sprzedawana za kilka tysięcy. Lub nazwa domeny kupiona za tysiąc i sprzedana za prawie dziesięć tysięcy.

Na każdą sprzedaż domen o wartości 20 000 USD dokonaną przez pełnoetatowego domenę przypada dziesiątki sprzedaży w tle domen za 20 USD za 200 USD i za 100 USD za domeny1000, aby wypełnić numery przychodów i sprawić, by działało.


Jak wybrać domeny do zainwestowania

Udane domenowanie to po części sztuka, po części nauka oraz dużo pracy i zasięgu. Skoncentrowanie się na trzech głównych tematach może pomóc zwiększyć wskaźnik sukcesu podczas przeszukiwania zasobów internetowych w poszukiwaniu dobrze sprzedających się nazw domen.

Rekommenderad:  5 Zmiany, które musisz zrobić z biznesu tradycyjnego na internetowy

1. Długość domeny

Im krótsza nazwa domeny, tym większe zapotrzebowanie. Są wyjątki, ale jest to praktyczna zasada, która się trzyma. Krótsze nazwy domen są zwykle łatwe do zapamiętania, łatwiejsze do oznakowania i cieszą się większym zainteresowaniem.

Rzadka nazwa domeny składająca się z trzech lub czterech znaków prawie zawsze będzie bardzo poszukiwana. Nawet w domenach wielowyrazowych skupienie się na krótszych domenach przyniesie lepsze wyniki.

2. Siła słowa kluczowego

Chociaż czasy domen z dokładnym dopasowaniem (EMD) rządzących rankingami Google mogą się skończyć, nazwa domeny z dobrym słowem kluczowym nadal będzie cenna. Posiadanie słowa kluczowego w adresie URL nadal ma zalety SEO, zwłaszcza w przypadku uzyskiwania linków zwrotnych.

Dobra nazwa domeny oparta na słowach kluczowych może być również dobra dla budowania marki, dodając wartości do nazwy i zwiększając prawdopodobieństwo przyciągnięcia uwagi twórcy strony internetowej, który jest skłonny zapłacić.

3. Zapamiętywanie

Jak łatwo zapamiętać nazwę domeny? Jeśli nazwa lub potencjalny akronim są trudne do zapamiętania, nie jest to dobry znak. Z drugiej strony, jeśli nazwa jest zgryźliwa i utknie w głowie, może to pomóc w sprzedaży nazwy domeny.

Zapadające w pamięć nazwy są ważne dla budowania marki i będą bardzo poszukiwane w każdej niszy. Jest to główny czynnik w znajdowaniu zwycięskich nazw domen.

4. TLD (domena najwyższego poziomu)

Istnieją pewne domeny najwyższego poziomu, które są po prostu bardziej szanowane, cenniejsze i bardziej poszukiwane niż kiedykolwiek. Podczas gdy domena .com wciąż jest królem, a nawet nie jest blisko, domeny TLD, które są bardzo popularne wśród startupów wspieranych przez VC, to .io, .co i .ai.

Znalezienie wysokiej jakości domen przy użyciu tych rozszerzeń TLD znacznie zwiększy szanse na znalezienie zmotywowanego nabywcy.


Jak rozpocząć inwestowanie w domeny

Istnieje kilka ważnych porad, które zdaniem większości inwestorów domen są ważne, zwłaszcza dla początkujących, którzy dopiero zaczynają.

1. Zdefiniuj swój budżet

Zapamiętaj te liczby 1-3% średniej sprzedaży. Będziesz potrzebować budżetu, który pozwoli ci nabyć wiele nazw domen i utrzymać je, gdy nauczysz się podstaw.

Biorąc pod uwagę, jak długo większość nazw domen będzie musiała być utrzymywana, aby znaleźć nabywcę, bardzo ważne jest posiadanie budżetu, który pozwala kupować i utrzymywać, ale nadal mieć wolne pieniądze na wykorzystywanie pojawiających się okazji.

Zrozum, ile możesz wydać i trzymaj się tego budżetu. Nie popełniaj kosztownego błędu, goniąc za dużą wyprzedażą poza tym, na co cię stać.

2. Wybierz dochodową niszę lub branżę

Niektóre nisze po prostu płacą więcej. Niektóre branże wymagają znacznie większej obecności w Internecie. Przyjrzyj się im i dowiedz się, gdzie czujesz się komfortowo, ucząc się handlu.

Pozostanie w dochodowej niszy lub dwóch, które Cię interesują i o których wiesz, że zwiększy Twoje szanse na sukces, jednocześnie ucząc się, jak działa domena dla zysku.

3. Narzędzia potrzebne do rozpoczęcia

Istnieje kilka narzędzi, o których początkujący inwestorzy w domenę będą chcieli się dowiedzieć. Estibot to popularne narzędzie domenowe skupiające się na wycenach i inwestycjach.

Kolejnym narzędziem, które jest naprawdę potężne, ale niedoceniane, jest Spamzilla. To potężne narzędzie do znajdowania wygasających domen z linkami zwrotnymi i historią, które prześlizgują się przez szczeliny i są dostępne do zdobycia, gdy staną się dostępne.

Rekommenderad:  Jak zbierać i wykorzystywać dane klientów do rozwoju biznesu e-commerce

Chociaż niekoniecznie ogranicza się to do jednego narzędzia lub rejestratora, dobrym pomysłem jest znalezienie narzędzia do obsługi zamówień zwrotnych lub miejsca aukcji domen, z którym można się zapoznać. Aukcje GoDaddy kosztują tylko $5 rok na członkostwo, a nauczenie się, jak złożyć zamówienie oczekujące, jest ważną umiejętnością, aby odnieść sukces w domenach.


Prawdy o domenach, które musisz znać

Chociaż domenowanie może być niezwykle opłacalne, istnieją trzy główne prawdy, o których nowi inwestorzy muszą pamiętać.

1. Przerzucanie domen nie sprawi, że staniesz się bogaty z dnia na dzień

Kupowanie i sprzedawanie domen nie jest sposobem na szybkie wzbogacenie się. Zbudowanie odpowiednich umiejętności wymaga czasu, a w przypadku naprawdę ogromnej sprzedaży znalezienie odpowiedniego nabywcy może zająć lata.

Przerzucanie domen może być bardzo opłacalne, ale zbudowanie dochodowego portfela wymaga czasu, tak jak potrzeba czasu na doskonalenie umiejętności. To może być opłacalne, ale nie stanie się to szybko.

2. Jest to aktywny proces

Nawet przy „tradycyjnej” metodzie musisz skonfigurować aukcje, dotrzeć do start-upów i webmasterów oraz przygotować się na sukces w inny sposób.

Jeśli wyobrażałeś sobie po prostu kupowanie nazw domen, siedzenie i czekanie na nadchodzące oferty, czeka Cię bardzo niemiłe przebudzenie.

Domena to nie konfiguracja pasywnego dochodu – to aktywny zgiełk online.

3. Nauka wymaga czasu

Istnieje wiele umiejętności, których należy się nauczyć, aby stać się lepszym inwestorem. Musisz dowiedzieć się, jak działają najlepsze narzędzia, w jakich niszach możesz znaleźć możliwości, jak wyśledzić zmotywowanych kupujących i nie tylko. Każda nisza ma swoje własne małe dziwactwa, których należy się nauczyć i opanować, aby inwestorzy mogli się rozwijać.

Umiejętności tych może nauczyć się każdy, ale wymaga to czasu i inwestycji.


Aktywne dania na wynos

Niezależnie od tego, czy jest to osoba początkująca w kupowaniu i sprzedawaniu nazw domen, czy też osoba z doświadczeniem w kupowaniu i sprzedawaniu nazw domen, jest ich kilka

  • Istnieją dwa główne modele domenowania: długoterminowe inwestowanie i przerzucanie domen i oba są opłacalnymi opcjami
  • Najważniejsze domeny TLD najwyższego poziomu, takie jak .com, .io i .co
  • Średni procent domen sprzedanych w ciągu roku to 1-3%
  • Domaining wymaga umiejętności i doświadczenia, aby stać się dobrym
  • Nie staniesz się bogaty od razu – to proces

Chociaż jest wiele rzeczy, o których należy pamiętać, angażując się w świat domen, nie zmienia to faktu, że istnieje wiele możliwości. Postępuj zgodnie z tymi wskazówkami i wskazówkami, a będziesz na dobrej drodze do nauczenia się, jak zostać silnym inwestorem w domeny.

Table of Contents