Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

TCS buduje własną generatywną technologię sztucznej inteligencji podobną do ChatGPT

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: TCS buduje własną generatywną technologię sztucznej inteligencji podobną do ChatGPT

Tata Consultancy Services (TCS) nie może się doczekać zbudowania własnej wersji ChatGPT do generowania kodu korporacyjnego. Na razie projekt jest w początkowej fazie i wykorzystuje obszerne zasoby wewnętrzne, kody i dane. Firma opracuje rozwiązanie przy użyciu wewnętrznych algorytmów, które będą wykorzystywać duże funkcje modelowania języka.

Kluczowe punkty:

  • TCS buduje własną wersję ChatGPT do generowania kodu korporacyjnego.
  • Firma opracowuje koncepcję roli w organizacji znanej jako „Prompt Engineer”.

TCS buduje własny ChatGPT do generowania przedsiębiorczych kodów

Dyrektor operacyjny Tata Consultancy Services N Ganapathy Subramaniam stwierdził, że firma tworzy własny ChatGPT, który będzie używany do generowania przedsiębiorczych kodów.

W tej chwili projekt jest w początkowej fazie i nie może się doczekać wykorzystania ogromnego wewnętrznego kodu, zasobów i danych. Rozwiązanie zostanie opracowane przy użyciu wewnętrznych algorytmów, które wykorzystują funkcje modelowania dużych języków, które są podobne do generatywnych chatbotów AI, takich jak ChatGPT OpenAI, ale zamiast tego służą do generowania kodu korporacyjnego.

Subramaniam stwierdził: „Patrząc na to w sposób, w jaki na to patrzymy, generatywna sztuczna inteligencja wykorzystuje kod, doświadczenie i dane z przeszłości, aby zrozumieć”. Ponadto TCS działa w branży od kilku lat, dlatego wiedza może służyć jako podstawa. Tak więc, jeśli technologia rozwija kody, które zostały nauczone algorytmów przy użyciu zastrzeżonych danych TCS. W takim przypadku wynikiem będzie coś, na co jestem gotów udzielić licencji.

Aby zbudować zastrzeżone generatywne algorytmy sztucznej inteligencji, TCS musi opracować różne przypadki użycia w celu zbudowania kodu, a proces musi później dojrzeć. Subramaniam uważa również, że nadal wymagane jest dopracowanie rozwiązań AI w przedsiębiorstwach, jeśli chodzi o własność, a także własność intelektualną produktów końcowych. Dlatego rozwiązania dla przedsiębiorstw będą poszukiwane.

Rekommenderad:  Co to jest ChatGPT? - Aksjomateel

Subramaniam, który w maju przyszłego roku przejdzie na emeryturę, oczekuje, że firma programistyczna z Bombaju uruchomi niektóre z tych rozwiązań przed końcem jego kadencji. Głównym celem generowania tych modeli jest tworzenie takich kodów, które można łatwo wdrożyć.

Dodał, że jeśli TCS chce opracowywać bezpieczne i kontekstowe generatywne rozwiązania AI w celu przyspieszenia projektów klientów, to nie może po prostu polegać na dużych narzędziach językowych różnych dostawców, ale zamiast tego powinien mieć własne rozwiązanie.

„Klienci chętnie wykorzystują generatywną sztuczną inteligencję” — powiedział Subramaniam. Jednak jako dostawca jestem zobowiązany do dostarczenia im czegoś, co jest wolne od jakichkolwiek naruszeń i zawiera pełną własność własności intelektualnej.”

Ponadto branża musi również poczekać na dalsze dojrzewanie przepisów regulujących te rozwiązania, aby uwolnić pełne możliwości technologii.

Opracowanie nowych ról dla „Prompt Engineers”

Według Subramaniama, istnieje ogromna szansa w opracowaniu nowych ról dla „szybkich inżynierów” w organizacji, którzy mogą skutecznie przekazywać kontekstowe pytania do dużych modeli językowych na potrzeby przedsiębiorstw.

Dlatego jedną z rzeczy, których ciągle słuchaliśmy na rynku, był sposób zadawania pytań na platformach AI, co jest niezwykle ważne, prawda?

Konceptualizujemy więc rolę w firmie znaną jako „Prompt Engineers”. Dodał: „Nie uzyskaliśmy jeszcze zezwolenia na to, jednak jesteśmy świadomi, że rola będzie równie krytyczna, jak posiadanie umiejętności inżynierskich, analitycznych lub matematycznych”.

Firma TCS dostrzegła możliwość współpracy z generatywnymi ofertami sztucznej inteligencji za pomocą MasterCraft, swojej platformy programistycznej o niskim kodzie.

Będzie to dość podobne do CoPilot, rozwiązania do automatycznego generowania kodu, które zostało wydane przez należące do Microsoft GitHub i OpenAI w celu przyspieszenia procesu pisania oprogramowania.

Ponad 100 klientów korzysta z narzędzia Mastercraft. „W tej chwili nie dodaliśmy jeszcze odpowiedzi podobnej do ChatGPT dla analizy wzorców danych”. Nie wprowadziliśmy jeszcze rozwiązania podobnego do ChatGPT do analizy wzorców danych. Jednak kiedy w końcu to zrobimy, naszą wizją będzie inteligentna, niskokodowa platforma dla MasterCraft.

Rekommenderad:  Zabójczy soundbar Sennheiser Ambeo ma teraz mniejsze, tańsze rodzeństwo

Subramanian powiedział, że TCS opracowało wiele różnych rozwiązań, które wykorzystują generatywne rozwiązania AI podczas współpracy z globalnymi partnerami.

Table of Contents