Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Te 4 Witryny ułatwiają przeprowadzanie testów

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Te 4 Witryny ułatwiają przeprowadzanie testów

Bycie nauczycielem nie jest łatwe, a tworzenie zasobów może być jedną z najtrudniejszych prac, jakie musisz wykonać. Testy drukowania mogą być czasochłonne, trudne i nie wspominając o wpływie na środowisko.

Jeśli jednak chcesz udostępniać testy cyfrowo, może to być przytłaczające ze względu na wszystkie dostępne opcje do wyboru. Na szczęście nie musisz samodzielnie przeszukiwać wszystkich dostępnych opcji.

WYKORZYSTAJ WIDEO DNIAPRZEWIŃ, ABY KONTYNUOWAĆ TREŚĆ

Oto czterech najlepszych twórców testów i quizów dostępnych online.

Najpierw na tej liście mamy ProProfs. ProProfs to kompleksowe rozwiązanie spełniające wszystkie Twoje potrzeby w zakresie testowania, quizów i ankiet.

Jeśli nie czujesz się zbyt komfortowo, tworząc quizy online lub nie czujesz się szczególnie obeznany z technologią, ProProfs to świetny wybór. Na każdym etapie procesu ProProfs udostępnia samouczki wideo i pisemne, a także opcję bezpośredniej obsługi klienta w lewym dolnym rogu ekranu.

Właściwie rozpoczęcie pracy z ProProfs jest dość proste. Wszystko, co musisz zrobić, to założyć konto, które da ci 15-dniowy bezpłatny okres próbny, aby poczuć ich usługi. Stamtąd istnieje wiele różnych planów do wyboru.

Rzeczywisty proces tworzenia testów nie może być prostszy. Istnieje ogromna liczba różnych szablonów do wyboru, które zdejmują z Ciebie presję, aby dowiedzieć się dokładnie, jak chcesz ustrukturyzować swoje testy lub quizy.

Te szablony są podzielone na różne kategorie w zależności od tego, jak można ich używać i rodzaju samego quizu, chociaż zawsze możesz po prostu utworzyć test od podstaw, jeśli wolisz.

Gdy zaczniesz przeprowadzać test, prawdopodobnie zauważysz ogromną różnorodność dostępnych typów pytań do wyboru. Istnieją podstawowe opcje wielokrotnego wyboru i pola wyboru, a także kilka bardziej skomplikowanych pytań, takich jak eseje, dopasowywanie, uporządkowane listy i wiele innych.

Wspaniałe jest to, że każdy typ pytania ma przykładowe pytanie, dzięki czemu możesz upewnić się, że w pełni rozumiesz, w jaki sposób ma być używany, zanim przejdziesz dalej.

Po przeprowadzeniu testu możesz dostosować jego ocenę, kolejność, a nawet wygląd. Stamtąd możesz zapisać i wysłać test do wszystkich swoich uczniów, a nawet innych nauczycieli, jeśli chcą go powtórzyć.

Następny na tej liście jest Topgrade, kolejny doskonały kreator testów online, który jest doskonałym narzędziem w twoim arsenale. Jeśli chcesz rozszerzyć swoją działalność o quizy, testy, ankiety i fiszki online, Topgrade jest do tego doskonałym narzędziem.

Musisz zacząć od Topgrade, rejestrując konto, co może zająć trochę czasu. Jednak gdy skończysz, możesz zacząć tworzyć zasoby. Wspaniałe w Topgrade jest to, że nie ograniczasz się tylko do testów. Mają też opcje fiszek i ankiet.

Podobnie jak te przydatne strony internetowe, które tworzą niesamowite arkusze kalkulacyjne, wykonanie testu jest bardzo proste. Wszystko, co musisz zrobić, to wybrać nazwę i kategorię, a potem możesz iść. Jest tu wiele ustawień, które mogą być nieco przytłaczające, ale gdy już zapoznasz się z układem, możesz wiele osiągnąć.

Najłatwiej zacząć od dodania pytania, które przeniesie Cię na nową stronę, na której możesz wybierać spośród wielu różnych typów pytań, takich jak pytania wielokrotnego wyboru oraz pytania typu prawda lub fałsz.

Różnorodność tutaj jest wprawdzie trochę ograniczona, ale istnieje wiele opcji, które można dodać na górze, takich jak liczniki czasu dla każdego pytania, dodatkowe wyjaśnienia po odpowiedziach ucznia, niestandardowe dobre i złe obrazy i wiele innych.

Jedną z najlepszych części Topgrade jest jednak to, że możesz przeszukiwać zasoby publiczne, nie tylko własne. Jeśli szukasz inspiracji lub po prostu chcesz wykorzystać istniejący test jako podstawę, możesz to łatwo zrobić, aby szybko rozpocząć własne plany lekcji.

Jeśli szukasz czegoś, co jest trochę łatwiejsze w użyciu, EasyTestMaker robi dokładnie to, co jest napisane na puszce.

Chociaż jest nieco bardziej oszczędny niż niektórzy inni twórcy testów i quizów z tej listy, największą siłą EasyTestMaker jest to, że jego nieco podstawowy interfejs użytkownika nie jest przytłaczający.

Wszystko, co musisz zrobić, aby rozpocząć, to założyć konto i gotowe. Stamtąd jest całkiem prosty interfejs, który pozwala tworzyć, a następnie uzyskiwać dostęp do testów, które wcześniej wykonałeś.

Gdy przeprowadzasz swój pierwszy test, znajdziesz mnóstwo samouczków, które pomogą ci w drodze, co jest bardzo przydatne, jeśli niektóre inne wpisy na tej liście są dla ciebie trochę za dużo.

Dostępnych jest siedem różnych typów pytań, które możesz dodać, a kiedy skończysz, wystarczy kliknąć jeden przycisk, a Twój test jest gotowy do wypełnienia online przez innych. Jeśli szukasz jednych z najlepszych aplikacji interaktywnych do sal lekcyjnych, to jest to świetny sposób, aby to zrobić.

Wreszcie mamy Socrative. Jeśli wolisz coś bardziej dopracowanego, Socrative może być najlepszym rozwiązaniem. Interfejs użytkownika Socrative wygląda świetnie, a cała usługa przypomina profesjonalny program, do którego można uzyskać całkowity dostęp w przeglądarce.

Rozpoczęcie pracy jest również dość łatwe. Wszystko, co musisz zrobić, to zarejestrować się, a następnie za pomocą kilku kliknięć jesteś gotowy do rozpoczęcia testów i quizów.

Dostępne typy pytań są ograniczone do pytań wielokrotnego wyboru, prawdy lub fałszu oraz pytań z krótką odpowiedzią, ale rzeczywisty interfejs do dodawania ich wszystkich jest fenomenalny.

Możesz łatwo zobaczyć, jaka jest każda odpowiedź, ile punktów jest warte pytanie, dodawać obrazy i więcej tylko z poziomu interfejsu.

Nie marnuj papieru, przejdź na technologię cyfrową

Jak widać, przeprowadzanie testów online może być bardzo proste. Istnieje ogromna różnorodność różnych usług, które mają na celu usprawnienie procesu, jak tylko mogą, czy to poprzez prosty projekt, przejrzyste interfejsy, czy mnóstwo samouczków.

Możesz wypróbować dowolną z tych usług za darmo, co jest świetnym sposobem na zanurzenie się i zobaczenie, co lubisz, a czego nie. W końcu nie ma nic do stracenia, jeśli tylko spróbujesz.