Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Te małe firmy stoją w obliczu największego ryzyka w czasie recesji

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Te małe firmy stoją w obliczu największego ryzyka w czasie recesji

Mniejsze marki sprzedające sprzęt i odzież z dużymi biletami są narażone na największe ryzyko, jeśli na horyzoncie pojawi się recesja. To tylko jedno z dań na wynos Ustawa o równoważeniu marki z NielsenIQ.

Globalne badanie skupiło się na tym, jak nowy inflacyjny rynek wpływa na perspektywy konsumentów w przypadku małych i średnich firm.

„Kiedy uderza inflacja lub recesja, wydatki konsumpcyjne naturalnie spadają. Wraz z kurczeniem portfela pojawiają się mniej impulsywne lub pobłażliwe zakupy” – Andrew Criezis, starszy wiceprezes i dyrektor generalny ds. NielsenIQ biznes SMB, pisze. „Z pewnością stwarza ryzyko dla marek w tych przestrzeniach, które nie są elastyczne podczas recesji”.Raport dotyczący ustawy o równoważeniu marki NielsenIQ

Criezis wymienił dwa przykłady wymienione powyżej. Następnie zwrócił uwagę na kilka innych sposobów, w jakie mniejsze firmy i ich marki mogą być podatne na spowolnienie.

„Spośród ankietowanych kupujących, którzy uważają, że kupują wyłącznie małe marki, 17% szuka marek własnych, aby zaoszczędzić pieniądze”.

Mniejsze rozmiary opakowań

Inny odsetek (15%) szuka mniejszych opakowań, aby zaoszczędzić pieniądze.

„Małe marki, które nie mają odpowiedzi na rozmiary ekonomiczne lub są podatne na opcję marki prywatnej, mogą być zagrożone” – mówi Criezis.

Ustawa o równoważeniu marki wskazuje również na to, że internet robi różnicę podczas każdej możliwej recesji. Badanie wykazało, że jeden na czterech kupujących będzie wyceniał produkty online. Oznacza to, że mniejsze marki, które promują się cyfrowo, mogą odnieść sukces. Podobnie dla tych małych firm, które biorą udział w większych wydarzeniach związanych z zakupami online.

W raporcie jest więcej dobrych wiadomości dla małych i średnich firm. Zwłaszcza tych, które skupiają się na oddawaniu.

Rekommenderad:  7 Najlepsze praktyki w zakresie bezpieczeństwa witryny dla Twojej firmy

Criezis wyjaśnia.

Kupuj małe marki

„Istnieje również spora liczba kupujących, którzy chcą kupować małe marki bez względu na wszystko” — mówi. „To dlatego, że 82% respondentów kojarzy te marki ze wspieraniem lokalnej społeczności”.

Czterech na 10 kupujących kojarzy te wybory z działaniami przyjaznymi dla środowiska i zrównoważonym rozwojem.

„Dla niektórych kupujących nadal będzie to miało znaczenie, nawet w czasie recesji” – dodaje.

Jak więc małe firmy mogą przetrwać burzę przy użyciu strategii i zasobów? Criezis sugeruje, że odpowiedź jest prosta. Musisz tylko odrobić pracę domową.

„W tych czasach zrozumienie i zbadanie kupujących staje się ważniejsze niż kiedykolwiek” — mówi. „Małe marki muszą się zagłębić i zrozumieć, w jaki sposób ich kupujący kupują produkty, aby zaoszczędzić pieniądze”.

Mniejsze opakowanie może być jedną z odpowiedzi. Może właściciele firm powinni przyjrzeć się markom własnym sprzedawców detalicznych. I oczywiście muszą szukać nowych nabywców. Badanie Brand Balancing Act wykazało, że tak 41% kupujących jest „agnostykami”, jeśli chodzi o preferencje dotyczące marki.

Criezis sugeruje, jak zagonić tych ludzi.

Mówi: „Małe firmy mogą wykorzystać swoje lokalne, zrównoważone lub zdrowe i naturalne historie, aby przyciągnąć tych agnostyków”.

Marketing cyfrowy

Mniejsze marki również muszą w pełni wykorzystywać marketing cyfrowy i inne narzędzia online. Kupujący lubią kupować produkty tych marek w lokalnych, niezależnych i mniejszych sklepach. Ale firmy nadal muszą myśleć o wzroście, biorąc pod uwagę możliwą recesję.

„Aby się wyróżnić i rozwijać, małe marki muszą docierać do kupujących online i rozwijać się w sklepach wielkopowierzchniowych” — mówi Criezis. Dodaje, że muszą stosować taktykę handlu elektronicznego, aby pozycjonować się w sprzedaży detalicznej w sklepie.

Tradycyjne wartości

Ustawa o równoważeniu marki podkreślała również pewne tradycyjne wartości. Na przykład 90% kupujących odpowiedziało, że najważniejsza jest przystępność cenowa. Raport ujawnia jednak głębszą warstwę. Criezis wyjaśnia:

Rekommenderad:  Naprawić Instagram Podejrzana próba logowania

„Badanie wykazało, że 82% kupujących wybiera markę, jeśli ma niezapomniane wrażenia. A 90% stwierdziło, że wybiera na podstawie jakości produktu. Kupujący zwykle mówią, że kupują najtańszą dostępną rzecz. Ale produkt musi być dobry, sensowny i spełniać swoje obietnice”.

Opracowanie skutecznej strategii marki, która pozwoliłaby przeciwstawić się recesji, może wydawać się trudne. Ale Criezis przedstawia kilka końcowych sugestii opartych na ulubionej rozrywce Ameryki.

cztery bazyPreferencje, wydajność, cykl trendów i zróżnicowanie – są ważnymi drogowskazami dla małych marek, które mogą się opierać i realizować zwycięską strategię marki” – mówi. „Celem jest okrążenie wszystkich czterech baz i dotknięcie ich wszystkich”.