Te zespoły zaprezentowane na CES 2020 sprawią, że Twój dzień będzie bardziej komfortowy

Technologia w naszym społeczeństwie przestała być dla niektórych ciekawością, aby stać się istotną częścią naszego codziennego życia. Dzięki niej jesteśmy w stanie pracować, edukować i bawić się w bardziej wydajny i mniej wymagający sposób.

Jednak jego postęp dopiero się zaczął. Celem tego było od lat uproszczenie naszej codziennej pracy, teraz bardziej niż kiedykolwiek pojawiają się propozycje, które sprawiają, że staje się to coraz bardziej możliwą rzeczywistością. Tak, można również powiedzieć, że te zespoły promują siedzący tryb życia. Ale czy to takie złe, jeśli po prostu wynika z lepszego sposobu robienia rzeczy?

Przykładem tego są wszystkie wyspecjalizowane zespoły tworzone w celu ułatwienia nam przejścia przez codzienną rutynę. W ten sposób możemy odłożyć na bok mechaniczne lub nieprzyjemne zadania, aby lepiej inwestować nasz czas.

Z tej okazji podczas CES 2020 pokazano wiele produktów, które zostały pokazane do tych celów w różnych obszarach. Jednak trzy, które wymienimy poniżej, wyróżniały się nie tylko praktyczną użytecznością, ale także prostotą. Ponieważ pomimo tego, że mają tak proste zadanie, są one z kolei bardzo ważne.

Ovi: walizka, której nie możesz zgubić

https://fikiri.net/wp-content/uploads/2020/01/Te-zespoly-zaprezentowane-na-CES-2020-sprawia-ze-Twoj-dzien.jpg

Pierwszy zespół, o którym musimy wspomnieć, wykonuje swoją pracę w nie tak codziennych momentach. Podczas podróży walizki od samego początku są protagonistami całego procesu. Od decyzji, który z nich zabrać, co się w nich dzieje i jak zawsze będziemy to kontynuować, proces może zacząć być nieco stresujący.

Aby to ułatwić, przybyła Ovi, inteligentna walizka, która pozwoli Ci skupić się na więcej szczegółach podróży, poza bagażem. Początkowo działa jak zwykła walizka, w której można przechowywać wszystkie swoje rzeczy.

Prawdziwa magia zaczyna się pojawiać, kiedy jest aktywowana i zaczyna podążać za tobą automatycznie. Dzięki wbudowanym kamerom Ovi nie tylko rozpoznaje właściciela i podąża za nim w dowolnym miejscu, ale jest również w stanie omijać przeszkody i stale modyfikować swój kurs w stosunku do chodzenia właściciela.

Townew zmieni sposób, w jaki wyciągamy śmieci

https://fikiri.net/wp-content/uploads/2020/01/1578630483_939_Te-zespoly-zaprezentowane-na-CES-2020-sprawia-ze-Twoj-dzien.jpgZ kolei Townew wracamy do domu i znajdujemy konieczne, ale nużące zadanie. Wszyscy potrzebowaliśmy wynieść śmieci z naszego domu, a następnie walczyć z koszem na śmieci, aby wymienić nową torbę.

Chociaż zdarza się to codziennie, mało prawdopodobne jest, aby wielu z nas to lubiło. Właśnie w to wchodzi Townew. Nie, niestety nawet ten robot nie może sam wyrzucić śmieci, ale może znacznie ułatwić pracę.

Po naciśnięciu przycisku kosz zamknie się i zamknie worek na śmieci do samego końca. W ten sposób wszystko, co musimy zrobić, to wziąć i wyjąć. Po powrocie Townew automatycznie umieści już nową torbę w swoim pojemniku.

Ta operacja może być utrzymywana przez cały miesiąc, po którym sprzęt będzie musiał się naładować i odnowić worki, które wydał. Jest to jednak niewielki wysiłek w porównaniu z komfortem, jaki przynosi.

Rollbot, czego wszyscy potrzebowaliśmy, ale nie wiedzieliśmy

https://fikiri.net/wp-content/uploads/2020/01/1578630484_319_Te-zespoly-zaprezentowane-na-CES-2020-sprawia-ze-Twoj-dzien.jpgNa koniec znajdujemy Rollbota. Aby zrozumieć jego przydatność, pierwszą rzeczą, którą musimy zrobić, jest zlokalizowanie się w danej sytuacji. Jesteśmy w łazience naszego domu i kiedy idziemy po papier toaletowy, zdajemy sobie sprawę, że to już koniec.

Co ciekawe, właśnie tego dnia w domu nie ma nikogo innego, jesteśmy sami w tej trudnej sytuacji. Musimy się więc uzbroić i opuścić łazienkę, aby znaleźć potrzebny papier toaletowy.

Stało się to dla nas wszystkich i nie pojawił się pierwszy, który lubił sytuację. To tutaj Rollbot mógłby coś zmienić. Za pomocą jednego polecenia mały robot z kółkami może zanieść cenną rolkę papieru.

W ten sposób nie będziesz już musiał przechodzić przez tę sytuację. Oczywiście musisz uważać, aby Rollbot był zawsze ładowany dodatkową rolką, ponieważ on sam nie będzie w stanie wyjąć go z półki lub szuflady i zabrać ze sobą smartfona, aby móc do niego zadzwonić. Tak, nie jest jeszcze idealny, ale zdecydowanie lepszy niż jego alternatywa.