Teamviewer Alternative: Oprogramowanie pulpitu zdalnego, takie jak Teamviewer

Zarządzanie czasem i projektami stały się tylko trudniejszymi zadaniami, a ponieważ coraz więcej rzeczy w naszym poza tym produktywnym środowisku konkuruje o naszą uwagę, będą one coraz trudniejsze. Oprogramowanie do zdalnego pulpitu może sprawić, że staniesz się najlepszym cyfrowym urządzeniem wielozadaniowym, ale znalezienie odpowiedniego oprogramowania – takiego jak Teamviewer lub inna podobna alternatywa – może podjąć lub złamać te starania od razu. Appamatix jest tutaj z przewodnikiem pomagającym znaleźć najlepsze dostępne oprogramowanie zdalnego pulpitu. Pokażemy Ci, jak dopasować funkcje oprogramowania i ograniczenia do własnych potrzeb i, miejmy nadzieję, nie rozbić banku po drodze!

Oprogramowanie „pulpitu zdalnego” to teoretycznie proste narzędzie, które można zastosować do wielu różnych celów. Inżynier oprogramowania może użyć zdalnego menedżera pulpitu, aby wyświetlić klienta lub komputer klienta, pomagając mu zainstalować nowe oprogramowanie lub rozwiązać problemy z istniejącymi programami. Kierownik projektu może użyć połączenia ze zdalnym pulpitem, aby zobaczyć pracę członków swojego zespołu, zarządzać ich postępami i kontrolować projekt. Telepracownik może go użyć do połączenia się ze spotkaniem z resztą zespołu, bez potrzeby fizycznej obecności. Lista może się ciągnąć bez końca, ale tak jest jeden rodzaj oprogramowania, które umożliwia zarządzanie tego typu zadaniami.

Dla wielu użytkowników Teamviewer to opcja zdalnego pulpitu. Jest szybki, wydajny i działa na prawie każdej platformie lub systemie operacyjnym, do którego możesz go potrzebować, na komputerach Mac i Windows z komputerów na maszyny z systemem Linux na kompaktowe, smartfonowe systemy operacyjne, których używamy na naszych urządzeniach mobilnych. Jest to jeden z najbardziej elastycznych programów do zdalnego pulpitu na rynku… ale także jeden z najdroższych. Kosztem licencji biznesowej jest to zaczyna się przy cenie ponad 700 USD bardzo trudno jest uzasadnić zakup, chyba że używają go codziennie lub dłużej.

Na szczęście na rynku oprogramowania pojawiły się tańsze alternatywy w różnych punktach cenowych, od bezpłatnych usług po te o bardziej rozsądnych kosztach dla użytkowników, którzy nie potrzebują codziennej funkcji zdalnego pulpitu. Właściciele małych firm, indywidualni przedsiębiorcy, a nawet niezależni twórcy oprogramowania potrzebują bardziej przystępnych cenowo rozwiązań ich problemów, i oto nasza lista bardzo realnych alternatyw.

Pamiętaj, że te programy nie są tak elastyczne, jak Teamviewer. Chociaż jest to drogi program, pozostaje nim, ponieważ jest ma uzasadnił swój wysoki koszt milionom ludzi i firm, które regularnie z niego korzystają. Jest to monolit na morzu i chociaż alternatywne programy z pewnością pozwolą mu zarobić pieniądze, istnieje duża szansa, że ​​Teamviewer będzie również wyglądał na bardziej atrakcyjny wybór.

W porządku! Znalezienie odpowiedniego programu polega na dopasowaniu funkcji do potrzeb, a nie na wyszukiwaniu największego pakietu, jaki można znaleźć. Więc bez zbędnych ceregieli, oto kilka pakietów oprogramowania podobnych do Teamviewer, które zasługują na twoją uwagę.

Windows Podłączanie pulpitu zdalnego

windows  10 01

Być może oszukujemy trochę, włączając najpierw najbardziej oczywistą alternatywę, ale to nie czyni z tej opcji mniej opłacalnej opcji! W zależności od potrzeb użytkownika, może to bardzo dobrze zaoszczędzić dużo pieniędzy i pomóc w dłuższej perspektywie dowiedzieć się więcej o oprogramowaniu do zdalnego pulpitu.

Windows Pulpit zdalny jest upieczony bezpośrednio w Windows system operacyjny i umożliwia zdalny dostęp do jednego komputera, o ile ustawienia portu i uprawnienia są skonfigurowane tak, aby na to zezwalać. Jest bardziej liniowy i prosty niż wiele firm potrzebuje, ale dla indywidualnego użytkownika, który chce połączyć się z innym komputerem – w sieci domowej lub w innym miejscu – jest to wolny rozwiązanie, którego nie można przeoczyć.

Możesz dowiedzieć się więcej na temat Windows Zdalny ekran przez ten link, a także przejrzyj samouczek, który pomoże ci w procesie instalacji.

Najlepszy dla: Użytkownicy, którzy wymagają połączenia z jednym komputerem, a nie z całą siecią.

Koszt: Wolny!

Dołącz do mnie

Dołącz do mnie

W przypadku wielu skomplikowanych programów do nawigacji na pulpicie i korzystania z programów nie potrzebują oprogramowania do zdalnego pulpitu. Zamiast tego potrzebują go do połączenia kilku osób jednocześnie na duże odległości, na spotkania zespołu, odprawy i inne spotkania biznesowe. Podczas gdy Teamviewer może wykonać to zadanie z aplombem, jego zakup jest również zbyt drogi właśnie dla tej pojedynczej funkcji. Wpisz Join.me od zespołu LogMeIn.

Tym, co sprawia, że ​​Join.me jest szczególnie atrakcyjny, jest to, jak szybko można zorganizować spotkanie za pośrednictwem jego usług. Rejestracja nie jest wymagana i wystarczy pobrać, co oznacza, że ​​połączenie z innymi użytkownikami na całym świecie zajmuje tylko kilka minut. Dla grup, które nie muszą się spotykać codziennie, jest to jedna z Najlepiej dostępne opcje, które nie spowodują rozbicia Twojego banku.

Oferuje również łączność mobilną, a musi biorąc pod uwagę możliwości nowoczesnej technologii smartfonów. Chociaż indywidualne korzystanie z Join.me jest bezpłatne, właściciele licencji biznesowych i zawodowych znajdą najwięcej dostępnych opcji.

Najlepszy dla: Spotkania biznesowe i wideokonferencje, w których musi być obecnych wielu użytkowników.

Koszt: Darmowy dla prostego przeglądania ekranu. Licencja „Pro” wynosi 20 USD miesięcznie i zwiększa pojemność spotkania do 50 członków z 10 jednoczesnymi kanałami wideo. Licencja „Biznesowa” kosztuje 25 USD miesięcznie i rozszerza ją na 250 użytkowników i uwierzytelnianie korporacyjne.

LogMeIn

Teamviewer Alternative: Oprogramowanie pulpitu zdalnego, takie jak Teamviewer 1

Chociaż technicznie dzielą tę samą spółkę dominującą, zamieszczam informacje LogMeIn jako własny podmiot na tej liście alternatyw dla Teamviewer. Dostępne w trzech odmianach produktów – Pro, Central i Rescue – LogMeIn w oparciu o to, czego potrzebujesz od oprogramowania do zdalnego pulpitu. Dzięki temu może się specjalizować nieco bardziej niż Teamviewer, oferując jedynie dostęp, którego potrzebujesz do konkretnej pracy.

Opcja „Pro” zapewnia pełny zdalny dostęp do dwóch komputerów i 1 terabajt miejsca do przechowywania plików. Opcja „Centralna” jest zorientowana na biznes i zapewnia zdalny dostęp do maksymalnie 25 osobnych komputerów. Jeśli jesteś użytkownikiem końcowym, który często będzie potrzebować kogoś mieć zdalny dostęp do komputera, a następnie „Rescue” jest dla Ciebie.

Wszystkie te produkty wymagają dużej opłaty za wejście w formie zakupu licencji, ale wszystkie są tańsze niż Teamviewer i umożliwiają zarządzanie Twoimi potrzebami w zakresie tego typu oprogramowania, zapobiegając w ten sposób nadmiernym wydatkom.

Najlepszy dla: Professional, że potrzeba zestaw narzędzi zdalnego pulpitu dla ich produktywności, i planują go używać bardzo często.

Koszt: Wszystkie opcje mają standardową licencję, którą można skalować przy wyższych kosztach. Licencja Pro zaczyna się od 149 USD rocznie, a licencja centralna zaczyna się od 499 USD rocznie. „Rescue” jest znacznie droższy i kosztuje 1299 USD, ale należy się tego spodziewać jako wszechstronnego narzędzia zdalnego wsparcia.

Splashtop

Teamviewer Alternative: Oprogramowanie pulpitu zdalnego, takie jak Teamviewer 2

Pomyśl o Splashtop jako uaktualnienie z podstawowej funkcjonalności Windows Zdalny ekran. Nadal służy temu samemu ogólnemu celowi – łączy Cię z innym komputerem na nieokreśloną odległość, ale robi to dzięki znacznie szerszemu zestawowi funkcji i opcji, które pomagają mu być bardziej elastycznym niż Windows-dołączone oprogramowanie. Firmy też mogą z niego korzystać, a dołączona jest osobna licencja dla wielu użytkowników, którzy muszą połączyć się z wieloma komputerami.

Co to jest Splashtop Najlepiej at to zdalne połączenie za pośrednictwem urządzenia z Androidem lub iOS, które może być nieocenione dla użytkowników, którzy potrzebują dostępu do zasobów na komputerze domowym, gdy są w drodze. Dla osoby, która wymaga tylko jednokierunkowego zdalnego połączenia z jednym komputerem, Splashtop jest wolny alternatywa, która działa niezwykle dobrze.

Oczywiście wszystkie powody, dla których jednostka może się podobać, to także powody, dla których wyróżnia się w środowisku produktywności. Role IT i wsparcia technicznego często używają Splashtop, gdy muszą niezawodnie obsługiwać kilka różnych komputerów jednocześnie, a dzięki najwyższej jakości mobilnej obsłudze ich „centrum” dla całej ich pracy może być w kieszeni, a nie z powrotem w biurze.

Najlepszy dla: Wszystkie typy użytkowników! Osoby, które potrzebują jednokierunkowego połączenia z komputerem domowym, odnoszą ogromne korzyści. Użytkownicy biznesowi znajdują dużą elastyczność w opcji licencji biznesowej.

Koszt: Bezpłatnie dla osób potrzebujących dostępu do komputerów w sieci domowej. Licencje biznesowe zaczynają się od 60 USD i od tego momentu rosną, zaczynając od licencji z jednym użytkownikiem obsługującym 10 oddzielnych komputerów.

Jest to dalekie od pełnego zakresu dostępnych opcji, gdy potrzebujesz alternatywy dla coraz popularniejszego oprogramowania Teamviewer. Jednak, jeśli chodzi o Twój czas i pieniądze, są to jedne z najlepiej ocenianych produktów i usług, na które możesz kupić, i jeśli tylko dobrze wiesz, do czego potrzebujesz zdalnego dostępu do pulpitu, mogą one pozwolić możesz zaoszczędzić sporo pieniędzy, nie kupując więcej oprogramowania niż faktycznie potrzebujesz.

Ponieważ telepraca i przestrzeń cyfrowa stają się coraz bardziej powszechnymi miejscami pracy, oprogramowanie takie jak Teamviewer (a także wszystkie nasze alternatywy powyżej) stają się coraz bardziej wartościowe dla przeciętnego użytkownika. Jeśli masz dodatkowe alternatywne rekomendacje, daj nam znać w komentarzach poniżej i jak zawsze udostępnij nasz przewodnik Twitter i Facebook jeśli uznasz to za pomocne!