Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

[Tech Ad-Ons] Apple: Podziel się swoimi prezentami – Apple Kanały Pixara!

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: [Tech Ad-Ons] Apple: Podziel się swoimi prezentami – Apple Kanały Pixara!

Nadchodzi sezon świąteczny, a wykres sprzedaży firm generalnie rośnie, gdy ludzie wchodzą w tryb zakupów. Dlatego też firmy dość rutynowo wdają się w działania marketingowe, aby jeszcze bardziej zwiększyć sprzedaż. A to często oznacza specjalne kampanie reklamowe o tematyce świątecznej. Chociaż większość firm ma tendencję do podkreślania swoich produktów i zalet tych produktów, Apple ma wieloletnią tradycję tworzenia świątecznej reklamy o emocjach i napawania widza bzdurnymi uczuciami, nawet przy subtelnym podkreślaniu swoich produktów. Reklamy takie jak „” z 2014 r., „” z 2015 r., podnoszące na duchu „” z 2016 r. i oczywiście ta wydana w zeszłym roku „”, wszystkie zajmują szczególne miejsce w naszych sercach, nie tylko jako reklamy, ale jako fragmenty wideo, które możemy w każdej chwili pójść i obejrzeć, wiedząc, że rozgrzeją nasze serca. Po TAKIEJ niesamowitej ofercie reklam świątecznych spodziewaliśmy się czegoś wyjątkowego Apple w tegorocznej reklamie świątecznej. Firma poszła drogą animacji, aby uczynić ją zupełnie inną. Ale czy „” rzuca magiczne zaklęcie świąteczne, tak jak robili to jego poprzednicy?

https://youtu.be/3dJCroCMBPM

2 minuta 53 sekundy czystych, papkowatych wibracji

„Podziel się prezentami” to a 2-minuta-53-sekundowa reklama, która składa się w całości z animacji. Reklama opowiada o młodej kobiecie, która mieszka ze swoim psem. Zaczyna się od kobiety pracującej na swoim MacBooku i tworzącej coś. Następnie drukuje go, przegląda, wkłada do pudełka i zamyka.

Reklama następnie buduje osobowość bohaterki, jej życie w pracy, podróże, spotkania z przyjaciółmi, a potem przenosi to wszystko z powrotem do jej domu, gdzie zawsze można ją zobaczyć, jak tworzy coś na swoim MacBooku (innego dnia byśmy zastanawiała się, czy nie uważa, że ​​iPad Pro jest wystarczającym komputerem, ale cicho, wyczuj papkę). Dzień po dniu tworzy, drukuje i zapełnia pudełko tak często, że niemal pęka i trudno je zamknąć. Jest niewątpliwie bardzo kreatywną osobą – nawet robi wzory z mąki w piekarni, w której pracuje, i wyczarowuje kształty z pary wodnej na szkle windows, ale nadal ukrywa swoją pracę. Zbyt nieśmiały, aby się tym podzielić i być może boi się reakcji ludzi.

Pewnego dnia, gdy ona siedzi ze swoją pracą w dłoni, pozornie rozczarowana, jej pies otwiera okno, przez co cała jej praca z pudełka (które było otwarte) wyleciała na ulicę. Kobieta biegnie gorączkowo po schodach, goniąc latające kawałki papieru, próbując je wszystkie zebrać, mając nadzieję, że nikt ich nie zobaczy. Ale wiatr ciągle je rozwiewa. Goniąc za gazetami, trafia w sam środek miejskiego karnawału, gdzie starsze małżeństwo (przedstawiane również jako osoba, z którą pracuje w piekarni) podnosi jedną z gazet. Kobieta prawie mówi im, żeby na to nie patrzyli, ale potem zatrzymuje się. Starsi małżonkowie patrzą na to, co jest na papierze, a na ich twarzach pojawia się uśmiech. I nagle kobieta wydaje się pocieszona i mniej przerażona faktem, że ludzie zobaczą jej pracę. Przekazuje nawet młodej parze strony, które udało jej się zebrać, aby mogli je zobaczyć.

Odwracając się, widzi ludzi przeglądających wydrukowane przez nią strony. Patrzę na jej pracę i uśmiecham się z uznaniem. I nagle z rozczarowania wydaje się zadowolona. Reklama kończy się komunikatem tekstowym na ekranie o treści „Podziel się prezentami”, po którym następuje logo firmy. W tle reklamy leci piosenka „Come Out and Play” Billie Eilish.

Poziom Pixara odblokowany!

Apple kontynuuje swoją tradycję w zakresie reklam świątecznych i nie moglibyśmy być bardziej szczęśliwi. „Podziel się prezentami” to piękna reklama świąteczna firmy, która wprawi Cię w dobry nastrój. Podobnie jak w przeszłości, Apple skupił się na wywołaniu emocji wśród widzów, mimo że w tym roku obrał zupełnie inną drogę, wykorzystując animację. Ale to nie jest reklama typu „animowana reklama z sąsiedztwa”, w której wszystko jest po prostu zrzucone w jedną całość. To animowana reklama, która przypomni Ci filmy Pixara, które napełnią Twoje serce i wywołają uśmiech na końcu. Czy bohaterka wygląda jak z Brave? Czy starzy ludzie przypominają Ci Up? Czy pies przypomina Wam… no cóż, psy? Wszystko jest znajome, ale to wszystko jest magią i nie narzekamy.

Podoba nam się sposób, w jaki reklama buduje świąteczną atmosferę okresu świątecznego – pogoda, śnieg, światła – wszystko to potęguje świąteczną atmosferę reklamy i sprawia, że ​​widzowie rozumieją, że jest to reklama świąteczna. Podobnie jak jej poprzedniczki, ta reklama również stara się poprawić samopoczucie, a nie podkreślać Apple produktów za dużo. Nie przesunął swojego produktu w lewo, prawo i na środek w reklamie, ale zamiast tego lekko posypał całość aluzją do MacBooka. Niektórzy mogą powiedzieć, że reklama niewiele daje Appleproduktu, ale błagamy, aby się różnić – choć nie jest tak agresywny jak inne Apple reklamy, to zdecydowanie podkreśliło Apple. Raz po raz w reklamie pojawiał się MacBook, ale bylibyśmy głupcami, gdybyśmy wierzyli, że to właśnie on był bohaterem tej historii. Nie, to tylko narzędzie uczyniło ją kreatywną. I to nie jest nic złego, prawda?

Reklama opowiada o młodej kobiecie i jej talencie i to naprawdę jest to. Absolutnie UWIELBIAM animację i nie możemy tego powiedzieć wystarczająco dużo. Praca, jaką firma włożyła w szczegóły, włosy, brwi, piegi, jej ubrania, pies, wszystko jest po prostu piękne i bardzo szczegółowe.

Uwielbiamy fabułę. To nic nowego, ale zdecydowanie zaprezentowane w inny sposób. To historia nieśmiałej, utalentowanej dziewczyny, która nie wierzy w siebie. I pewnego pięknego dnia, wskutek wypadku, świat spotyka jej sztukę i tam następuje nasze szczęśliwe zakończenie. Tak, był on używany i ponownie używany kilka razy w przeszłości, ale ten wciąż sprawia, że ​​​​jesteśmy trochę łzawiący w oczach.

Podoba nam się sposób, w jaki reklama buduje charakter tej dziewczyny, która sama jest głupkowata i zabawna, ale jest nieśmiała i zamknięta w sobie, gdy pojawiają się inni. Po prostu idealnie pasuje do fabuły. Na początku byliśmy niemal zniechęceni, że reklama na żadnym etapie nie pokazywała prac młodej kobiety, ale potem zdaliśmy sobie sprawę, że brak pokazania jej prac sprawił, że reklama stała się zrozumiała dla większej grupy osób. Mógłby to być obraz, wiersz, opowiadanie, a nawet pięknie zaprojektowane wykresy kołowe, o ile wiemy. Ale ponieważ nie pokazano tego, co było w tych gazetach, pozwoliło to nam wszystkim, którzy boją się podzielić się ze światem swoją pracą, przez kilka sekund poczuć szczęście tej kobiety. Do tego bzdurnego bałaganu dochodzi piękna piosenka w tle autorstwa młodej artystki Billie Eilish. Nie sądzimy, aby istniał utwór lepiej pasujący do tej reklamy. Teksty i muzyka doskonale komponują się ze wszystkimi pozostałymi elementami reklam. To po prostu spaja to wszystko w całość.

Zagraj w to jeszcze raz i jeszcze raz… i wyjdź i zagraj!

„Podziel się prezentami” nie jest czymś zwyczajnym Apple to jest bezpośrednie i bohaterskie produkt. To reklama, która stara się nawiązać kontakt z odbiorcą, rozgrzać go, wywołać uśmiech na twarzy i sprawić, że będzie chciał oglądać reklamę jeszcze raz. I to się udaje. Co możemy powiedzieć? To jest to Apple robi co roku w okolicach wakacji. Przez cały rok dostarcza nam efektowne reklamy skoncentrowane na produkcie, które podkreślają produkt i jego funkcje, ale pod koniec roku firma wypuszcza coś, co celebruje święta wraz z produktem. I to właśnie zrobił technologiczny gigant z Cupertino również tym razem. Dzięki temu otrzymaliśmy reklamę, która wywołuje tyle emocji, że może przetrwać cały rok. Aby było nam ciepło i miło, abyśmy uśmiechali się do kolejnej świątecznej reklamy naszej firmy. Do tego czasu udostępniaj swoje prezenty tak samo jak Apple ma.

I wyjdź i zagraj.

Table of Contents