Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

[Tech Ad-ons] OnePlus 7 Zawodowiec: Właściwie Robert Downey Jr. Zawodowiec

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: [Tech Ad-ons] OnePlus 7 Zawodowiec: Właściwie Robert Downey Jr. Zawodowiec

Kiedy OnePlus po raz pierwszy wkroczył na rynek smartfonów, wydawało się, że jest to jedna z tych marek nowej ery, które nie wierzyły w główne idee marketingowe (w szczególności reklamy), ale wraz ze wzrostem popularności marki wydaje się, że teraz zaczęła reklamować się jako środek wprowadzać na rynek swoje produkty. Wraz z podstawowymi reklamami na ten temat smartphones, OnePlus zaangażował także celebrytów do promowania swoich produktów. Wcześniej widzieliśmy kampanię reklamową z udziałem weterana Bollywood, Amitabha Bachchana, a wraz z wprowadzeniem na rynek najnowszego produktu flagowego marka nawiązała współpracę z hollywoodzką marką – nie kto inny jak Robert Downey Jr, znany z ról Iron Mana i Sherlocka Holmesa . Jak w takim razie te dwie nazwy mają się do siebie? (gra słów zamierzona)

Sztuki walki, RDJ i trochę OP7 Pro

33-sekundowa reklama, zatytułowana po prostu „Robert Downey Jr prezentuje OnePlus 7 Pro” to seria klipów przedstawiających Roberta Downeya Jr wykonującego sztuki walki, przeplatanych OnePlus 7 Profesjonalne zdjęcia produktów. Zaczyna się od pokłonu RDJ w tradycyjny sposób sztuk walki, po którym następuje wizualizacja OnePlus 7 Pro, podkreślając swoje aparaty, z obiektywami dosłownie wyskakującymi z kadru.

Następnie reklama wraca do RDJ, pokazując jego umiejętności w zakresie sztuk walki, ponownie z nutą OnePlus 7 Profesjonalista w środku. Reklama ponownie trafia do RDJ-a, po serii ruchów upada, by ponownie wstać, gotowy do ponownej walki. Reklama kończy się na OnePlus 7 Pro na ekranie z hasłem firmy „Never Settle” na wyświetlaczu telefonu.

Tej grafice towarzyszy głos RDJ i głęboka muzyka w tle, a także przeważnie ciemne tło. W swoim lektorze RDJ mówi:

„”

Zostać w cieniu celebryty

Jeśli czytałeś nasze analizy reklam w ciągu ostatnich kilku lat, wiesz, że zawsze mieliśmy słodko-gorzką relację z rekomendacjami gwiazd. Nowy OnePlus 7 Reklama profesjonalisty tylko zwiększa gorycz w tym równaniu.

Kiedy reklama dotyczy smartfona, lubimy widzieć smartfon w czołówce. Lubimy, gdy smartfon jest bohaterem i ratuje sytuację. Ale kiedy w centrum uwagi pojawiają się celebryci, kiepski produkt często jest spychany na margines i staje się pomocnikiem, który przyciąga uwagę tylko wtedy, gdy bohater ma już go dość. A kiedy tą gwiazdą jest RDJ, istnieje niewielkie lub żadne prawdopodobieństwo, że Twój produkt przyciągnie jakąkolwiek uwagę (poza wyjątkowym scenariuszem lub prezentacją).

Niestety, dokładnie to samo wydarzyło się w reklamie OnePlus 7 Zawodowiec.

To nie jest tak, że OnePlus w ogóle nie pokazał smartfona w reklamie, albo to było po prostu RDJ do samego końca. Problem jest niezależnie od tego, ile OnePlus 7 Pro, który widzieliśmy w reklamie, tak naprawdę nie zrobił takiego wrażenia, jaki telefon miał robić. Pojawiły się przebłyski OnePlus 7 Pro w całej reklamie, ale nawet w tych przebłyskach firma tak naprawdę nie podkreśliła USP, funkcji lub czegoś, co naprawdę mogłoby zadziwić widzów (a telefon ma wiele do zrobienia – sprawdź naszą pierwszą wersję).

Kiedy umieszczasz swój produkt obok gwiazdy tak kultowej i popularnej jak RDJ, musisz upewnić się, że Twój produkt wyróżnia się na więcej niż jeden sposób. OnePlusa 7 Pro niestety nie mógł tego zrobić – nawet w jeden sposób, a tym bardziej wielokrotny. Podobnie jak wiele innych reklam przedstawianych przez gwiazdy, RDJ znalazł się w centrum uwagi, podczas gdy urządzenie musiało poradzić sobie z tym, co pozostało. Jeśli brzmi to ostro, sprawdź komentarze na temat firmy YouTube na kanale, na którym publikowana jest reklama, więcej osób zachwyca się RDJ niż mówi o samym telefonie.

Rozczarowanie pogłębia fakt, że ten spot nie ukazuje nawet dowcipnego, czarującego i sarkastycznego RDJ, którego wszyscy znamy i kochamy. W reklamie pokazuje go wykonującego sztuki walki, co nie jest pierwszą rzeczą, która przychodzi na myśl, gdy myślisz o RDJ. I choć walory produkcyjne i jakość dźwięku są bardzo dobre, reklama jest raczej płaska i jednowymiarowa. Nawet obecność RDJ tak naprawdę nie pozostawia takiego wpływu, do jakiego zdolny jest mężczyzna.

Reklama prawie nie mówi o produkcie, nie opisuje go wystarczająco dobrze i jest zaskakująco powolna jak na telefon, który twierdzi, że przekracza prędkość. Jedyną dobrą rzeczą w tej reklamie jest to, że jest krótka i trwa tylko około 30 sekund. Niezbyt słodkie, ale hej, przynajmniej jest krótkie.

Dlaczego OnePlus się na to zdecydował?

Kiedy marki wybierają celebrytów do sprzedaży swoich produktów, jedną z niewielu rzeczy, o których naszym zdaniem powinny pamiętać, jest fakt, że celebryci nie potrzebują uwagi, lecz produkt. To produkt, który musi być bohaterem. Samo podpisanie kontraktu z najpopularniejszym celebrytą na świecie nie sprawi, że Twój produkt (w tym przypadku smartfon) zostanie sprzedany. W ostatecznym rozrachunku reklama musi sprzedawać i sprawiać, że produkt będzie komponował się z gwiazdą, jednocześnie zapewniając, że nie zostanie przez nią przyćmiony. W przeciwnym razie nie spełnia swojego celu.

Uważamy, że OnePlus mógł zrobić z tą reklamą znacznie więcej. Mogłoby to dać nam historię, coś, co mogłoby zafascynować widzów telefonem, zwłaszcza gdy smartfon jest wyposażony w wysokiej klasy specyfikacje i już cieszy się dużym szumem na rynku. A na dodatek marka miała u boku RDJ. Fakt, że połączenie tak dobrych specyfikacji, ceny, wyglądu i sławy tak naprawdę nie zrobiło wiele dla telefonu, jest trochę rozczarowujący.

Reklama smartfona ma pozostawić Cię z informacjami, pytaniami lub potrzebami wzbudzić ciekawość na temat smartfona, ale cała ta reklama pozostawia nas jedynie z informacją, że RDJ potrafi uprawiać sztuki walki (wiedzieliśmy już, że ma świetny głos!). Dodaje to do jego imponującego zestawu umiejętności. Ale co to robi dla OnePlus 7 Zawodowiec? To jedyne pytanie, które pozostaje Ci po zakończeniu reklamy.

Mamy nadzieję, że marka nie poprzestanie na tej reklamie. Zarówno on, jak i RDJ zasługują na coś lepszego.

Table of Contents