Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji!

Techniki rozwiązywania problemów związanych z bezpieczeństwem witryny

Według Google wiele razy witryna może mieć problemy z bezpieczeństwem. Problem ten może bezpośrednio wpłynąć na ranking strony internetowej i jej wycenę przez Google. Z tego powodu bardzo ważne jest zapewnienie niezawodności serwisu i rozwiązywanie problemów związanych z bezpieczeństwem serwisu. Ponieważ z punktu widzenia Google zagrożenia bezpieczeństwa mogą być problematyczne dla użytkowników, a właściciele witryn powinni podjąć kroki w celu zwiększenia bezpieczeństwa witryny. W tym artykule z bazy wiedzy Fa Host postanowiliśmy nauczyć, jak rozwiązać problem braku bezpieczeństwa witryny z punktu widzenia Google.

Tematy poruszane w tym artykule są następujące:

 • Jaki jest sens naprawiania braku bezpieczeństwa witryny?
 • Rodzaje problemów związanych z bezpieczeństwem witryn według Google

Naprawienie problemu braku bezpieczeństwa witrynyJaki jest sens naprawiania braku bezpieczeństwa witryny?

Pod pojęciem problemu, że witryna nie jest bezpieczna z punktu widzenia Google, rozumie się tak naprawdę problemy, które Google zaobserwuje w zweryfikowanej witrynie. Problemy, jeśli nie zostaną rozwiązane przez właściciela witryny, mogą zaszkodzić użytkownikom, zwłaszcza tym, którzy wchodzą na witrynę za pośrednictwem wyszukiwarki Google. Z tego powodu oraz biorąc pod uwagę ogromne znaczenie, jakie internauci mają dla wyszukiwarki Google, identyfikacja problemów związanych z bezpieczeństwem witryny, a następnie naprawienie problemu z bezpieczeństwem witryny, stało się dla Google bardzo ważnym działaniem.

Rodzaje problemów związanych z bezpieczeństwem witryn według Google

Firma Google opublikowała listę wszystkich rodzajów problemów związanych z bezpieczeństwem witryn i zaleca właścicielom różnych witryn internetowych, aby dołożyli wszelkich starań, aby zapobiec występowaniu takich problemów w ich witrynach. Każde z tych zagrożeń bezpieczeństwa ma konkretną definicję i można je rozwiązać w zupełnie unikalny sposób. Poniżej przedstawimy każdy z tych problemów związanych z bezpieczeństwem witryny, a także sposoby rozwiązania problemu braku bezpieczeństwa witryny.

1. Problem bezpieczeństwa zwodniczych stron

Ten problem z bezpieczeństwem witryny objawia się, gdy witryna zawiera treści zachęcające odwiedzających do wykonywania niebezpiecznych czynności, takich jak ujawnianie poufnych informacji lub pobieranie złośliwego oprogramowania. Zaufane przeglądarki próbują ostrzegać odwiedzających o istniejących zagrożeniach bezpieczeństwa, ostrzegając ich o zwodniczych treściach przed rozpoczęciem odtwarzania.

W rzeczywistości według Google niektóre strony mają problemy z bezpieczeństwem i konieczne jest rozwiązanie problemu braku bezpieczeństwa witryny hostującej te strony, abyś uwierzył, że możesz im całkowicie zaufać. To tak, jakby obecna strona internetowa była Twoją własną. Kontynuując to fałszywe budowanie zaufania, będą zachęcać Cię do przekazania im poufnych informacji lub pobrania złośliwego oprogramowania. Tego typu problemy z bezpieczeństwem witryny należą do tej kategorii inżynierii społecznej .

ارور zwodnicze zasoby wbudowane

Aby rozwiązać problem bezpieczeństwa zwodniczych stron, musisz postępować w następującej kolejności:

 1. Upewnij się, że wymienione strony zawierają żądane zagrożenie bezpieczeństwa. Możesz zidentyfikować te strony za pomocą konsoli wyszukiwania Google. Aby to zrobić, użyj narzędzia do sprawdzania adresów URL w konsoli wyszukiwania Google.
  Nauczanie narzędzia do sprawdzania adresów URL w Google Search Console
 2. Po zidentyfikowaniu żądanych stron spróbuj naprawić problem polegający na tym, że witryna nie jest bezpieczna i usuń oszukańcze treści. Jeśli uważasz, że strony zostały błędnie zidentyfikowane jako zagrożenie dla bezpieczeństwa, zgłoś to firmie Google.
 3. Jeśli masz pewność, że problem został rozwiązany, zgłoś go w sekcji Problemy z bezpieczeństwem witryny w Google Search Console. Zbadanie problemu z bezpieczeństwem witryny zajmuje Google zwykle od kilku dni do kilku tygodni.

Bezpieczeństwo witryny WordPress2. Problem bezpieczeństwa związany ze zwodniczymi zasobami osadzonymi w witrynie

Jeśli Twoja witryna zawiera reklamy lub zwodnicze zasoby, które zachęcają odwiedzających do niebezpiecznych działań, takich jak ujawnianie poufnych informacji lub pobieranie złośliwego oprogramowania, Google uznaje to za zagrożenie bezpieczeństwa Twojej witryny. Zwodnicze treści mogą być wyświetlane w postaci obrazów lub innych elementów wizualnych, a także reklam. Czasami reklamy te są widoczne dla użytkowników strony. Ale w niektórych innych przypadkach witryna nie wyświetla żadnych reklam, ale przenosi użytkowników na złe strony w formie wyskakujących okienek lub w różnych innych trybach. Ten rodzaj zwodniczych treści jest uważany za przykład Inżynieria społeczna .

 1. Po pierwsze, musisz upewnić się, że strony Twojej witryny zawierają atrakcyjną treść lub reklamy. W tym celu możesz skorzystać z narzędzia do sprawdzania adresów URL w konsoli wyszukiwania Google. Pamiętaj, że niektóre reklamy na urządzeniach mobilnych mogą różnić się od wersji na komputery stacjonarne.
 2. Usuń zidentyfikowane wprowadzające w błąd treści lub zasoby. Dopóki te strony nie zostaną usunięte, nie można podjąć działań w celu rozwiązania istniejącego problemu bezpieczeństwa.
 3. Po rozwiązaniu istniejących problemów przyszedł czas na wysłanie prośby o sprawdzenie poprzez Google Search Console.

3. Problemy związane z bezpieczeństwem złośliwego oprogramowania w witrynie lub złośliwego oprogramowania

(złośliwe oprogramowanie) W takim przypadku Twoja witryna zawiera złośliwe oprogramowanie lub jest nim zainfekowana.

Złośliwe oprogramowanie to tak naprawdę każde oprogramowanie zaprojektowane specjalnie w celu wyrządzenia szkody systemowi lub telefonowi komórkowemu użytkowników.

Aby naprawić to zagrożenie bezpieczeństwa, należy postępować w następującej kolejności:

 1. Najpierw musisz ustalić, czy jesteś w stanie rozwiązać istniejący problem, czy nie. Naprawianie złośliwego oprogramowania wymaga znajomości kodowania i ewentualnej zmiany ustawień witryny. Dlatego najpierw upewnij się, że możesz podjąć działania w tym zakresie lub musisz współpracować z zespołem wsparcia.
 2. W następnym kroku powinieneś zdiagnozować problem ze złośliwym oprogramowaniem i spróbować go naprawić. Pamiętaj, że istnieją różne rodzaje złośliwego oprogramowania i Twoja witryna może zostać zainfekowana kilkoma złośliwymi programami jednocześnie. Bądź więc ostrożny w tym względzie.
 3. Po usunięciu zagrożenia bezpieczeństwa spowodowanego przez złośliwe oprogramowanie wyślij prośbę o sprawdzenie do Google za pośrednictwem Google Search Console i poczekaj na wynik.

4. Problem bezpieczeństwa polegający na wstrzykiwaniu złośliwych kodów do serwisu

(Typ ataku hakerskiego: wstrzyknięcie kodu) W tym przypadku haker włamał się na Twoją witrynę i wstrzyknął do niej złośliwe kody. Przykłady tego problemu z bezpieczeństwem witryny mogą pojawić się w następujący sposób:

Zabezpieczenie witryny

 • Przekierowanie do złośliwej witryny internetowej
 • Wdrażanie oprogramowania
 • Wydobywanie kryptowalut w przeglądarce, gdy strona jest otwarta
 • I…

W celu rozwiązania wstrzyknięcie kodu lub wstrzyknięcia złośliwego kodu do witryny, musisz:

 1. Najpierw musisz upewnić się, że potrafisz rozwiązać ten problem bezpieczeństwa. Jeśli uważasz, że to zadanie wymaga umiejętności, których być może nie posiadasz, skorzystaj z pomocy doświadczonego zespołu wsparcia.
 2. W kolejnym kroku należy spróbować zidentyfikować rodzaj wtrysku, aby rozwiązać problem. W takim przypadku powinieneś najpierw wiedzieć, jakie jest znaczenie wstrzykiwania HTML? W rzeczywistości hakerzy mogą wstawić złośliwe kody bezpośrednio do plików HTML lub umieścić je w plikach generujących treść Twojej witryny. Zidentyfikuj je i napraw.
 3. Możesz użyć poprzedniej kopii zapasowej i usunąć złośliwe kody.
 4. Po rozwiązaniu problemu polegającego na tym, że witryna nie jest bezpieczna ze względu na obecność złośliwych kodów, wyślij prośbę o sprawdzenie do Google Search Console.

5. Dodawanie spamowych linków lub treści do witryny

(Typ ataku hakerskiego: wstrzykiwanie treści) Haker może dodać serię linków lub treści spamowych do stron Twojej witryny. Takie rzeczy mogą narazić Twoją witrynę na ryzyko. Aby rozwiązać problem bezpieczeństwa witryny według Google, należy postępować w następującej kolejności:

 1. W pierwszym kroku powinieneś określić, czy potrafisz samodzielnie zidentyfikować i rozwiązać zagrożenie bezpieczeństwa, czy też potrzebujesz pomocy doświadczonych osób w tej dziedzinie.
 2. Po zidentyfikowaniu problemu na stronach swojej witryny poszukaj podejrzanych linków lub treści.
 3. Po zidentyfikowaniu istniejącego problemu bezpieczeństwa nadszedł czas na oczyszczenie witryny. Możesz także zastąpić pliki Mor Nazar najnowszą wersją kopii zapasowej, którą wykonałeś przed zainfekowaniem.
 4. Po upewnieniu się, że bieżący problem bezpieczeństwa został rozwiązany, wyślij prośbę o sprawdzenie do Google za pośrednictwem konsoli Google i poczekaj na wynik.

Problemy z bezpieczeństwem witryny

6. Obecność spamowych słów lub linków na stronie

(Typ ataku hakerskiego: wstrzyknięcie adresu URL) Jeśli haker utworzy w Twojej witrynie nowe strony zawierające spamujące słowa lub linki , napotkasz typ zaatakowany przez Google: błąd zabezpieczeń polegający na wstrzykiwaniu adresu URL. Czasami te nowe strony zawierają kod, którego normalnie byś nie utworzył. Takie jak przekierowywanie użytkowników do innych witryn internetowych lub udział serwera sieciowego Twojej witryny w ataku na inne witryny internetowe.

 1. Biorąc pod uwagę, że sprawdzanie działań podejmowanych przez hakerów wymaga specjalnych umiejętności programistycznych, dlatego na tym etapie powinieneś zdecydować, czy jesteś w stanie samodzielnie rozwiązać problem typu Hacked: Wstrzykiwanie adresu URL, czy potrzebujesz zespołu. Uzyskać wsparcie.
 2. W następnym kroku nadszedł czas na zidentyfikowanie stron, na których występują problemy. Następnie usuń całkowicie określone strony lub usuń dodane kody. Jeśli jesteś właścicielem małej witryny internetowej, możesz wyszukać adres swojej witryny w wyszukiwarkach jako witryna: przykład.com, a wyświetli się Ci lista stron, które do tej pory zostały zaindeksowane. Zidentyfikuj w ten sposób strony, które nie zostały stworzone przez Ciebie.
  Jeśli jednak Twoja witryna jest duża, możesz wyszukać jej adres jako witryna: słowo przykład.com. Zamiast słowa słowo powinieneś umieścić słowo, które Twoim zdaniem zostało dodane jako spam, aby wyświetlić wszystkie strony Twojej witryny zawierające to słowo.
 3. Następnym krokiem jest oczyszczenie witryny. Możesz także bez problemu zastąpić ostatnią kopię zapasową swojej witryny lub całkowicie usunąć niechciane strony.
 4. Po wykonaniu wszystkich tych kroków wystarczy, że wyślesz prośbę o sprawdzenie do Google za pośrednictwem Google Search Console

Bezpłatne pobieranie motywów WordPressBezpłatne pobieranie motywów WordPressPobieranie premium motywów WordPressPobieranie premium motywów WordPresskurs Lyndy do pobrania za darmopobierz oprogramowanie intexPobierz najlepsze motywy WordPress do pobrania za darmoZG93bmxvYWQgbHluZGEgY291cnNlIGZyZWU=