Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Technologia mobilna i dzisiejszy konsument (INFOGRAFIKA)
Prawie 70% konsumentów woli użyć telefonu, aby się czegoś dowiedzieć, niż podejść do pracownika sklepu. Ta statystyka została ujawniona przez firmę Soprano i jej infografikę „Power of Mobile Messaging”.
Soprano Design jest dostawcą inteligentnych i bezpiecznych rozwiązań w zakresie mobilnego przesyłania wiadomości biznesowych. Jego ‘Potęga wiadomości mobilnychInfografika pokazuje, jak nasiliła się zależność konsumentów od technologii mobilnej podczas pandemii.
Infografika podkreśla wszechobecność przesyłania wiadomości: 85% użytkowników smartfonów woli wiadomości od e-maili lub połączeń.
Siła komunikacji mobilnej
Jeszcze przed wybuchem pandemii większość konsumentów preferowała wiadomości tekstowe od innych formatów marketingowych. W obliczu kryzysu zdrowotnego komunikacja mobilna jest ważniejsza niż kiedykolwiek.
Dla małych firm ważna jest świadomość zmieniających się trendów konsumenckich. Dysponując taką wiedzą, małe firmy mogą modyfikować kampanie marketingowe w celu zaspokojenia zapotrzebowania na komunikację mobilną.
Allan Thygesen, President of Americas w Google, przypomina, że konsumenci są uzależnieni od telefonów komórkowych.
„Kiedy czegoś chcemy, oczekujemy, że nasz telefon powie nam, gdzie produkt jest sprzedawany w pobliskim sklepie, a nawet powie nam, czy jest dostępny w danym momencie. A kiedy jesteśmy gotowi do zawarcia transakcji, oczekujemy, że będzie ona płynna i szybka”, mówi Thygesen.
98% Open Rate dla wiadomości tekstowych
Według badań Soprano 90% ludzi otwiera wiadomość tekstową w ciągu trzech minut. Wiadomości tekstowe mają współczynnik otwarć 98%. Można to porównać do wiadomości e-mail, które mają współczynnik otwarć 20%.
Czas odpowiedzi na wiadomości tekstowe jest również znacznie dłuższy niż na e-mail. Odpowiedzi na SMS-y są ośmiokrotnie większe niż na e-maile. SMS-y i e-maile mają wskaźnik odpowiedzi na poziomie 45%. 6%, odpowiednio.
Jeśli chodzi o czas odpowiedzi, wiadomości tekstowe mają zaledwie 90-sekundowy czas odpowiedzi. Można to porównać do e-maili, na które konsumenci odpowiadają średnio w ciągu 90 minut.
Ekonomia bezkontaktowa
Badanie pokazuje, w jaki sposób konsumenci chcą informacji o firmie, zanim dotrą osobiście. 60% konsumentów czuje się pewniej i lepiej przygotowanych do marki, gdy korzysta z telefonu komórkowego, aby znaleźć informacje.
Podczas pandemii sprzedawcy detaliczni używają wiadomości tekstowych, aby informować klientów o zasadach bezpieczeństwa i zmianach godzin otwarcia sklepów.
Według badania, marki podnoszą popyt na komunikację mobilną. Firmy przestawiają strategie marketingowe z e-maili na SMS-y, wprowadzając rabaty i oferty specjalne tylko dla urządzeń mobilnych.
Rosnące zapotrzebowanie na odbiór z krawężnika
W związku z pandemią liczba odbiorów przy krawężniku podwoiła się od 2019 r. Konsumenci przyzwyczaili się do wygody bezpiecznego odbierania przedmiotów przy krawężniku. Z infografiki wynika, że prawie 60% konsumentów planuje nadal korzystać z tej metody odbioru.
Jeden na trzech sprzedawców detalicznych, którzy przed pandemią nie oferowali przy krawężniku, robi to teraz.
Bot czy człowiek?
Współcześni konsumenci tak bardzo tęsknią za wiadomościami mobilnymi, że nie obchodzi ich, czy wysyłają wiadomość do bota, czy do człowieka. Według infografiki 40% kupujących ma ambiwalentne wątpliwości co do tego, czy wysyłają wiadomość do bota, czy do osoby. Co więcej, 27% nie potrafi nawet dostrzec różnicy.
Pomimo rosnącego rozpowszechnienia wiadomości mobilnych wśród konsumentów, firmy nie potrafią wykorzystać popytu. Jeden na trzech konsumentów wysłał wiadomość do firmy i nie otrzymał odpowiedzi.
Konsumenci wierzą, że firmy wysyłające wiadomości do klientów szanują ich czas. Korzystanie z tej metody komunikacji sprawia, że klienci chętniej wybierają właśnie tę firmę. Zwiększa to również szanse na to, że polecą firmę innym.
Infografika daje małym firmom do myślenia na temat znaczenia korzystania z mobilnych metod komunikacji. Będąc proaktywnym w zakresie przesyłania wiadomości mobilnych, małe firmy spełnią wymagania i oczekiwania konsumentów, a następnie będą miały większe szanse na zdobycie i utrzymanie lojalności klientów.