Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Telefon Star Wars: Redmi Note 3 vs LeEco 1s czy Honor 5X

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Telefon Star Wars: Redmi Note 3 vs LeEco 1s czy Honor 5X

Racja, więc nazwijcie nas tandetnymi wstępami inspirowanymi Georgem Lucasem, ale nie możemy nie zajrzeć do naszego repozytorium Gwiezdnych Wojen, gdy spojrzymy na segment cenowy 10 000–13 000 rupii (140–200 dolarów) na indyjskim rynku telefonów. Bo to właśnie tam toczyła się akcja w ciągu ostatnich kilku tygodni, a LeEco, Huawei i Xiaomi wypuściły na rynek urządzenia w tym przedziale cenowym. I w przeciwieństwie do przeszłości, gdzie te urządzenia zastępowały produkty z wyższej półki, tym razem każde z tych trzech urządzeń zostało wprowadzone na rynek jako potencjalny zdobywca rynku, czemu towarzyszyły głośne kampanie online i offline.

Tak, na indyjskim rynku telefonicznym toczą się prawdziwe Gwiezdne Wojny, ale zamiast konfrontacji jasnych i ciemnych stron Mocy, toczy się obecnie bitwa pomiędzy LeEco Le 1s, Honoruj ​​5X i Redmi Note 3. Wszystkie trzy produkty zawierają bardzo dobry sprzęt i zapewniają wydajność, która zawstydziłaby wykładniczo droższe urządzenia „bardziej znanych” marek. I według wszelkich relacji wszyscy radzą sobie całkiem nieźle. Więc jeśli szukasz na rynku bardzo dobrego smartfona i masz około 13 000 rupii (wokół 200 dolarów) w kieszeni, masz szczęście. A także na ból głowy. Radość z posiadania trzech cudownych opcji będzie zabarwiona tyranią wyboru – która z trzech będzie dla ciebie najlepsza.

Wydaje się, że jest to pytanie niepokojące wielu naszych czytelników, na które staramy się teraz odpowiedzieć. Najlepiej jak potrafimy. Naszymi jednostkami testowymi były LeEco Le 1s (różowe złoto), Honor 5X (złoto zachodu słońca) i 3 Wersja Redmi z GB RAM/32 GB pamięci Note 3 (złoto). Aby dowiedzieć się, który z nich był mocny w Mocy i w jakim stopniu, przeczytaj dalej:

Projekt i wygląd

Mądrzy twierdzą, że piękno leży w oczach patrzącego, a w przypadku tego tria odbiorca będzie musiał zadowolić się trzema urządzeniami, które z przodu wyglądają zasadniczo podobnie, a nieco różnią się z tyłu i po bokach. Wszystkie trzy sportowe 5.5-calowe wyświetlacze, ale podczas gdy Le 1s i Redmi Note 3 mają pojemnościowe klawisze nawigacyjne pod wyświetlaczami, przyciski Honoru 5X są widoczne na ekranie, co sprawia wrażenie, jakby miał nieco większą „podbródek” niż pozostałe dwa. Jednak to po bokach różnica między trzema urządzeniami staje się wyraźna – Le 1s ma ścięte, błyszczące wykończenie na krawędziach i ma pudełkowaty kształt z prostymi bokami, podczas gdy Honor 5X jest prostszy, mimo że również ma pudełkowy wygląd. The Note 3 z drugiej strony ma błyszczącą metalową opaskę z przodu i jest najbardziej zaokrąglony ze wszystkich, z bokami zakrzywionymi do tyłu. Wszystkie trzy telefony mają metalowe tyły, ale z bardzo różnymi wykończeniami – Le 1s ma matowe wykończenie, 5X szczotkowany metal, a Note 3 lekko mroźny. Spośród nich 5X najprawdopodobniej będzie łapał zadrapania. Co ciekawe, zarówno Le 1s, jak i Honor 5X mają na podstawie maszynowo nawiercone maskownice głośników (abażury iPhone’a), natomiast Note 3 ma głośnik z tyłu. Te pierwsze wyglądają lepiej.

Wszystkie trzy urządzenia mają z tyłu aparaty i skanery linii papilarnych, ale Le 1s jest chyba najbardziej zauważalny z całej trójki ze względu na lustrzane wykończenie skanera. Pod względem wielkości, Note 3 jest zaskakująco kompaktowy – ma 150 mm długości w porównaniu do 151.3 mm 5X i 151.1 z Le 1. Jest jednak również najgrubszy 8.7 mm, przy czym Le 1S jest najcieńszy, co jest zaskakujące 7.6 mm i Honor 5X 8.2 mm. Le 1s jest również najmniej szeroki z całej trójki – 74.2 mm w porównaniu z 76 mm Note 3 i 76.3 mm 5X. Zaparkuj je na wadze, a Honor 5X okaże się najlżejszy – 158 gramów w porównaniu do 164 gramów Note 3 i 169 gramów Le 1s. Naprawdę uważamy, że fazowania i błyszczący tylny przycisk Le 1 wygrywają w tej rundzie, chociaż znaleźliśmy Redmi Note 3 najwygodniejszy w trzymaniu ze względu na zakrzywione boki. Wersja Le 1s w kolorze różowego złota również wzbudziła największe zainteresowanie opinii publicznej, a kruczoczarne ramki z boku sprawiały, że wyświetlacz wydawał się sięgać od krawędzi do krawędzi, co w zasadzie przypieczętowało jego zwycięstwo w tej kategorii. Ci, którzy wolą czystą normalność, pokochają solidny, a jednocześnie elegancki Honor 5X.

 1. LeEco Le 1s
 2. Redmi Note 3
 3. Honoruj ​​5X

Sprzęt komputerowy

Wszystkie trzy urządzenia są wyposażone w sprzęt znacznie wyprzedzający wszystko, co w tym przedziale cenowym mają do zaoferowania firmy takie jak Samsung, LG, Sony czy HTC. Wszystkie trzy pochodzą z 5.5 calowe wyświetlacze Full HD o gęstości pikseli 401 ppi. Wszystkie mają pod maską bardzo dobre procesory – ośmiordzeniowy Qualcomm Snapdragon 616 w przypadku Honoru 5X, sześciordzeniowy Qualcomm Snapdragon 650 w przypadku Honora 5X. Note 3oraz ośmiordzeniowy MediaTek Helio X10 Turbo dla Le 1s. Wszystkie trzy to urządzenia z dwiema kartami SIM i obsługą 4G, a wszystkie trzy mają 5.0-megapikselowe kamery przednie. Różnice pojawiają się jednak w innych obszarach. The Note 3 i Le 1 mają 32 GB pamięci i 3 GB pamięci RAM, podczas gdy Honor 5X ma 2 GB RAM i 16 GB pamięci wewnętrznej. To powiedziawszy, zarówno Honor 5X, jak i Note 3 mają rozszerzalną pamięć, podczas gdy Le 1S nie ma takiej opcji. I choć wszystkie trzy urządzenia mają podobne aparaty z przodu, to… Note 3 ma 16.0-megapikselowy z tyłu, w porównaniu do 13.0-megapikselowe w Le 1s i Honor 5X. Honor 5X i Note 3 mają także podwójną lampę błyskową LED towarzyszącą tylnym aparatom, podczas gdy ta w Le 1S ma pojedynczą lampę błyskową LED. Le 1s jest także jedynym urządzeniem z całej trójki wyposażonym w port USB typu C, chociaż widzimy, że dla niektórych użytkowników jest to wadą, ponieważ oznacza noszenie dodatkowego kabla lub adaptera, nawet jeśli (być może) utrudnia to urządzenie przyszłościowe. Jeśli chodzi o baterię, zarówno Honor 5X, jak i Le 1s mają akumulatory o pojemności 3000 mAh, natomiast Note 3 ma znacznie większą baterię 4050 mAh. Tymczasem Honor 5X jest jedynym z całej trójki, który nie jest wyposażony w blaster podczerwieni.

To zacięta walka, ale zdobywamy bramkę dla Redmi Note 3 – ma najnowszy procesor (taki, którego wydajność porównywano ze Snapdragonem 801), mocniejszy aparat na papierze i największy akumulator. Le 1s zajmuje drugie miejsce, a niższa pamięć i pamięć RAM w Honorze 5X zajmują trzecie miejsce.

 1. Redmi Note 3
 2. LeEco Le 1s
 3. Honoruj ​​5X

Oprogramowanie

Jest to w równym stopniu kwestia osobistego odbioru, jak wygląd i wygląd telefonów. Tak, wszystkie trzy urządzenia działają pod kontrolą Androida, ale różnią się znacząco pod względem interfejsu użytkownika. I nie dzieje się tak dlatego, że dwóch z nich (Note 3 i Honor 5X) obsługują system Android 5.1podczas gdy Le 1s działa na systemie Android 5.0. Nie, tym, co wyraźnie różni te urządzenia pod względem oprogramowania, są warstwy, które producenci nałożyli na Androida. Podczas gdy Le 1s jest wyposażony w raczej nagi interfejs EUI, Honor 5X ma bardziej kolorowy EMUI i wreszcie jest Redmi Note 3 z interfejsem MIUI Xiaomi. Widzimy, że kolorowy EMUI, który rzeczywiście jest bardzo przyjemny dla oka, przyciąga wiele osób, ale pod względem łatwości obsługi, funkcji i płynnego działania musimy przyznać, że MIUI ma wyraźną przewagę. Jest również aktualizowany znacznie częściej (z dodatkami i poprawkami błędów) niż jego konkurenci. I nie rzucaj się w oczy raczej zwyczajnie wyglądającemu interfejsowi Le 1s – użytkownicy standardowego Androida pokochają jego stosunkowo przejrzysty wygląd, choć podejrzewamy, że to się zmieni, gdy LeEco zacznie łączyć więcej treści. Zamierzamy przekazać to wszystko, wszystko powiedziane i zrobione, do Note 3 na razie Honor 5X jest na drugim miejscu, niezbyt daleko w tyle.

 1. Redmi Note 3
 2. Honoruj ​​5X
 3. LeEco Le 1s

Kamera

To jest bez przerwy slugfest pomiędzy Note 3 i tutaj Honor 5X, przy czym Le 1 traci na popularności ze względu na stosunkowo mniejszą szczegółowość i skłonność do przesycenia. Pomiędzy Note 3 i 5X, to ten drugi kradnie marsz w zakresie czystej spójności. Kiedy namawiano i pchano, Note 3 robi lepsze zdjęcia i jest wyraźnym zwycięzcą w stawkach HDR, ale jeśli chodzi o proste chwytanie i fotografowanie, 5X zapewnia lepszą szczegółowość i spójnie bardziej realistyczne kolory. The Note 3 ma jednak najlepszy z całej trójki 5.0-megapikselowe aparaty do selfie w urządzeniach. Jeśli chodzi o wideo, Le 1s oficjalnie obsługuje wideo 4K, podczas gdy Note 3 poradzi sobie z tym za pomocą aplikacji, a 5X pozostaje raczej skromny w rozdzielczości Full HD. Uważamy, że cierpliwi wolą Note 3ale jeśli chodzi o proste działanie migawki, które naszym zdaniem jest podstawową umiejętnością aparatu w telefonie komórkowym, uważamy, że Honor 5X wygrywa.

 1. Honoruj ​​5X
 2. Redmi Note 3
 3. LeEco Le 1s

Dźwięk

Różnica w głośności między tymi trzema urządzeniami może nie jest zbyt duża, ale jeśli chodzi o jakość dźwięku, to jest ona pomiędzy Le 1s i Redmi Note 3, wraz z odejściem Honora 5X. Pomiędzy tymi dwoma kwestiami jest bardzo blisko, ale my oddamy nasz głos na Le 1, po prostu dlatego, że dzięki głośnikom umieszczonym u podstawy telefonu, a nie z tyłu, łatwiej jest uzyskać czysty dźwięk niż w Redmi Note 3o którym mimo wszystko dużo się mówiło 1 mm grzbiet z tyłu, aby utrzymać głośnik nad ziemią, traci nieco głośność po umieszczeniu na stole.

 1. LeEco Le 1s
 2. Redmi Note 3
 3. Honoruj ​​5X

Skaner odcisków palców

Coś, co w 2015 roku było reklamowane jako funkcja premium, stało się głównym nurtem na początku 2016 roku. Wszystkie trzy urządzenia są wyposażone w bardzo dobre skanery linii papilarnych. Ten na Honorze 5X odblokowuje urządzenie najszybciej w porównaniu do pozostałych dwóch, a także jest bardzo bogaty w funkcje z możliwością dodawania gestów do FPS. Ten na Redmi Note 3 może także wykonywać kilka innych czynności, takich jak odblokowywanie aplikacji lub używanie go jako przycisku migawki, podczas gdy ten w Le 1s to głównie kucyk z jedną sztuczką. Jeśli chodzi o samą spójność, wszystkie są równie dobre, ale Redmi Note 3 sporadycznie nie działał po wyjęciu z kieszeni, z nieznanych nam powodów. Bez wątpienia Honor 5X wygrywa w tym segmencie, będąc najszybszym, najbardziej spójnym i bogatym w funkcje z całej trójki.

 1. Honoruj ​​5X
 2. LeEco Le 1s
 3. Redmi Note 3

Granie i wielozadaniowość

Jeśli testy porównawcze i szum były jakąkolwiek miarą, powinna to być wyraźna bitwa pomiędzy sześciordzeniowym Snapdragonem 650 na Note 3 oraz ośmiordzeniowy Helio X10 w Le 1s. Jednak w rzeczywistym użyciu odkryliśmy, że Snapdragon 616 w Honorze 5X przewyższa Helio X10, chociaż doskonały dźwięk Le 1s zapewnił urządzeniu pewne podstawy w dziale gier. To powiedziawszy, zwycięzcą naszego tutaj z pewnym marginesem był Note 3, którego układ Snapdragon 650 poradził sobie z grami znacznie lepiej niż jego dwaj rywale. Wydaje się jednak, że 1s radzi sobie lepiej z wieloma zadaniami, być może dzięki mniej zaśmieconemu interfejsowi użytkownika – okazało się, że możemy przełączać się między aplikacjami łatwiej niż w 5X i 5X. Note 3. Jednak różnica w poziomach gry jest na tyle zauważalna, że ​​możemy przekazać tę grę Note 3 ponownie, chociaż wielozadaniowość Le 1 zajmuje drugie miejsce. Jak zacięte były losy tej rundy, można ocenić po tym, że telefon, który zajął trzecie miejsce, Honor 5X faktycznie polepszył wyniki 1 w grach i był bliski dorównania telefonowi Note 3 w wielozadaniowości. Zapomnij o tych wzorcach, mówimy.

 1. Redmi Note 3
 2. LeEco Le 1s
 3. Honoruj ​​5X

Ogólna wydajność

Gdy dotrzemy do ostatniego etapu wyścigu trzech koni, zajmiemy się tym, jak te trzy urządzenia radzą sobie w normalnym życiu większości użytkowników. I faktycznie zamienia się to w bardzo zaciętą bitwę, w której wszystkie trzy telefony osiągają bardzo dobre wyniki jak na swoje ceny (więcej o tym w następnym punkcie). Jeśli chodzi o czystą spójność, znaleźliśmy Note 3 wyraźną przewagę nad Le 1 i Honorem 5X, które miały swój udział w opóźnieniach, przy czym ten ostatni był gorszy z nich. Gdzie jednak uważamy, że Note 3 a Honor 5X różni się od Le 1s pod względem żywotności baterii i wyświetlacza. Wyświetlacz 1s wydaje się nieco przesycony w porównaniu do dwóch konkurentów i chociaż może poszczycić się baterią tak dużą (3000 mAh) jak Honor 5X, to ten ostatni raz za razem wytrzymuje o kilka godzin dłużej, podczas gdy Note 3 wyprzedził je w komfortowych warunkach dzięki ogromnej baterii 4050 mAh. Jakość rozmów była najlepsza na Honorze 5X, a następnie na Note 3. Ale jeśli chodzi o ogólną obsługę, znaleźliśmy Note 3 na czele trójki.

 1. Redmi Note 3
 2. LeEco Le 1S
 3. Honoruj ​​5X

Wartość pieniądza

W momencie pisania tego tekstu Honor 5X kosztował 12 999 rupii indyjskich; Le 1 za 10 999 rupii; i 3 Model Redmi z GB RAM/32 GB pamięci Note 3 za 11 999 rupii. Jest to wyścig dwóch koni pomiędzy Note 3 i Le 1 tutaj. Podczas gdy Le 1s jest bardziej przystępny cenowo w kategoriach czysto pieniężnych, Note 3 (w przeciwieństwie do 5X, jak sądzimy) oferuje więcej za dodatkowe pieniądze, które pobiera – znacznie lepszy aparat, rozszerzalną pamięć i większą baterię. Traktujemy to jako kolejne zwycięstwo dla Note 3… i mamy nadzieję, że Huawei obniży cenę Honora 5X, który w porównaniu z nim wygląda zawstydzająco drogo.

 1. Redmi Note 3
 2. LeEco Le 1s
 3. Honoruj ​​5X

Wniosek

Niezależnie od tego, w którą stronę wybierzesz którekolwiek z tych urządzeń, faktem jest, że jest mało prawdopodobne, że będziesz rozczarowany. Po prostu dlatego, że wszystkie trzy wnoszą sporo do tabeli – pakiety Le 1s charakteryzują się bardzo dobrym designem i sprzętem jak na swoją cenę, 5X odzwierciedla zalety spójności, a nie sporadyczny styl, a Note 3 jest trafnym nośnikiem filozofii „niewiarygodnej ceny” Xiaomi. Żadne z nich nie jest idealne. Każdy ma swoje zalety i grzechy. Mocne i słabe strony. Le 1s zapewnia bardzo dobry design i dźwięk, Honor 5X jest bardzo spójny we wszystkich aspektach, a szczególnie dobry w kwestii aparatu, podczas gdy Note 3 ma z pewnością najlepszy procesor, baterię i interfejs użytkownika z całej trójki. To fascynujące trio o bardzo dobrym stosunku jakości do ceny.

Gdybyśmy mieli jeszcze raz wrócić do uniwersum Gwiezdnych Wojen i je sklasyfikować, przedstawiałyby się one następująco:

LeEco Le 1s: Anakin Skywalker

Nie, nie Dath Vader, ale chłopak, który miał się nim stać. 1s jest bardzo podobny do młodego Anakina. Tak jak był silny Mocą, ale był impulsywny i zuchwały, przez co nie mógł w pełni jej wykorzystać, tak też Le 1 osiągają wysokie wyniki pod względem czystego potencjału, ale tracą na maksymalnej wydajności. Nie dajcie się zwieść, jest to jednak bardzo potężne urządzenie i podobnie jak Anakin domaga się uwagi. Potrzebuje jednak swojej Padme Amidali w Indiach (czytaj „małżeństwa z dobrymi dostawcami treści”).

Honor 5X: Obi-Wan Kenobi

Był potężnym Rycerzem Jedi, skromnym, ale pełnym przebiegłości i zdolności, rekompensującym swoim doświadczeniem to, czego mu brakowało w czystej mocy. Podobnie jest z Honorem 5X. Być może nie skaluje specyfikacji pod względem sprzętu ani nie przyciąga wzroku swoją konstrukcją, ale zamiast tego spokojnie i sprawnie poradzi sobie z każdym postawionym przed nim wyzwaniem przy minimalnym wysiłku. Nie kieruj się jego wyglądem. Zawiera znacznie więcej, niż sobie wyobrażasz, i jest niesamowicie spójny. Podobnie jak Obi-Wan.

Redmi Note 3: Wielki Mistrz Yoda

„” powiedział być może najsłynniejszy Jedi ze wszystkich. I uważamy, że zaakceptowałby sposób, w jaki Redmi Note 3 właściwie równoważy wszystko, od ceny, przez wydajność, po żywotność baterii. I podobnie jak Yoda, mieści dużą moc w bardzo kompaktowej ramie. Może i jest najmniejszy pod względem wzrostu z całej trójki, ale niemal słychać, jak mówi do pozostałych: „”

Wybierz ten, który najbardziej Ci odpowiada. Wybierz mądrze.

Niech moc będzie z Tobą.