Telewizory LG 8K 2020 będą obsługiwać AirPlay 2 i HomeKit, ale nadal nie ma śladu Apple Aplikacja TV

Telewizory LG 8K 2020 będą obsługiwać AirPlay 2 i HomeKit, ale nadal nie ma śladu Apple Aplikacja TV 1

Ponieważ coroczny Consumer Electronic Show (CES) rozpocznie się w przyszłym tygodniu w Las Vegas, bez wątpienia zobaczymy wiele nowych produktów i technologii, ale wygląda na to, że LG ma przewagę świętując, ogłaszając swoją ofertę telewizorów 8K na 2020 rok, i choć nie jest to żadną niespodzianką, dobrze wiedzieć, że LG nadal stara się oferować przynajmniej podstawowe wsparcie dla Apple ekosystem.

To właśnie na CES w zeszłym roku po raz pierwszy usłyszeliśmy tę AirPlay 2 pojawią się na telewizorach Smart TV, a Samsung, LG i Vizio znajdą się wśród pierwszych trzech producentów, którzy ogłoszą to. Niedługo potem poszerzyła się o inne – nawet telewizory Sony z Androidem dołączyły do ​​imprezy do końca 2019 r. – a ponieważ ma to potrwać do 2020 r. I później, nadejdzie dzień, kiedy Apple obsługa ma nadzieję stać się standardową funkcją wszystkich nowych telewizorów smart.

Według komunikatu prasowego LG, firma planuje wypuszczenie ośmiu nowych telewizorów 8K w 2020 r., W tym 88-calowych i 77-calowych modeli OLED 8K Signature z wysokiej klasy, a także sześciu telewizorów LED NanoCell w 75-calowych i 65- rozmiary calowe. Wszystkie będą obsługiwać oficjalny standard 8K Ultra HD, a także obejmować skalowanie do 8K.

AirPlay 2 oczywiście pozwoli Ci na przesyłanie strumieniowe treści bezpośrednio do telewizora z iPhone'a, iPada lub Maca bez konieczności podłączania innego akcesorium, chociaż w tym momencie tak naprawdę nie będziesz w stanie korzystać z nawet blisko pełnej rozdzielczości 8K ponad AirPlay 2 – sam protokół jest nadal ograniczony do 1080p – ale to nie tak, że Twój iPhone lub iPad może generować nawet rozdzielczość 4K.

Obsługa HomeKit pozwoli ci sterować telewizorem LG za pomocą aplikacji Home z urządzenia z systemem iOS lub macOS, która obejmuje takie elementy, jak włączanie i wyłączanie, przełączanie wejść, a nawet sterowanie za pomocą Siri i procedur automatyzacji – wszystko, co ironicznie możesz ” nawet z tym zrobić AppleJest własny Apple W tym momencie przystawka telewizyjna.

Niestety, w telewizorach LG Smart nadal brakuje obsługi AppleRzeczywista aplikacja telewizyjna, która pozwala użytkownikom oglądać Apple TV + natywnie. Wygląda na to, że LG przeciągało się po piętach, być może z powodu trudności z przeniesieniem aplikacji na platformę webOS, na której działa, ale w obu przypadkach oznacza to, że jeśli masz telewizor LG lub planujesz kupić nowe modele 2020 i planujemy oglądać Apple TV +, prawdopodobnie będziesz chciał dostać Apple Telewizor 4K lub Roku 4K set-top box, ponieważ będzie to jedyny sposób, aby cieszyć się ApplePokazuje w jakości 4K Ultra HD.

Smart TV, które zostały uruchomione z Apple dzięki integracji w zeszłym roku tylko Samsung poszedł o krok dalej, włączając aplikacje iTunes Movies i TV Shows do swojego systemu operacyjnego smart TV jeszcze przed Apple Aplikacja telewizyjna była opcją. W tym momencie, podczas gdy telewizory obsługujące AirPlay są dostępne w LG, Samsung, Sony i Vizio, Samsung pozostaje jedynym inteligentnym telewizorem, który natywnie obsługuje Apple Aplikacja telewizyjna, chociaż jest dostępna również na Roku i Amazon Fire TV patyczki medialne.

Mamy nadzieję, że w przyszłym tygodniu będziemy mogli zobaczyć więcej ogłoszeń na CES dotyczących wprowadzenia aplikacji TV, ale na razie nie wygląda na to, że wkrótce pojawi się w ofercie LG TV 2020.