Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

TERAZ jest czas na przeczytanie poradnika TikTok

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: TERAZ jest czas na przeczytanie poradnika TikTok

treść

Świeżość

Przydatność

PODSUMOWANIE: Skorzystaj z tej książki jako przewodnika, który pomoże Ci nauczyć się, jak korzystać z TikTok w Twojej firmie.

Jeśli kupisz coś za pośrednictwem naszych linków, możemy zarabiać pieniądze od naszych partnerów stowarzyszonych. Ucz się więcej.

Czy oglądałeś jakieś filmy TikTok w ciągu ostatnich kilku miesięcy? Jeśli nie i uważasz, że TikTok nie będzie działać dla Ciebie lub Twojej firmy, chciałbym, abyś ponownie się zastanowił.

TikTok to najszybciej rozwijająca się platforma społecznościowa, z ponad 3 miliard instalacje i 1 miliard aktywnych użytkowników, którzy każdego miesiąca spędzają na platformie 850 minut — to niecałe 30 minut dziennie!

Spędziłem ostatnie dwa miesiące przewijając TikTok, aby zobaczyć, co robią właściciele małych firm i byłem zachwycony! Prawnicy, planiści finansowi, pośrednicy w obrocie nieruchomościami, kucharze, artyści — wystarczy nazwać firmę, a znajdziesz ich, którzy dzielą się wskazówkami (i zarabiają pieniądze) na TIkTok.

Musiałem dowiedzieć się więcej. Więc wybrałem kopię TikTok Playbook: Jak zamienić pomysły w sławę, pieniądze i wolność autorstwa Kevina Greena.

TikTok Playbook daje ci podstawę

Ponieważ TikTok jest stosunkowo „nową” platformą, większość książek, które znalazłem i przeczytałem, miała wiele wspólnego z tworzeniem wirusowych treści. , z drugiej strony, było bardziej tym, czego szukałem jako podstawy do zrozumienia istoty platformy i jej kultury.

Spodoba ci się sposób, w jaki autor, Kevin Green, rozpoczyna książkę od przeglądu początków TikTok jako chińskiej firmy. Dowiesz się, dlaczego taniec i muzyka leżą u podstaw popularności TikTok, ale co najważniejsze, dowiesz się, jak i dlaczego TikTok jest potężnym kanałem generującym nowe przychody dla Twojej firmy.

Trochę o Kevinie Greenie

Nie znasz Kevina Greena. Nie jest autorem bestsellerów, nie jest jakimś dyrektorem jakiejś marki czy agencji. Green jest młodym specjalistą od marketingu, który prowadzi własną firmę wydawniczą Greenland publishing. Co ważniejsze, ma talent do wyjaśniania TikToka w sposób, który każdy z nas może zrozumieć i wdrożyć.

Rekommenderad:  Co to jest Pinterest i jak generuje ruch organiczny do Twojej witryny?

W rzeczywistości uznałem, że jest to najlepszy przegląd, zarys i wyjaśnienie, jak korzystać z TikTok w swojej firmie do tej pory.

Wewnątrz poradnika TikTok

Książka podzielona jest na siedem LOGICZNYCH rozdziałów. Nie znajdziesz żadnych glib zwrotów lub słów. Tylko podstawy.

Zaczyna się od przeglądu. Następnie sekcje przeprowadzą Cię przez ten proces

  1. Podstawy TikToka. Tutaj masz historię i tło.
  2. Rozwijanie swojego pomysłu. a także przykłady pomysłów, takich jak synchronizacja ruchu ust, wyzwania związane z metamorfozą i inne rodzaje filmów, które mogłeś widzieć. Kiedy to zrozumiesz, wszystko zacznie nabierać sensu. To jest idea kryjąca się za twoimi treściami. To jeszcze nie Twoja treść.
  3. Tworzenie filmów. To trzeba przeczytać. Ponieważ jest to platforma wideo, musisz zrozumieć funkcje wideo i to, co tam jest. Powiem tylko tyle, że nie martwiłbym się technologią stojącą za filmami tak bardzo, jak martwiłbym się treścią i kreatywnością. To jest technologia stojąca za filmami.
  4. Budowanie odbiorców. Twój pomysł, odbiorcy i treść to trzy najważniejsze czynniki w tym procesie. Tutaj możesz grać i próbować zwracać uwagę na to, czego chcą twoi widzowie.
  5. Zarabiać pieniądze!!! TAK! MOŻESZ zarabiać na TikTok i dlatego platforma jest tak potężna dla wszystkich, od artystów po ekspertów.
  6. branding. To jest pod koniec książki, ale nie mniej ważne.

Więc to jest podstawowy układ . Nic wymyślnego, ale nie CHCESZ niczego wymyślnego, wzniosłego lub zbyt strategicznego.

Nie jesteś gotowy na nową platformę mediów społecznościowych?

Spójrz, rozumiem! TikTok był zainstalowany na moim telefonie przez „LATA” i nigdy go nie przeglądałem. Cóż, włączałem się i zauważałem, że ludzie tańczą i śpiewają, a ja tego nie rozumiałem i nie uważałem tego za istotne.

Wtedy zauważyłem „czerwoną flagę” — gdy tylko pomyślę, że coś jest głupie i modne, jest to wskazówka, że ​​jest coś, czego NIE należy ignorować. W końcu pamiętasz, kiedy myśleliśmy, że internet to moda, że ​​media społecznościowe to moda i że nie można sprzedawać w mediach społecznościowych?

Rekommenderad:  Po wszystkich kontrowersji możesz teraz zgłaszać wiadomości użytkowników na WhatsApp

Tak — tak.

Zawsze wiedzieliśmy, że platformy mediów społecznościowych będą pojawiać się i znikać. A piękno każdej nowej platformy polega na tym, jak tworzy nowy kanał dla „zapomnianych” biznesów.

Sprzątaczki, osoby zajmujące się remontami, osoby, które wylewają posadzki epoksydowe, artyści, autorzy, rzemieślnicy, pośrednicy w handlu nieruchomościami, prawnicy kontraktowi — jeśli szukasz firmy takiej jak Twoja, na pewno ją znajdziesz.

Dowiedz się, jak niszować, wysyłać wiadomości i nie tylko z TikTok

Jeśli chcesz zobaczyć wspaniałe przykłady udanych nisz i komunikatów marketingowych, TikTok jest miejscem, w którym możesz być. Zauważ, jak te filmy przyciągają Twoją uwagę, zwróć uwagę, które filmy oglądasz do końca i dlaczego.

Następnie weź kopię i zobacz, jak sprawić, by TikTok stał się dochodową częścią Twojej firmy.

Uzyskaj zniżki i oferty specjalne na nowe i klasyczne książki biznesowe dzięki członkostwu Audible Premium Plus. Dowiedz się więcej i Zaloguj się na konto Dzisiaj.