Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Teraz nadszedł czas! BlackBerry sprzedał patenty i opuścił rynek za smartphones

Jeszcze kilka lat temu BlackBerry był uważany za jednego z wielkich dominatorów smartphones. Oprócz dobrze znanego sprzętu, kanadyjska marka posiadała również kompletny ekosystem, z doskonałymi usługami dla użytkowników.

Całe to imperium rozpadło się w ciągu kilku lat, a BlackBerry zniknęło z rynku. Teraz, aby położyć kres swojemu istnieniu, sprzedał jeden ze swoich najlepszych aktywów. Mowa o patentach związanych z mobilnym wszechświatem.

Patenty BlackBerry smartphones zasoby mobilne

BlackBerry kończy smartphones

Więcej niż doskonały wybór smartphones, BlackBerry zawsze dużo inwestował w dziedzinie nowych technologii. Był prekursorem kilku nowości w smartphonesod sprzętu po oprogramowanie i oferowane usługi.

Oczywiście zawsze chroniła swoją własność intelektualną, a jej zakres patentów jest szeroki, kontrolując w ten sposób wiele z tego, z czego korzystali konkurenci. Wszystkie te atuty teraz wymknie się z rąk z kanadyjskiej firmy i przenieść się do Catapult IP Innovations Inc.

Patenty BlackBerry smartphones zasoby mobilne

Najlepsze patenty zostaną sprzedane

To jest wyprzedaż, która jest zamknięta i która przyniesie duży napływ gotówki dla BlackBerry. W sumie zostanie wypłaconych 600 milionów dolarów, ale nie od razu. Początkowa kwota 4510 mln zostanie wypłacona, pozostawiając 150 mln do zapłaty na koniec 3 lat.

Catapult IP Innovations Inc to w rzeczywistości nowa firma, która została stworzona w celu kupowania patentów BlackBerry. Jest to wyraźny ruch w celu zainicjowania wielkiej kontroli, który przyniesie pracę sądom wraz z procesami dla tych, którzy korzystają z tych technologii.

Patenty BlackBerry smartphones zasoby mobilne

Byli najlepszymi aktywami na rynku mobilnym

Będzie to firma, która będzie miała tylko te patenty jako aktywa, bez źródła zysku. Tak więc najpewniejszą rzeczą jest umieszczenie patentów jako sposobu kapitalizacji, a do tego będziesz musiał licencjonować technologię lub żądać płatności od tego, kto z niej korzysta.

Tą sprzedażą BlackBerry zamyka raz na zawsze swój udział w rynku mobilnym, mimo wszystko sukces. W ten sposób marka rezygnuje z patentów, takich jak klawiatura fizyczna, usługa przesyłania wiadomości i wiele innych. Niż ujawniłnie będzie to miało wpływu na obecnych użytkowników.