Tesla wprowadza patent na produkcję bardziej wydajnych i ekonomicznych akumulatorów

Od momentu powstania w 2003 r. Firma Tesla Motors konsekwentnie wybiera innowacje i odmienne myślenie. Dlatego zaczął opracowywać samochody elektryczne na długo zanim nabrały znaczenia, jakie mają dzisiaj.

Jako wynik tej zdolności planowania z wyprzedzeniem, Tesla jest obecnie w czołówce tych technologii. Chociaż firma jest przez nich bardziej rozpoznawalna, prawda jest taka, że ​​od lat robi postępy również w innych obszarach.

Jeden z tych, który najbardziej zrewolucjonizował Teslę, koncentruje się na rozwoju akumulatorów. Firma już wywołała zamieszanie, tworząc gigantyczne akumulatory zdolne zasilać miasto, a także inteligentne akumulatory zdolne do autodiagnozy w celu poprawy wydajności. Teraz jego najnowszy wkład dotyczy baterii, która może znacznie obniżyć koszty obecnie reprezentowane przez tego rodzaju technologię.

Co wyróżnia te baterie?

https://fikiri.net/wp-content/uploads/2019/12/1577492048_871_Tesla-wprowadza-patent-na-produkcje-bardziej-wydajnych-i-ekonomicznych-akumulatorow.jpg

https://img-cdn.hipertextual.com/files/2019/12/hipertextual-tesla-patenta-sistema-baterie-bardziej-tanie-bardziej-trwałe-2019855936.png? pasek = wszystko i straty =1& jakość = 57 i zmiana rozmiaru = 740% 2C490 & ssl =1„szerokość =„ 1076 ”wysokość =„ 713Pierwszą rzeczą do wyjaśnienia jest powód, dla którego firma jest tak zdeterminowana, aby uzyskać patent na ten projekt. Zasadniczo ten nowy format baterii może być kluczem do podwojenia ich żywotności.

Obecne akumulatory Tesli mają zasięg działania sięgający nawet 800 tysięcy przejechanych kilometrów, co wcale nie jest bez znaczenia. Ale w porównaniu z nową możliwością jest ona niewystarczająca, ponieważ ta nowa bateria, zdaniem firmy, może podwoić tę sumę i mieć żywotność, która pozwala użytkownikom podróżować do 1600 000 kilometrów.

Jak są wykonane?

https://fikiri.net/wp-content/uploads/2019/12/1577492050_756_Tesla-wprowadza-patent-na-produkcje-bardziej-wydajnych-i-ekonomicznych-akumulatorow.jpg "width =" 1078 "height =" 480

Oczywiście, aby nastąpiła tak duża zmiana w działaniu tego elementu, musiały również nastąpić modyfikacje jego elementów. Na początek bateria nadal ma podstawę wykonaną z ogniwa litowo-jonowego.

Towarzyszy temu zarówno zaawansowany elektrolit, jak i katoda. Ten ostatni składa się z niklu, manganu i kobaltu (NMC). Jest to zwycięska kombinacja, która sprawiła, że ​​Tesla przekroczyła swoje własne poziomy i jest tak pochłonięta patentowaniem swojego dzieła.

Umysł stojący za projektem

Tesla wprowadza patent na produkcję bardziej wydajnych i ekonomicznych akumulatorów 1Tesla Motors Canada (Kanada).

Fakt, że Tesla jest teraz także liderem w dziedzinie akumulatorów, nie jest przypadkiem. W rzeczywistości wiele z nich wynika z ludzi, którzy tworzą zespół badawczo-rozwojowy.

W tym przypadku odnosimy się konkretnie do Jeffa Dahna, który od 2016 r. Jest częścią grupy badawczej NSERC / Tesla Canada Industrial Research z siedzibą w Nowej Szkocji w Kanadzie, w pobliżu granicy ze Stanami Zjednoczonymi.

Dahn jest uznawany za pioniera, który opracował ideę aktualnych akumulatorów litowo-jonowych. Dlatego nie jest zaskakujące, że jest on odpowiedzialny za próby poprawy sistema już istnieje

To może oznaczać dużą zmianę.

https://img-cdn.hipertextual.com/files/2019/12/hipertextual-tesla-patenta-sistema-baterie-bardziej-tanie-bardziej-trwałe-2019386799-740x399.jpg? strip = all & lossy =1i jakość = 57 i ssl =1„szerokość =„ 740 ”wysokość =„ 399Tesla Gigafactory (Chiny).

Pojawienie się takiej baterii może oznaczać ogromną korzyść dla środowiska. Ponieważ pomimo faktu, że pojazdy elektryczne wytwarzają bardzo mało zanieczyszczeń lub nie powodują ich wcale, ich ślad zanieczyszczeń w ciągu ich życia jest mniejszy; Jednak proces produkcji wielu jego komponentów – takich jak baterie – może być bardzo zanieczyszczający.

Ponadto, gdy związki te miną okres użytkowania, stają się również częścią stosu odpadów, które zanieczyszczają naszą planetę. Bateria, która daje dwa razy więcej, może zmniejszyć o połowę zarówno zanieczyszczenie, które wystąpiło podczas początkowej produkcji, jak i liczbę odpadów odrzuconych po użyciu. W końcu w jednym akumulatorze użytkownicy mieliby wydajność, którą można otworzyć tylko przed uzyskaniem dwóch.

Plotka o chwili

https://techcrunch.com/wp-content/uploads/2013/04/tesla_model_s_chassis_battery.jpg?w=730&crop=1„szerokość =„ 1253 ”wysokość =„ 940

Obecnie jednym z najpopularniejszych modeli samochodów Tesli – i najnowocześniejszym w technologii – jest Model 3. Jednak nie ma jeszcze nowo opatentowanej baterii, ale z tą, która według Elona Muska, prezesa Tesli, trwa do 800 tysięcy kilometrów.

Pomimo jego słów wielu podejrzewa, że ​​nowa bateria krąży już potajemnie w tych modelach. Ostateczna odpowiedź, jeśli firma nic nie powie, otrzymamy ją dopiero po przetestowaniu jej i sprawdzeniu, czy ich wyniki przekraczają oczekiwania ogłoszone przez Muska.