Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

The 4 Najlepszy Mac i Windows Przeglądarki z wbudowaną siecią VPN

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: The 4 Najlepszy Mac i Windows Przeglądarki z wbudowaną siecią VPN

Podczas przeglądania Internetu możesz napotkać treści z blokadą geograficzną. Jeśli chcesz uzyskać do niego dostęp, nie masz innego wyboru, jak tylko uruchomić VPN i sfałszować swoją lokalizację do miejsca, w którym zawartość jest dozwolona.

Nie musisz jednak korzystać z VPN innej firmy, aby zobaczyć zawartość. Kilka przeglądarek ma wbudowane usługi VPN, umożliwiające odwiedzanie stron internetowych bez pobierania innej aplikacji. Przeglądarki VPN poprawiają również Twoją prywatność i ochronę, zwłaszcza jeśli uzyskujesz dostęp do strony o wątpliwych zabezpieczeniach.

WYKORZYSTAJ WIDEO DNIAPRZEWIŃ, ABY KONTYNUOWAĆ TREŚĆ

Oto nasza lista czterech najlepszych przeglądarek z wbudowaną siecią VPN.

Ta przeglądarka jest najstarszą opcją na tej liście, ustanowioną w 1994 roku i udostępnioną publicznie w 1996 roku. Po raz pierwszy otrzymała wbudowaną funkcję VPN w 2016 roku, zawartą w Operze 38.

Chociaż VPN jest domyślnie wyłączony, możesz go łatwo aktywować za pomocą menu szybkich ustawień. Po aktywacji zobaczysz ikonę VPN na pasku adresu. Jeśli jest wyłączona, zobaczysz VPN otoczony ramką, ale jeśli jest włączony, powinieneś zobaczyć niebieskie pole z napisem VPN.

Możesz domyślnie włączyć VPN, aby zapewnić natychmiastowe bezpieczne przeglądanie. Możesz nawet poinstruować Operę, aby omijała VPN podczas korzystania z domyślnych wyszukiwarek lub uzyskiwania dostępu do witryn intranetowych. Pozwala przypisać dodatkowe reguły omijania VPN, dzięki czemu nie musisz go wyłączać, gdy chcesz uzyskać dostęp do zaufanych stron, które nie będą działać przy włączonej sieci VPN.

Nie musisz również tworzyć konta, aby korzystać z VPN, poprawiając w ten sposób swoją prywatność. Poza tym ma inne fajne funkcje, w tym wbudowane blokowanie reklam i blokowanie trackerów. Ale co najlepsze, usługa Opery jest bezpłatna i nieograniczona.

Rekommenderad:  7 Łagodne treningi, aby pozostać aktywnym, gdy czujesz się źle

Przeglądarka Opera ma jednak jedną istotną wadę: nie można ustawić konkretnego kraju dla VPN. Możesz wybrać tylko jeden z trzech ogólnych obszarów — Ameryki, Azję lub Europę.

Pobierać: Przeglądarka Opera (darmowa)

epic to przeglądarka oparta na Chromium stworzona przez Hidden Reflex, która wykorzystuje to samo DNA, co przeglądarka Google. To sprawia, że ​​jest to doskonała alternatywa dla Chrome, umożliwiająca łatwe przełączanie przeglądarek przy zachowaniu tego samego stylu i funkcjonalności.

Chociaż jego kod źródłowy nie jest open source, pomimo tego, że jest oparty na platformie chrome open source, Hidden Reflex twierdzi, że każdy może o niego poprosić i go skontrolować.

W przeszłości epic zawsze miał włączoną wbudowaną sieć VPN i blokowanie reklam. Jednak ze względu na to, że muszą utrzymać swoją działalność, funkcje te są teraz preinstalowane jako rozszerzenia, a użytkownicy muszą je aktywować ręcznie. Niemniej jednak łatwo je włączyć raz na zawsze.

Inną cechą charakterystyczną tej przeglądarki jest domyślna usługa Yahoo! wyszukiwarka. Podczas gdy niektórzy uważają to za wadę, inni uważają, że jest to funkcja. epic wyjaśnia sytuację, gdy po raz pierwszy otwierasz nową kartę w przeglądarce:

epic pozwala wybrać osiem krajów, w których chcesz podłączyć VPN: USA, Kanadę, Wielką Brytanię, Niemcy, Francję, Holandię, Indie i Singapur. Jeśli strona, którą chcesz załadować, nie działa poprawnie z zaszyfrowanymi sieciami VPN, możesz wyłączyć szyfrowaną sieć VPN dla tej witryny i dodać ją do swojej bezpiecznej listy.

Jeśli chcesz maksymalnej prywatności, możesz wybrać płatne prywatne wyszukiwanie za pośrednictwem epicsearch.in. Musisz zapłacić $250 miesięcznie za usługę, ale epic zapewnia, że ​​Twoje zapytania pozostaną prywatne. To dlatego, że przekierowują Twoje wyszukiwanie tylko do swojego zewnętrznego dostawcy, nic więcej.

Rekommenderad:  Jak skopiować i wkleić wiele plików w systemie Windows 10?

Pobierać: epicka przeglądarka prywatności (bezpłatna)

Tor, co oznacza The Onion Router, ma na celu zapewnienie anonimowej komunikacji za pośrednictwem bezpłatnej globalnej sieci nakładek wolontariuszy. Ta konfiguracja zapewnia użytkownikom solidną prywatność, ponieważ ich dane są kierowane co najmniej trzykrotnie do ponad siedmiu tysięcy dostępnych przekaźników. Aby korzystać z tej sieci, musisz zainstalować przeglądarkę Tor.

Ta przeglądarka jest jedną z najbardziej niezawodnych opcji dotyczących prywatności. Dzieje się tak, ponieważ wykorzystuje wielowarstwowe szyfrowanie do ochrony danych użytkowników. Ponadto wykorzystuje losowy routing, dzięki czemu śledzenie ruchu danych w sieci Tor jest prawie niemożliwe.

Po otwarciu przeglądarki Tor musisz ręcznie połączyć się z przekaźnikiem Tor. Jeśli jesteś w miejscu, w którym Tor jest niedostępny, możesz także użyć mostów, które pozwalają łączyć się z niewymienionymi przekaźnikami. Możesz także korzystać z VPN przez Tor, chociaż będzie to wymagało pewnej konfiguracji.

Przeglądarka Tor jest popularna wśród aktywistów, dziennikarzy, demaskatorów i każdego, kto poważnie zagraża prywatności. Jeśli nie możesz uzyskać dostępu do strony głównej Tor Project, możesz także znaleźć kopie lustrzane do innych witryn pobierania na GitHub.

Pobierać: Przeglądarka Tor (bezpłatna)

Avast, popularny dostawca oprogramowania antywirusowego, wypuścił tę przeglądarkę opartą na Chromium w 2018 roku. Wygląda podobnie do innych przeglądarek opartych na Chromium, ale dodaje kilka funkcji premium. Avast twierdzi, że może odblokować dowolną witrynę i zablokować wszystkie reklamy. Otrzymujesz również nieograniczoną przepustowość, masz do wyboru ponad 30 lokalizacji, korzystasz z przeglądarki do 5 urządzeń i mieć bezpośrednie wsparcie.

Musisz pobrać przeglądarkę Avast Secure Basic i zarejestrować się w wersji Pro w witrynie internetowej Avast po instalacji. Chociaż usługa VPN nie jest darmowa, ta przeglądarka oferuje najwięcej opcji pod względem lokalizacji. Jest to również tańsze niż samodzielna usługa VPN od Avast.

Rekommenderad:  Jak skonfigurować sieć peer to peer w systemie Windows 10?

Pobierać: Avast Secure Browser (bezpłatna, 30-dniowa bezpłatna wersja próbna funkcji Pro)

Popraw swój dostęp i prywatność dzięki przeglądarkowym VPN

Sieci VPN to świetne narzędzia zapewniające prywatność i dostęp. I choć idealnym rozwiązaniem jest zainstalowanie dedykowanej usługi VPN na swoim komputerze, nie zawsze jest to praktyczne i może nawet kosztować. Tak więc, jeśli potrzebujesz VPN tylko na chwilę, rozważ zamiast tego jedną z tych wbudowanych alternatyw.