The 5 najbardziej obiecujące start-upy technologii Ameryki Łacińskiej w 2020 roku

Przedsiębiorstwa stają się coraz bardziej popularne na całym świecie. W tej chwili kreatywność i chęć bycia innym poprzez oferowanie nowych produktów i usług nie mogłyby być bardziej obecne.

Dlatego możemy powiedzieć, że jesteśmy świadkami tętniącej życiem epoki innowacji i rozwoju. Oznacza to jednak również, że znajdujemy się w fazie, w której konkurencja jest wysoka, a kreatywności musi towarzyszyć odpowiednia struktura biznesowa.

W tej chwili Ameryka Łacińska widzi szczyt w obecności nowych i udanych przedsięwzięć. Przede wszystkim w krajach takich jak Brazylia, Argentyna, Chile, Kolumbia, Meksyk i Urugwaj.

The 5 najbardziej obiecujące start-upy technologii Ameryki Łacińskiej w 2020 roku 1

Jednak zawsze są tacy, którzy potrafią wyróżnić się z tłumu. Następnie spotkasz pięć startupów, które obiecują świetlaną przyszłość technologiczną na 2020 rok.

Aivo (Argentyna)

The 5 najbardziej obiecujące start-upy technologii Ameryki Łacińskiej w 2020 roku 2

Na początek ta specjalna wzmianka o przedsięwzięciach musimy porozmawiać o innowacyjnym Aivo. Ta argentyńska firma, która od samego początku dążyła do zmiany sposobu interakcji firm z klientami.

W tym celu opracowali asystentów ze sztuczną inteligencją (AI), którzy mogą służyć społeczeństwu szybciej, wydajniej i rzetelniej niż ludzie. Dzięki temu mogą nie tylko pomóc w poprawie wizerunku firm, które wynajmują swoje usługi, ale także mogą „oddać ludziom czas”, jak mówią.

Dzięki AI mogą zmniejszać się wykładniczo (nawet do sprawiedliwych) 1 minut) czas oczekiwania na wszystkie zapytania, głosowe lub SMS-y. Programy AI, takie jak chatboty, działają na wszystkich platformach, oferując bardziej kompleksową usługę i mogą zaoszczędzić firmie ponad 60% kosztów usług.

Dzięki temu sprzedaż może nawet potroić się dzięki zastosowaniu sztucznej inteligencji w systemach obsługi klienta. W tej chwili Aivo oferuje swoje usługi nie tylko w Argentynie, ale także w innych krajach, takich jak Meksyk, Brazylia, Kolumbia, Stany Zjednoczone i Hiszpania. Wraz z postępami sztucznej inteligencji w tym roku jest bardzo prawdopodobne, że usługi Aivo zaczną być popularne na innych obszarach, dopóki nie będą obecne na wszystkich kontynentach – są już dwa, więc podróż się zaczyna.

Guiabolso (Brazylia)

The 5 najbardziej obiecujące start-upy technologii Ameryki Łacińskiej w 2020 roku 3

Nieco dalej na północ od Ameryki Łacińskiej możemy znaleźć to brazylijskie przedsięwzięcie. Obecnie został ukoronowany jako wiodąca platforma kraju w zakresie organizacji finansów osobistych.

Dzięki jego istnieniu Brazylijczycy mają znacznie szybszy i łatwiejszy sposób na utrzymanie porządku swoich finansów. Ta aplikacja jest obecnie dostępna zarówno na Androida, jak i iOS i może być powiązana z nieskończoną ilością danych finansowych użytkowników.

W ten sposób możesz nie tylko śledzić karty i zakupy, ale także dochody, kredyty, pożyczki, podatki i ubezpieczenia, które posiada użytkownik. Dzięki temu mogą mieć jak nigdy wcześniej rejestr swoich działań finansowych, dzięki któremu lepiej rozumieją swoje zachowania monetarne i jak lepiej zarządzać nimi.

W tej chwili ta aplikacja jest dostępna tylko w języku angielskim i brazylijskim. Ale ma już ponad dziesięć milionów pobrań zarówno w App Store, jak i Play Store. Dzięki takim rosnącym kwotom i ciągłym aktualizacjom, Guiabolso może wkrótce zacząć być znany w pozostałej części świata.

Wkrótce (Meksyk)

The 5 najbardziej obiecujące start-upy technologii Ameryki Łacińskiej w 2020 roku 4

Wiemy już, że takie firmy jak Uber i Lyft zyskały dużą popularność na świecie. Obie firmy skupiły się jednak na wirtualnych systemach płatności przy stałej obecności szybkich połączeń.

Ale nie wszystkie miasta mają tę funkcję i wiele z nich jest nadal zarządzanych na zasadzie kasowej. Dla nich ta meksykańska inicjatywa zaoferowała swoje usługi miastom Ameryki Łacińskiej, które są opracowywane w oparciu o więcej gotówki niż pieniądza elektronicznego.

Dzięki tej aplikacji możesz uzyskać takie same korzyści, jak w innych aplikacjach do udostępniania jazdy. Różnica polega jednak na tym, że w tej aplikacji kierowcy mogą zarabiać dodatkowe pieniądze bez prowizji. Aby to zrobić, kierowcy i użytkownicy muszą płacić tylko abonament miesięcznie. Obecnie Pronto jest dostępny zarówno na Androida, jak i iOS w większości krajów Ameryki Łacińskiej, z ciągłymi aktualizacjami i ulepszeniami.

Bandyta (Argentyna)

The 5 najbardziej obiecujące start-upy technologii Ameryki Łacińskiej w 2020 roku 5

Kolejnym przedsięwzięciem wartym podkreślenia jest Bandit. To argentyńska platforma oferująca swoje usługi Ameryce Łacińskiej i światu. W jego ramach wirtualny talent może znaleźć pracę w powiązanych projektach.

Celem Bandit jest przekształcenie profili swoich członków w wysoce konkurencyjne, które wyróżniają ich na rynku i pozwalają im znaleźć pracę nad projektami zgodnie z ich talentami.

Kolejnym szczegółem charakteryzującym ten startup jest postrzeganie pracy zespołowej. Ponieważ uważają, że dobra praca zaczyna się od konformacji odpowiedniego zespołu, są fanami awangardy i innowacyjnego myślenia, dlatego cenią cechy tego typu na swojej platformie internetowej.

Na tej stronie firmy mogą żądać pracowników i oferować swoje usługi. Różnica polega na sposobie, w jaki można je znaleźć. Ponieważ zamiast przechodzić przez źle zorganizowane filtry, strona jest odpowiedzialna za uzasadnienie w celu znalezienia najlepszej perspektywy do zaproponowania.

W tym celu profesjonalista Bandit musi się zarejestrować, a następnie przejść proces analizy i wywiadów, które określą klasyfikację jego profilu w sieciach. Możesz również otrzymywać informacje, takie jak wyniki wywiadów, poziom swojej reputacji, a także informacje zwrotne na temat poprawy.

The Not Company – NotCo (Chile)

The 5 najbardziej obiecujące start-upy technologii Ameryki Łacińskiej w 2020 roku 6

Jednym z najbardziej znanych projektów na tej liście jest The Not Company. Wyszło to z ręki trzech Chilijczyków (inżynier handlowy, biochemik i ekspert AI).

Dzięki temu byli w stanie dosłownie na nowo odkryć powszechne pożywienie w naszym codziennym życiu. Zasadniczo są to przedsięwzięcia FoodTech z mniej niż 2 lata na rynku Jest to odpowiedzialne za wykorzystanie sztucznej inteligencji do tworzenia kombinacji pokarmów roślinnych, które stają się substytutami odżywczymi i smakowymi pokarmami, które znamy przez całe życie.

Do 2018 r. Inicjatywa ta już się pojawiła 3 milion dolarów z ich produktami. Ponadto zwrócił uwagę jednego z najbogatszych ludzi na świecie, Jeffa Benzosa, twórcy Amazon. Ten ostatni otrzymał zadanie inwestowania w przedsiębiorczość.

Z tego powodu NotCo jest obecnie w trakcie procesu wzrostu, który sprawi, że jej produkty staną się konkurentami dla innych amerykańskich inicjatyw, takich jak Beyond Food i Impossible Foods.