Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

The 5 Najlepsze menedżery haseł w 2023 r. (z podstawowymi wskazówkami)

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: The 5 Najlepsze menedżery haseł w 2023 r. (z podstawowymi wskazówkami)

Jeśli nie masz bezpiecznego menedżera haseł w 2023 roku, prosisz się o kłopoty.

Duży problem.

Jeśli chodzi o hakerów i kradzież tożsamości, Twoją największą słabością jest zestaw okropnych haseł. Hasła takie jak „Hasło1234”, nazwisko panieńskie matki lub imię zwierzaka są pytać zostać zhakowanym.

Pogarsza się…

Jak większość ludzi, prawdopodobnie masz mnóstwo kont internetowych. Nie możesz zapamiętać i zarządzać indywidualnymi hasłami dla nich wszystkich, więc co robisz? Tak – ponownie używasz tych samych słabych haseł do wielu kont.

To znowu proszenie się o kłopoty.

Jeśli jedno z Twoich kont zostanie zhakowane, prawdopodobnie stanie się tak również na wielu innych kontach, które korzystają z tego samego hasła. To sprawia, że ​​hakerowi bardzo łatwo jest zdobyć twoje konta internetowe oraz informacje osobiste i finansowe.

Eek.

Rozwiązaniem jest użycie bezpiecznego menedżera haseł. Ale bądźmy szczerzy, to nawet wydaje się mylące myśleć o, nie mówiąc już o konfiguracji…

Nie martw się, zapewniamy Ci ochronę.

W tym artykule znajdziesz wszystko, co musisz wiedzieć, aby zacząć korzystać z internetowego menedżera haseł — w tym recenzje menedżerów haseł.

Nie bądź siedzącą kaczką, zarejestruj się już dziś w bezpiecznym menedżerze haseł.

Co to jest menedżer haseł?

Internetowy menedżer haseł to oprogramowanie, które przechowuje każde hasło używane online — od konta e-mail po wszystkie ulubione aplikacje mobilne. Wszystkie Twoje hasła są szyfrowane i przechowywane w „skarbcu”, który jest chroniony „hasłem głównym”.

Menedżer haseł Vault Gif

Oznacza to, że bezpieczne menedżery haseł umożliwiają tworzenie różnych haseł do każdego konta internetowego, które są silne i bezpieczne.

Nie musisz też zapamiętywać ton haseł (ani resetować haseł do kont, gdy je zapomnisz).

Wszystko, co musisz zrobić, to stworzyć i zapamiętać jedno bardzo trudne do złamania hasło główne.

Niesamowite, prawda?

Jak działają menedżery haseł?

Internetowe menedżery haseł mają na celu ułatwienie bezpieczeństwa.

Najlepsze menedżery haseł umożliwiają importowanie haseł z innych źródeł, takich jak przeglądarka komputera. Jest to niezbędna funkcja, jeśli masz mnóstwo haseł do kont — naprawdę nie chcesz wprowadzać ich wszystkich ręcznie.

Większość internetowych menedżerów haseł jest również dostarczana z rozszerzeniem przeglądarki (lub wtyczką), które ma dwa główne zadania. Po pierwsze, zapisze nowe hasła podczas tworzenia nowych kont. Po drugie, automatycznie uzupełni dane logowania i formularza w witrynach i aplikacjach, z których korzystasz.

Jeśli masz wiele danych logowania do tej samej witryny (lub pozwalasz innym osobom używać Twojego urządzenia do sprawdzania wiadomości itp.), internetowy menedżer haseł zaoferuje Ci wiele opcji logowania.

Bułka z masłem.

Automatyczne uzupełnianie Menedżera haseł

Najlepsze menedżery haseł pomagają również w wykonywaniu takich czynności jak:

 • Automatycznie generuj silne i bezpieczne hasła do swoich kont, które są trudne do zhakowania
 • Synchronizuj unikalne i silne hasła na wszystkich swoich urządzeniach
 • Przechowuj i szyfruj swoje dane osobowe oraz szczegóły płatności online
 • Automatycznie uzupełniaj dane logowania i formularze w aplikacjach na urządzeniach mobilnych
 • Przeprowadź audyt bezpieczeństwa, aby ujawnić słabe i zduplikowane hasła
 • Podaj program krok po kroku, aby poprawić te hasła
 • Automatycznie zmieniaj słabe hasła na silne dla wybranych usług
 • Włącz uwierzytelnianie dwuskładnikowe za pośrednictwem własnej aplikacji, aplikacji takiej jak Google Authenticator, wiadomości SMS itp.
 • Skonfiguruj uwierzytelnianie za pomocą odcisku palca lub twarzy na zgodnych urządzeniach

Krótko mówiąc, bezpieczny menedżer haseł może Zmień swoje życie.

Gif zmieniający życie

Nie tylko znacznie ułatwi to zarządzanie kontami internetowymi, ale także pozwoli ci się zrelaksować, wiedząc, że prawdopodobieństwo, że staniesz się ofiarą hakowania lub cyberataku, jest znacznie mniejsze.

Ponadto, jeśli jedno z Twoich kont zostanie zhakowane, bezpieczny menedżer haseł ograniczy szkody i powstrzyma ich rozprzestrzenianie się.

Nadal…

Czy menedżery haseł są bezpieczne?

Czy wkładanie wszystkich jajek do jednego koszyka ma naprawdę sens?

Co jeśli haker zdobył twoje hasło główne? A co jeśli hakerom udało się włamać do centralnego skarbca firmy zarządzającej hasłami? To byłby Armagedon.

Rekommenderad:  5 Najbardziej przydatne narzędzia programowe do zarządzania kontaktami (rankingowe)

Warto więc zapytać: czy menedżery haseł są bezpieczne? Naprawdę?

No tak – I NIE.

Po pierwsze, oczywiste jest, że najlepsi menedżerowie haseł dbają o bezpieczeństwo bardzo poważnie. Dlatego wielu zaleca włączenie uwierzytelniania dwuskładnikowego i szyfrowanie wszystkiego w stylu Matrix.

Matrycowy menedżer haseł

W większości przypadków ich systemy bezpieczeństwa są wystarczająco silne.

Mimo to nawet najlepsze menedżery haseł można skutecznie zhakować.

Jakiś artykuł The Washington Post wyróżnione błędy znalezione w pięciu najlepszych menedżerach haseł. Jednak artykuł nosił tytuł: „Menedżerowie haseł mają lukę w zabezpieczeniach. Ale nadal powinieneś go używać.

Wady menedżera haseł

Dlatego:

Tak, przechowywanie wszystkich haseł w jednym menedżerze haseł wiąże się z ryzykiem. Musisz jednak myśleć o cyberbezpieczeństwie w następujący sposób: nie ma czegoś takiego jak „bezpieczne”.

Są tylko względny poziomy bezpieczeństwa – „bezpieczniejsze i bardziej bezpieczne niż…

Chyba że chcesz usunąć wszystkie swoje konta i przenieść się do nieujawnionej lokalizacji poza siecią w Amazon lasy deszczowe, zawsze będziesz ponosić Niektóre ryzyko.

Pytanie nie brzmi więc: „Czy menedżery haseł są bezpieczne?” ale „Czy menedżery haseł są najbezpieczniejszym dostępnym rozwiązaniem?”

A odpowiedź na to pytanie brzmi: „Tak”.

Tak Gif

Najlepsze firmy zarządzające hasłami nie przechowują haseł głównych użytkowników używanych do odblokowania szyfrowania. Więc nawet Jeśli ich serwery zostały pomyślnie zhakowane, dane byłyby bełkotem.

Hakerzy nadal musieliby zdobyć Twoje unikalne hasło główne. Dlatego podczas rejestracji w menedżerze haseł musisz utworzyć niezniszczalne hasło główne…

Jaki jest najlepszy menedżer haseł w 2023 roku?

Przy tak wielu świetnych menedżerach haseł do wyboru, który z nich najlepiej odpowiada Twoim potrzebom?

Oto pięć recenzji menedżera haseł wraz z naszymi zaleceniami:

Najlepszy menedżer haseł w 2023 roku: Dashlane

Dostępne na Macu, iOS, Windowsi Androida

Menedżer haseł Dashlane

Dashlane jest jednym z najlepszych dostępnych menedżerów haseł. Jest intuicyjny, prosty i oferuje wiele zaawansowanych funkcji.

Na początek umożliwia importowanie haseł do konta z różnych innych miejsc. I ma narzędzie, które automatycznie zmieni wiele haseł do kont.

Otrzymujesz również uwierzytelnianie dwuskładnikowe, które jest niezbędne dla bezpieczeństwa.

W przeciwieństwie do niektórych innych menedżerów haseł online, Dashlane umożliwia także udostępnianie zaszyfrowanych haseł kontaktom alarmowym – na wszelki wypadek.

Ponadto ten bezpieczny menedżer haseł online umożliwia przechowywanie haseł lokalnie w zaszyfrowanym skarbcu.

Ma również aplikacje mobilne na iOS i Androida oraz synchronizuje hasła między urządzeniami. Ponadto zawiera rozszerzenia przeglądarki.

Aha, i tak nie jest Tylko mieć cyfrowy portfel – pozwala on również śledzić zakupy w różnych sklepach internetowych i przechowuje paragony.

Bezpłatny plan Dashlane pozwala korzystać z usługi na jednym urządzeniu i przechowywać do 50 haseł – co, powiedzmy sobie szczerze, jest całkiem bezużyteczne.

Założę się, że tylko na podstawie faktu, że czytasz ten artykuł łatwo mieć co najmniej dwa urządzenia i na północ od 100 haseł (będziesz zaskoczony, ile zebrałeś przez lata).

Bezużyteczny gif

To powiedziawszy, plan Premium Dashlane jest niesamowity.

za $30,33 miesięcznie (rozliczane rocznie) możesz przechowywać nieograniczoną liczbę haseł i synchronizować je na wszystkich swoich urządzeniach. Istnieją również zaawansowane funkcje, takie jak monitorowanie ciemnej sieci i wbudowana sieć VPN.

Najlepsze Bezpłatny Menedżer haseł w 2023: LastPass

Dostępne na Macu, iOS, WindowsAndroida i Linuksa

Menedżer haseł LastPass

Ostatnia przepustka jest jednym z najlepszych darmowych menedżerów haseł online i jest niezwykle łatwy w użyciu.

Najlepsza część? Jego darmowy plan to Wspaniały. Pozwala przechowywać nieograniczoną liczbę haseł i korzystać z usługi na wszystkich urządzeniach.

Fajne, prawda?

LastPass pomoże Ci stworzyć bardzo bezpieczne hasło główne i zaimportować wszystkie hasła i zapisane dane formularzy.

Pobierz aplikację mobilną i rozszerzenia przeglądarki, aby bezproblemowo synchronizować hasła między urządzeniami.

Zapewnia również uwierzytelnianie dwuskładnikowe, monitorowanie kredytu i funkcję autouzupełniania, aby zakupy online były dziecinnie proste.

LastPass przechowuje zaszyfrowane dane na swoich serwerach w chmurze. Oznacza to, że możesz korzystać z usługi na urządzeniach, które nie należą do Ciebie – wystarczy hasło główne.

Zapewnia również bezpieczny generator haseł i automatycznie zmienia hasła do wielu dużych usług za pomocą zaledwie kilku kliknięć.

Możesz przejść na plan Premium LastPass za $3 miesięcznie (rozliczane co roku), aby odblokować dodatkowe funkcje.

Rekommenderad:  Najlepsze aplikacje do handlu kryptowalutami na Androida - -

Obejmują one możliwość udostępniania haseł zaufanym kontaktom alarmowym, zaawansowane uwierzytelnianie wieloskładnikowe, priorytetowe wsparcie techniczne oraz możliwość korzystania z usługi z aplikacjami mobilnymi.

3 Więcej najlepszych menedżerów haseł w 2023 r

Chociaż Dashlane i LastPass to zdecydowanie dwa z najlepszych menedżerów haseł online, nie są one jedynymi opcjami.

Oto jeszcze trzy najlepsze menedżery haseł do wyboru.

1Hasło

Dostępne na Macu, iOS, WindowsAndroida i Linuksa

1Password Menedżer haseł

1Hasło to kolejny niezwykle popularny i bezpieczny menedżer haseł.

Na początek oferuje intuicyjny interfejs, silny generator haseł, uwierzytelnianie dwuskładnikowe i bezpieczne udostępnianie haseł.

Usługa powiadomi Cię również o naruszeniach witryny, które mogły mieć wpływ na Twoje dane.

1Password jest tak pewny swojego bezpieczeństwa, oferowanej usługi 100 000 $ w puli nagród dla każdego, kto mógłby włamać się na jedno z jego kont.

Możesz synchronizować swoje zaszyfrowane dane lokalnie na swoich urządzeniach lub zsynchronizować je z usługami w chmurze, takimi jak iCloud lub Dropbox.

Dostępny jest nawet „Tryb podróży”, który umożliwia potajemne usunięcie wszystkich poufnych danych z urządzeń, co pozwala uniknąć przerażającej ochrony granicy, która ciągnie Cię na bok i przegląda wszystkie Twoje dane podczas podróży.

Niestety nie ma darmowej wersji; jednak 1Password zapewnia 30-dniowy bezpłatny okres próbny.

Plan osobisty kosztuje $20,99 miesięcznie, a plan rodzinny to $40,99 miesięcznie, podczas gdy konta Teams i Business zaczynają się od $30,99 miesięcznie. Wszystkie plany są rozliczane co roku.

Opiekun

Dostępne na Macu, iOS, WindowsAndroida i Linuksa

Menedżer haseł opiekuna

Opiekun to kolejny z najlepszych menedżerów haseł online.

Posiada wszystkie podstawowe funkcje, których można się spodziewać, takie jak opcje importowania haseł, uwierzytelnianie dwuskładnikowe, automatyczne wypełnianie formularzy, bezpieczne udostępnianie i hasła do aplikacji mobilnych.

Możesz także dodać kontakty alarmowe, które mogą uzyskać dostęp do zaszyfrowanych danych w mgnieniu oka.

Ten internetowy menedżer haseł ma mnóstwo różnych planów w zależności od Twoich potrzeb, w tym Personal, Student, Family, Business i Enterprise. To czyni go jednym z najlepszych dostępnych menedżerów haseł pod względem skalowalności.

Zachowa również historię Twojego konta, dzięki czemu możesz przywrócić poprzednie wersje swoich rekordów na wypadek, gdyby coś poszło nie tak.

Plan Free Personal umożliwia nieograniczoną liczbę haseł, urządzeń i synchronizację. Plany rodzinne zaczynają się od $5 miesięcznie, a biznesplany zaczynają się od $20,50 miesięcznie – z których wszystkie są rozliczane co roku.

Zaloguj mnie raz

Dostępne na Macu, iOS, WindowsAndroida i Linuksa

Menedżer haseł LogMeOnce

Zaloguj mnie raz to popularny internetowy menedżer haseł ze wszystkim, czego możesz potrzebować.

Obejmuje wszystkie podstawy, takie jak uwierzytelnianie wieloskładnikowe, automatyczne wypełnianie formularzy, bezpieczne udostępnianie haseł oraz raportowanie i analiza siły hasła.

Chociaż jego interfejs jest przestarzały i nie jest tak elegancki, jak niektóre inne dostępne menedżery haseł online, LogMeOnce wyróżnia się ogromną gamą funkcji.

Obejmują one zaplanowane logowanie, rozpoznawanie twarzy, blokowanie konta i „szok związany z hasłem”, który ma na celu walkę z hakerami poprzez uczynienie tego procesu nieprzyjemnym dla nich. Pomysł polega na tym, miejmy nadzieję, że po prostu się poddadzą i pójdą dalej.

Mimo to ogromny zakres funkcji może być przytłaczający, a wiele z nich nie jest potrzebnych, jeśli szukasz czegoś prostego i bezpiecznego.

To powiedziawszy, jeśli chcesz dowiedzieć się o swoim bezpieczeństwie online, LogMeOnce może być dla Ciebie wyborem.

W związku z tym ten internetowy menedżer haseł może być bardziej odpowiedni dla firm i zespołów. Biznesplan kosztuje $2 miesięcznie, a plan Enterprise kosztuje $4 na miesiąc.

4 Najważniejsze sprawdzone metody zarządzania hasłami

Przed wyjazdem warto poświęcić chwilę na zapoznanie się z czterema najważniejszymi najlepszymi praktykami.

Nie ma sensu budować zamku, jeśli zaprosisz konia trojańskiego do…

Inteligentny GIF

Oto cztery najważniejsze wskazówki dotyczące zarządzania hasłami, które pomogą Ci zapewnić bezpieczeństwo danych.

1. Nigdy nie umieszczaj danych osobowych w swoich hasłach

Hasła powinny nigdy zawierać dane osobowe.

Oznacza to, że twoje urodziny, imię zwierzaka, imię partnera, ulubione hobby i numer telefonu nie wchodzą w rachubę.

Ze względu na ilość informacji, które umieszczamy obecnie w Internecie, tego typu hasła są łatwe do zhakowania.

Rekommenderad:  Netflix pracuje nad ograniczeniem udostępniania haseł

Cokolwiek robisz, nie popełniaj tego błędu.

2. Nie używaj oczywistych kombinacji

Unikaj wszelkich oczywistych kombinacji słów, liter lub cyfr.

3. Pamiętaj, że ochrona hasłem to proces ciągły

Cyberbezpieczeństwo przypomina wyścig zbrojeń.

Hakerzy zawsze hakują, a firmy zajmujące się bezpieczeństwem zawsze starają się być o krok do przodu – a Ty musisz odgrywać swoją rolę.

Jeśli chodzi o bezpieczeństwo danych, nie można po prostu „ustawić i zapomnieć”. Musisz regularnie sprawdzać swój stan bezpieczeństwa i aktualizować go, aby pozostał… no cóż, bezpieczne.

Można to zrobić na dwa główne sposoby:

Po pierwsze, powinieneś okresowo sprawdzać, czy któryś z Twoich adresów e-mail nie został naruszony w wyniku naruszenia bezpieczeństwa danych. Możesz to zrobić za pomocą narzędzia takiego jak „‘; – czy zostałem oszukany?

Czy zostałem oszukany?

To świetne narzędzie poinformuje Cię, które dane naruszyły Twój adres e-mail, dzięki czemu możesz upewnić się, że zmienisz hasła do tych kont.

Na przykład mój poprzedni adres e-mail był zastawiony na 10 stronach internetowych…

Menedżer haseł do naruszeń danych

Po drugie, najlepsi menedżerowie haseł mają wbudowane narzędzie, które ocenia, jak bezpieczne są Twoje konta i informacje w Internecie – na przykład Wyzwanie bezpieczeństwa LastPass.

Te narzędzia podpowiedzą Ci dokładnie, co musisz zrobić, aby zwiększyć swoje bezpieczeństwo.

Menedżer haseł LastPass

4. Chroń swoje dane i uważaj na oszustwa, takie jak phishing

Istnieją niezliczone oszustwa mające na celu oszukanie Cię w celu ujawnienia poufnych informacji, takich jak nazwy użytkowników, hasła lub dane karty kredytowej.

„Phishing” ma miejsce wtedy, gdy hakerzy podszywają się pod siebie lub swoje strony internetowe, aby wyglądały jak godne zaufania marki, próbując nakłonić Cię do podania im swoich informacji.

Brak GIF-a

W rezultacie musisz chronić swoje dane:

 • Nie udostępniaj swojego hasła głównego menedżera haseł online nigdzie ani nikomu
 • Nie klikaj podejrzanych linków e-mail
 • Zainstaluj rozszerzenie przeglądarki chroniące przed phishingiem, takie jak NetCraft Lub Zelda
 • Nigdy nie podawaj swoich danych osobowych w Internecie ani przez telefon (chyba że sam do nich zadzwoniłeś)

Streszczenie

W 2023 roku menedżerowie haseł są niezbędni.

Umożliwiają wygodne przechowywanie wszystkich haseł na jednym bezpiecznym, zaszyfrowanym koncie. Pozwala to na tworzenie unikalnych, silnych haseł do każdego konta internetowego.

Ponadto najlepsze menedżery haseł synchronizują się na wszystkich Twoich urządzeniach, aby jeszcze bardziej ułatwić życie.

To prawda, że ​​menedżery haseł nigdy nie będą w 100% bezpieczne — w końcu cyberbezpieczeństwo to nieustanny wyścig zbrojeń.

Jednak korzystanie z jednego z najlepszych menedżerów haseł będzie nieskończenie bezpieczniejsze niż ponowne używanie tych samych podstawowych haseł do wszystkich kont.

Oto podsumowanie naszych pięciu najlepszych rekomendacji dotyczących menedżerów haseł:

 • Dashlane – Najlepszy menedżer haseł, jeśli chcesz zapłacić
 • Ostatnia przepustka – Najlepszy darmowy menedżer haseł z wieloma opcjami aktualizacji
 • 1Hasło – Ma obsesję na punkcie bezpieczeństwa i jest wyposażony w tryb podróży
 • Opiekun – Wiele różnych planów, dzięki czemu doskonale nadaje się do elastyczności i skalowania
 • Zaloguj mnie raz – Ogromny zakres funkcji dla bardziej obeznanych z technologią

Na koniec pamiętaj, aby nigdy nie używać danych osobowych ani oczywistych kombinacji w swoich hasłach. Starannie chroń swoje dane i regularnie sprawdzaj i ulepszaj swoje bezpieczeństwo online.

Chcesz dowiedzieć się więcej?

Table of Contents