Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

The 5 Najlepsze testy osobowości, aby lepiej poznać swój zespół

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: The 5 Najlepsze testy osobowości, aby lepiej poznać swój zespół

Kiedy jesteś częścią zespołu w pracy, prawdopodobnie będziesz miał do czynienia z różnymi osobowościami, przekonaniami i zachowaniami. Jeśli pracujesz z zespołem, którego dobrze nie znasz; korzystne może być przeprowadzenie przez wszystkich oceny osobowości przed rozpoczęciem kolejnego projektu.

Dzielenie się wynikami przeprowadzonej oceny może pomóc wszystkim w zidentyfikowaniu osób najlepiej pasujących do projektów, nad którymi pracuje grupa. Jasność zachowań, światopoglądów i perspektyw może poprawić komunikację w zespole i zwiększyć produktywność, ponieważ wszyscy lepiej się rozumieją.

WYKORZYSTAJ WIDEO DNIAPRZEWIŃ, ABY KONTYNUOWAĆ TREŚĆ

Enneagram to klasyfikacja osobowości, która opisuje wzorce, w jaki ludzie zarządzają swoimi emocjami i interpretują świat. Istnieje dziewięć typów osobowości:

 • Perfekcjonista
 • Dawca
 • Wyczynowiec
 • Indywidualista
 • Śledczy
 • Sceptyk
 • Entuzjasta
 • Challenger
 • Rozjemca

Wyniki testu odwzorowują każdy typ osobowości na a 9- spiczasty diagram, który pomaga zilustrować, w jaki sposób typy odnoszą się do siebie. Enneagram definiuje każdy typ osobowości poprzez określone podstawowe przekonanie o tym, jak działa świat. Wyniki mogą ci powiedzieć, co napędza twoje motywacje i najgłębsze lęki.

Podstawowe przekonania nie są ani dobre, ani złe, ale mogą ograniczać i zaślepiać ludzi. Kiedy zrozumiesz typ Enneagramu danej osoby, możesz zobaczyć, dlaczego zachowuje się w taki sposób, w jaki się zachowuje. Każdy Enneagram zawiera zestaw podstawowych przekonań, które konsekwentnie motywują każdego członka zespołu do podejmowania określonych działań i prowadzą go do podejmowania określonych decyzji.

Kiedy członek zespołu zachowuje się w sposób sprzeczny lub mylący, możesz odwołać się do jego enneagramu, aby wyjaśnić jego zachowanie. Może pomóc ci zrozumieć, jak każdy członek reaguje na stres, zidentyfikować możliwości rozwoju osobistego i zapewnić podstawę do zrozumienia, w jaki sposób każdy Enneatype reaguje i dostosowuje się do wspierających i stresujących sytuacji.

Rekommenderad:  Moto G60: najtańszy smartfon w Indiach o rozdzielczości 108 MP + 32 MP!

Duża 5 Test osobowości używa akronimu OCEAN, aby podkreślić to, co mierzy, czyli:

 • Otwartość na doświadczenie: Ludzie, którzy osiągają wysokie wyniki w tej cesze, są ciekawi wszystkiego i chętnie próbują nowych rzeczy. Lubią twórcze działania i są skłonni do odkrywania alternatywnych lub odmiennych pomysłów.
 • Sumienność: Osoby z wysokimi wynikami w zakresie sumienności zwracają uwagę na szczegóły, są planistami i organizatorami.
 • Ekstrawersja: Osoby z wysokimi wynikami w tej cesze pozytywnie reagują na stymulację ze świata zewnętrznego. Dobrze czują się w dużym tłumie i sytuacjach, w których dużo się dzieje.
 • Ugodowość: Osoby, które uzyskują wysokie wyniki w ugodowości, są gotowe zrobić wszystko, aby zachować i utrzymać pokój. Znani są ze swojej cierpliwości i są gotowi do poświęceń.
 • Neurotyzm: Członkowie zespołu z wysokimi wynikami w tej kategorii mogą wykazywać uczucia agresji, paranoi lub depresji, co może wpływać na zachowanie i światopogląd danej osoby.

Psychologowie osobowości zidentyfikowali pięć cech, aby zawęzić cechy, które definiują ludzi. Stworzyli cechy, aby identyfikować i kategoryzować to, co nas łączy jako ludzi i co wyróżnia nas jako jednostki o wyjątkowych osobowościach.

Po przejrzeniu wyników zespołu lepiej zrozumiesz, dlaczego członkowie postępują w taki sposób, a także dowiesz się więcej o ich mocnych i słabych stronach. Kiedy członkowie zespołu oceniają nawzajem swoje wyniki, lepiej rozumieją, jak najlepiej dzielić obowiązki, poprawiać komunikację i wzmacniać empatię względem siebie nawzajem.

Możesz chcieć przejrzeć wyniki jako grupa, więc możesz sprawdzić kilka wskazówek dotyczących organizowania produktywnych spotkań w Microsoft Teams.

Ten quiz na inteligencję emocjonalną powie Ci, jak dobrze czytasz ludzi. Jest to ocena wizualna, która różni się od innych testów z tej listy, ponieważ zawiera zdjęcia. Po ukończeniu tego quizu nie oczekuj długiego ani szczegółowego raportu.

Otrzymany raport jest rzeczowy, zwięzły i łatwy do zrozumienia. To doskonałe narzędzie do sprawdzania, jakie emocje możesz wprowadzać w błąd. Po ich zidentyfikowaniu możesz pracować nad sposobami poprawy. Umiejętność rozumienia mowy ciała i wyrazu twarzy danej osoby podczas prezentacji, spotkań i dyskusji ma kluczowe znaczenie.

Rekommenderad:  The 7 Najlepsze generatory głosu AI

Poprawa inteligencji emocjonalnej może pomóc w pozytywnych interakcjach z członkami zespołu, innymi współpracownikami i klientami. Jeśli szukasz narzędzia, które pomoże Ci lepiej poznać siebie, być może zainteresują Cię testy osobowości online, które pomogą Ci lepiej się poznać.

DiSC to osobiste narzędzie oceny, z którego korzysta ponad milion osób rocznie. Korzystanie z tej oceny z pracownikami firmy może poprawić produktywność, pracę zespołową i komunikację w miejscu pracy. DiSC to akronim reprezentujący cztery podstawowe profile osobowości modela: dominację, wpływ, stabilność i sumienność:

 • Osoby, które osiągają wysokie wyniki w zakresie dominacji, są pewne siebie i podkreślają wynik końcowy.
 • Osoby o wysokim wpływie są bardziej otwarte i kładą nacisk na relacje oraz przekonywanie lub wywieranie wpływu na innych.
 • Osoby, które osiągają wysokie wyniki w zakresie stałości, są niezawodne i kładą nacisk na szczerość i współpracę.
 • Osoby, które uzyskują wysokie wyniki w zakresie sumienności, podkreślają kompetencje, fachowość, dokładność i jakość.

Możesz wykorzystać wyniki oceny DiSC, aby lepiej zrozumieć, czego potrzebujesz, aby odnieść sukces, skuteczniej komunikować się ze współpracownikami i natychmiast poprawić komunikację międzyludzką. Jeśli nadal nie jesteś pewien, czy jesteś na właściwej ścieżce kariery, być może zainteresuje Cię nauka, jak znaleźć swój cel w życiu: warto przystąpić do testów online.

Ocena osobowości za pomocą kodu koloru określa, co robisz i dlaczego to robisz. Poddanie się ocenie pozwala uzyskać cenny i znaczący wgląd w to, co napędza Ciebie i członków Twojego zespołu. Ocena składa się z dwóch części:

 1. Mocne strony i ograniczenia: Ta sekcja zawiera prośbę o wybranie cechy, która najlepiej Cię opisuje, co odpowiada liście czterech spośród 30 podpowiedzi.
 2. Sytuacje: Ta sekcja zawiera 15 scenariuszy i pyta, jak zareagowałbyś jako dziecko, wybierając jeden z czterech.

Wyniki oceny pokażą Ci, jaki kolor odpowiada Twojemu wynikowi. Wyniki kolorów to żółty, biały, niebieski i czerwony, a otrzymasz wyjaśnienie wyniku koloru:

 • Żółty: trzeba być zauważonym i dobrze się bawić. Uwielbiają być spontaniczni, pozytywnie nastawieni, mieć kontakty towarzyskie i kochać życie.
 • Biały: potrzebuje akceptacji i życzliwości. Są logiczni, tolerancyjni wobec innych i obiektywni.
 • Niebieski: muszą być uczciwi i być doceniani. Koncentrują się na tworzeniu silnych relacji i jakości.
 • Czerwony: muszą dobrze wyglądać technicznie, mieć rację i być szanowani. Uwielbiają wyzwania i są silnymi przywódcami.
Rekommenderad:  23 najlepsze oferty pracy w zakresie transkrypcji online dla początkujących

Znajomość koloru członków zespołu może pomóc Ci zrozumieć, co ich motywuje i jakie są ich potrzeby. Gdy wszyscy członkowie zespołu poznają swój kolor, będą lepiej rozumieć swoich kolegów z zespołu, co może pomóc poprawić komunikację i produktywność zespołu. Gdy dowiesz się więcej o motywacjach swojego zespołu, możesz się zastanawiać, jakie są cztery style produktywności i jak rozpoznać swój.

Czas lepiej poznać swój zespół

Wiedza o tym, gdzie mieszkają twoi współpracownicy i czym się zajmują zawodowo, nie powie ci, czy dobrze pracują pod presją, ani jaki jest ich światopogląd. Poproszenie członków zespołu o wykonanie testu osobowości i podzielenie się wynikami może pomóc wszystkim lepiej zrozumieć zespół.

Gdy wszyscy zrozumieją, z kim pracują i co jest dla nich ważne, ich komunikacja może się poprawić, a wydajność zespołu wzrośnie. Wykonanie testu osobowości to doskonałe narzędzie do wykorzystania, niezależnie od tego, czy Twój zespół pracuje razem od jakiegoś czasu, czy jest zupełnie nowy.