Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

The 7 Najlepsze alternatywy BuzzSumo do badania treści

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: The 7 Najlepsze alternatywy BuzzSumo do badania treści

Marketing treści to nie tylko część inteligentnego planu marketingowego; to plan marketingowy sam w sobie. Treść może nie tylko generować klientów i zwiększać widoczność Twojej marki, ale jest to jeden z najskuteczniejszych sposobów na zwiększenie SEO (optymalizacja wyszukiwarek), co, jak wie każda odnosząca sukcesy firma, ma kluczowe znaczenie w dzisiejszym cyfrowym świecie.

A na szczycie branży content marketingu znajduje się szeroko stosowane narzędzie o nazwie BuzzSumo. Dla wielu marketerów treści nic nie może konkurować z BuzzSumo pod względem badań treści, dlatego przez lata zyskało reputację najlepszego dostępnego narzędzia do opracowania solidnego planu marketingu treści.

Jednakże, podczas gdy BuzzSumo nadal wydaje się królować w świecie treści cyfrowych, istnieje kilka nowych alternatyw BuzzSumo, które dają marketerom opcje — i to solidne.

Dlaczego BuzzSumo jest tak popularne?

Aby zrozumieć zalety najlepszych alternatyw BuzzSumo, musisz dobrze zrozumieć, dlaczego BuzzSumo jest podstawą w branży content marketingu. Przede wszystkim BuzzSumo jest w stanie zapewnić niesamowity wgląd w treść, który pomaga marketerom określić, które tematy należy omówić dla ich konkretnych odbiorców. Dodatkowo BuzzSumo pozwala marketerom odkrywać najpotężniejszych, niszowych influencerów, co zapewnia dalszy wgląd w to, czego obecnie szuka dany rynek.

Chociaż same te funkcje sprawiły, że BuzzSumo jest niezastąpiony w oczach wielu sprzedawców treści, popularne narzędzie oferuje również inne funkcje, w tym:

  • Analizy i porównania konkurencji
  • Powiadomienia o nowych treściach
  • Możliwość selekcjonowania treści specyficznych dla Twojej niszy i docelowych odbiorców
  • Przeglądy wszystkich platform mediów społecznościowych
  • Filtry i narzędzia eksportu ułatwiające organizowanie i przeglądanie danych

BuzzSumo, podobnie jak niektóre inne alternatywy wyszukiwania najlepszych treści, pobiera od użytkowników miesięczną opłatę. Koszty mogą wahać się od 99 do 499 USD, w zależności od potrzebnych narzędzi.

Jednak teraz bardziej niż kiedykolwiek właściciele firm i marketerzy szukają innych sposobów badania trendów w treści, a dostępnych jest kilka fantastycznych narzędzi.

The 7 Najlepsze alternatywy BuzzSumo do badania treści

1. Temat

Jednym z powodów, dla których tak wielu ludzi kocha BuzzSumo, jest to, że zapewnia mnóstwo danych i spostrzeżeń do tworzenia długich treści. Kiedy potrzebujesz stworzyć długie artykuły typu wieżowiec, aby konkurować w swojej branży, BuzzSumo zapewnia wszystko, czego potrzebujesz, aby mieć pewność, że nie marnujesz czasu ani pieniędzy.

Rekommenderad:  Znudziły Ci się zestawy Bingeing Box? 8 Alternatywy dla oglądania Netflix

na szczęście Tematsolidna alternatywa BuzzSumo, robi to samo.

Dostarczając ten sam rodzaj szczegółowych danych marketerom treści, Topic przygląda się wynikom wygenerowanym w Google, a następnie oferuje użytkownikom ocenę, która pokazuje, jak wszechstronnie omówiono dany temat w danym fragmencie treści. Ten wynik może pokazać marketerom, jak należy stworzyć treść dla określonego tematu lub słowa kluczowego, aby konkurować z tym, co jest obecnie w rankingu w Google.

Jednak jedną z najlepszych funkcji Topic jest „Asystent pisania”, który określa, jak dobrze napisano treść i gdzie można ją ulepszyć. Ta funkcja jest niezwykle przydatna, ponieważ prowadzi Cię w praktyczny sposób, aby upewnić się, że Twoje wysiłki przyniosą rzeczywiste wyniki w rankingu.

Inne funkcje obejmują inteligentny tryb wyszukiwania, który oferuje statystyki i pomysły, a także funkcję udostępniania linków, która daje pisarzom zatrudnionym do tworzenia treści dostęp do określonych danych i Asystenta pisania.

Solidne narzędzie do badania treści, które może z łatwością całkowicie zastąpić BuzzSumo, Topic jest bezpłatne w swoim podstawowym abonamencie, ale kosztuje do 200 USD miesięcznie za wersję Pro.

2. zwierzę społeczne

Zaprojektowany jako inteligentny asystent dla wszystkich sprzedawców treści, zwierzę społeczne oferuje takie funkcje, jak przetwarzanie języka i uczenie maszynowe. Te funkcje pomagają lepiej zrozumieć ogólną treść, w tym to, co sprawia, że ​​świetne treści różnią się od pozostałych. Zapewniając użytkownikom słowa kluczowe artykułów i narzędzia do porównywania, jedną z najlepszych funkcji Social Animal jest „Głębokie wyszukiwanie słów kluczowych”. Ta część narzędzia pozwala użytkownikom na dogłębne badanie treści, które są w rankingu, a nie tylko tytułu, co zapewnia wiele innych narzędzi do badania treści.

Zaprojektowany jako praktyczny dla twórców treści, Social Animal daje użytkownikom wskazówki dotyczące tego, jak długi powinien być tytuł i sama treść, a także w którym dniu treść powinna zostać opublikowana. Social Animal sprawdza również, jak dobrze treści radzą sobie w okresach sześciu miesięcy, co pozwala marketerom wgląd w to, jaki rodzaj treści się trzyma — a który zostanie szybko zastąpiony przez konkurencję.

Oferowany na trzech różnych poziomach planów, Social Animal może być używany za 49 USD, 199 USD lub 499 USD miesięcznie, w zależności od konkretnych potrzeb.

3. ContentStudio

Potrafi pomóc marketerom zainteresowanym ulepszeniem gry treściowej, a także zarządzać mediami społecznościowymi, ContentStudio oferuje użytkownikom predykatywną aplikację. Oznacza to, że możesz przesłać treść, a następnie uzyskać informację zwrotną, jak dobrze powinna działać. Korzystając z danych o zaangażowaniu społecznościowym i innych analiz, ContentStudio nie tylko pomaga tworzyć treści, które można udostępniać, ale także ma możliwość zautomatyzowania planowania treści.

Rekommenderad:  Kampania SEO: 5 Ważne wczesne decyzje, które pomogą osiągnąć sukces SEO

Podobnie jak inne narzędzia do badania treści, ContentStudio pozwala na współpracę z wpływowymi partnerami, w szczególności na Instagram I Twitter, aby pomóc Twojej marce zwiększyć widoczność przy jednoczesnym wykorzystaniu zaufania. A ponieważ ContentStudio oferuje zaawansowaną analitykę, możesz śledzić, jak dobrze radzą sobie Twoje treści, aby być na bieżąco.

Niższy koszt niż inne narzędzia do badania treści (niektóre pakiety zaczynają się już od 39 USD miesięcznie), ContentStudio jest łatwy w użyciu i niedrogi. Nie pozwala jednak na automatyczne publikowanie w Instagramco jest jednym z głównych zarzutów.

4. Hootsuite

Choć używany głównie jako program do planowania treści i organizator dla marketerów i firm, Hootsuite oferuje również możliwość odkrywania nowych treści, co jest doskonałym narzędziem do wstępnego badania treści. Korzystając z zaawansowanych wyszukiwań utworzonych za pomocą hashtagów, lokalizacji i słów kluczowych, Hootsuite pozwala zobaczyć, jaki rodzaj treści jest tworzony w Twojej niszy — i jak możesz dodać swój głos w najskuteczniejszy sposób.

Marketerzy, którzy polegają na Hootsuite, uwielbiają udostępnianą bibliotekę treści, do której dostęp mają wszyscy członkowie zespołu, co oznacza mniej komunikacji w obie strony. I, oczywiście, aspekt planowania Hootsuite jest tym, co przyciąga wielu marketerów na platformę. Dzięki kalendarzom treści zespoły mogą organizować informacje o tym, jakie treści są publikowane, kiedy zostaną opublikowane i kto będzie je oglądał.

Idealny do współpracy, badań i planowania, Hootsuite to solidny wybór dla wielu firm. Chociaż istnieje darmowa wersja, większość zespołów korzysta z funkcji dostępnych w ramach miesięcznych subskrypcji, które zaczynają się od 29 USD miesięcznie i sięgają nawet 599 USD miesięcznie w przypadku większych organizacji.

5. Ahrefy

Zaawansowane narzędzie SEO, Ahrefy zapewnia wiele takich samych funkcji badania treści, jak BuzzSumo, co czyni go solidną alternatywą, jeśli nie lepszą pod względem ogólnych możliwości. Wyposażony w niesamowite narzędzia, jednym z najpotężniejszych pod względem badania treści jest narzędzie „Content Explorer”, które pozwala przeszukiwać tysiące tematów, które obecnie zyskują popularność w Twojej niszy.

Rekommenderad:  Jaka jest różnica między tytułem strony a tagiem H1 dla SEO?

Dzięki danym dostarczanym przez Ahrefs marketerzy mogą nie tylko sprawdzić, ile treści jest udostępnianych, ale także jaki ruch generuje i które domeny odsyłają ten ruch. Podobnie jak inne narzędzia do badania treści, Ahrefs daje możliwość łączenia się z influencerami i przeglądania ich analiz, takich jak liczba obserwujących i inne.

Ale funkcje na tym się nie kończą. Jeśli chodzi o SEO, Ahrefs daje o wiele więcej niż BuzzSumo, w tym możliwość wyszukiwania słów kluczowych, tworzenia linków, śledzenia konkurencji, monitorowania rankingów i audytowania stron internetowych. Plany Ahrefs wahają się od 99 USD do 999 USD miesięcznie, w zależności od Twoich potrzeb.

6. Udostępnij to

Całkowicie darmowy w użyciu, Udostępnij to daje Ci możliwość badania treści i wyszukiwania wpływowych osób na Twoim rynku. Będąc na bieżąco z najnowszymi publikowanymi treściami, możesz być na bieżąco z trendami i mieć pewność, że dajesz odbiorcom to, czego szukają.

Chociaż nie jest tak zaawansowane jak niektóre narzędzia do badania treści, wielu marketerów uważa ShareIt za przydatne, ponieważ zapewnia im możliwość wspólnej burzy mózgów, znajdowania najbardziej wpływowych osób i uzyskiwania wglądu w to, jak popularne są obecnie określone rodzaje treści.

7. SproutSpołecznościowe

Zaprojektowany specjalnie do bezpośredniej rywalizacji z BuzzSumo, SproutSpołecznościowe znajduje swoją siłę w tworzeniu treści na platformy społecznościowe. Dając marketerom możliwość śledzenia ich wyników w mediach społecznościowych, SproutSocial zapewnia analizy i raporty, które pomagają podejmować przyszłe decyzje.

Dodatkowo narzędzie ułatwia interakcję z odbiorcami na platformach społecznościowych. Pozwala na komunikację i udzielanie odpowiedzi między kontami w mediach społecznościowych w jednym miejscu — bez konieczności przełączania się między kontami i platformami w celu udzielenia odpowiedzi na komentarze.

Wniosek

Podczas gdy BuzzSumo nadal jest popularnym wyborem do badania treści, dostępnych jest wiele innych solidnych opcji, które mogą zapewnić ten sam typ funkcji. W zależności od Twojej firmy i jej potrzeb zawsze dobrze jest przyjrzeć się dostępnym narzędziom do badania treści, aby upewnić się, że używasz najmądrzejszego narzędzia do tego, co chcesz osiągnąć.