The Nintendo Switch vs. Nintendo Switch Lite: Który powinieneś kupić?

Już jeden z najpopularniejszych systemów gier wideo wszechczasów Nintendo Switch znalazł własną niszę w świecie konsoli. Idea przenośnego systemu gier, który można również podłączyć do telewizora w pokoju rodzinnym, to wizja przyszłości. Wydanie Nintendo Switch Lite nie zadziera z sukcesem swojego starszego brata. Stara się budować na swojej świetnej reputacji. Dzięki dwóm świetnym opcjom do wyboru, skąd wiesz, która z nich jest dla Ciebie odpowiednia? Jesteśmy tutaj aby pomóc.

Rozmiar

Podczas gdy odpowiedź na to pytanie prawie zawsze sprowadza się do przenośności, prawdziwa odpowiedź nie jest taka prosta. Przede wszystkim musisz wiedzieć, co dostajesz za tę cenę. W cenie 299 USD oryginał Nintendo Switch jest większy, mierzący 4 cale wysokości, 9.4 cale długości i 0,55 cala grubości. The Switch Lite jest tylko mniejszy 3.6 cale wysokości i 8.2 cale długości, ale z tą samą głębokością przy 0,55 cala.

Nintendo Switch  Lite kolory

Biorąc pod uwagę mniejszy rozmiar, nic dziwnego, że masz również mniejszy ekran na Switch Lite. The Switch jest 6.2 cale i Switch Lite jest 5.5 cale. To może być duża różnica, szczególnie gdy tekst jest wyświetlany na ekranie. To powiedziawszy, Lite będzie ogólnie oferować lepszą jakość, ponieważ te same piksele znajdują się na każdym urządzeniu, ale są wypychane na mniejszy wyświetlacz. Niezależnie od tego, które urządzenie wybierzesz, każdy ekran będzie nadal dostępny w rozdzielczości HD 720p.

Żywotność baterii

Nintendo Switch  Lite Zelda

Ta kategoria to trochę losowanie. Ogólny czas pracy baterii w sieci Switch zależy w ogromnym stopniu od gry, w którą grasz, oraz od tego, ile mocy procesora wymaga. Również DWIE większe Switch modele nadal istnieją. Nowszy jest identyfikowany przez nowszy numer seryjny (zaczyna się od XKW) i całkowicie czerwone pole. Starszy Switch, oznaczony numerem seryjnym rozpoczynającym się od XAW, ma gorszą żywotność baterii. Dobra wiadomość jest taka, że ​​większość sprzedawców detalicznych i Amazon sprzedają tylko nowsze Switch. Zakładając, że kupujesz, żywotność baterii może trwać gdziekolwiek pomiędzy 4.5 i 9 godziny. Oddzielnie Switch Lite będzie trwał gdziekolwiek pomiędzy 3 i 7 godziny.

Funkcjonalność

Jeśli naprawdę musisz podjąć decyzję, prawdopodobnie ta kategoria będzie najważniejsza. Szczerze mówiąc, Switch Lite to konsola podręczna i nie można go podłączyć do telewizora. Regularny Switch łączy się z telewizorem, a następnie przeskalowuje wszystkie gry do 1080p Full HD. Większa Switch dodaje także nóżkę z tyłu, dzięki czemu można ją grać na stole. Prowadzi to do następnego punktu: możliwość odłączenia Joy-Cons lub kontrolerów.

Nintendo Switch Fortnite

Joy-Cons można podłączyć bezprzewodowo z urządzeniem Switch podczas zadokowania dla dowolnej gry w Switch biblioteka. Oznacza to, że możesz grać solo, ze znajomym lub z wieloma użytkownikami w lokalnym trybie dla wielu graczy. Nie ma wątpliwości, że oryginał Switch jest lepszy na imprezach. Jeśli jesteś bardziej graczem solo, kimś, kto często podróżuje lub masz dzieci, Lite ma swoje wyjątkowe cechy.

W przeważającej części największym atutem Switch Lite to dodatek pada kierunkowego. Jeden z oryginałów SwitchNajwiększe przeoczenia, to ogromna różnica podczas gry. Dla niektórych Switch hołdy, to samo wystarczy, aby podnieść Lite. Bez radości z gry Lite nie jest tak dobry do gier wieloosobowych. Jednak to sprawia, że ​​Lite wydaje się znacznie trwalszy i lżejszy do trzymania. To zapewnia znacznie wygodniejsze i dłuższe sesje grania.

Gry

Nintendo Switch  Kasety

Prawie całość Nintendo Switch katalog gier jest dostępny na obu konsolach. Z wyłączeniem niewielkiej liczby tytułów, Switch Lite jest równie dobra, a wszystkie najpopularniejsze tytuły działają na obu systemach. Jedynym pominięciem jest brak dudnienia w HD lub drżenie kontrolerów podczas grania na Lite bez odłączanej radości. Jeśli możesz żyć bez tej funkcji, albo Switch lub Switch Lite będzie dobrym wyborem.

Wniosek

Ostatecznie tylko Ty możesz podjąć decyzję, na której podstawie Switch jest dla ciebie najlepszy. Oczywiście opcja będzie dostępna, ponieważ jeden system kosztuje o 100 USD więcej niż drugi. Istnieje również czynnik personalizacji, który należy rozważyć jako Switch Lite jest dostępny w czterech różnych opcjach kolorystycznych. Pomijając estetykę, tak naprawdę sprowadza się to do tego, czy grasz w telewizji, czy nie. Jeśli nie, to Switch Lite oferuje dużą żywotność baterii. Jeśli zależy ci na trybie tabletu lub telewizji, nie ma argumentu: większy Switch jest twoja odpowiedź.

Czy ten artykuł jest przydatny?