Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji!

Tik Tok został uznany za najbardziej dochodową aplikację w trzecim kwartale 2024 roku

Pomimo niewielkiego spadku przychodów App Store i Play Store w trzecim kwartale 2022 roku, Tik Tok zdobył tytuł najbardziej dochodowej aplikacji w tym okresie.

W trzecim kwartale 2022 roku użytkownicy obniżyli koszty związane z zakupem aplikacji i zakupami w aplikacjach o 5%; Ale aplikacja sieci społecznościowej TIK Tok pobiła rekordy w tym okresie i czwarty kwartał z rzędu zdobyła tytuł najbardziej dochodowej aplikacji.

Z najnowszego raportu Sensor Tower dotyczącego przychodów z aplikacji mobilnych wynika, że ​​Tik Tok po raz kolejny zdobył tytuł najbardziej dochodowej aplikacji na świecie, a rekord ten został osiągnięty w czasie, gdy ogólne przychody rynku aplikacji spadają.

Oczywiście musimy wspomnieć, że w tym raporcie połączono dochody TikToka z jego chińską wersją znaną jako Douyin; Dlatego zadeklarowany dochód jest technicznie połączeniem tych dwóch programów.

Wielkość sprzedaży programów w III kwartale 2022 roku

Według TechCrunch globalna wersja Tik Tok wraz z Douyinem zarobiła w trzecim kwartale 2022 roku łącznie 914,4 mln dolarów, będąc najbardziej dochodowym programem poza kategorią gier w Apple App Store i Google Play Store.

Sensor Tower wyjaśnia, że ​​sam Douyin zarobił 433,5 miliona dolarów, czyli około 47% całkowitych zgłoszonych przychodów TikTok.

Program ten był najpopularniejszą aplikacją inną niż gry w App Store pod względem przychodów; Będąc w sklepie Google Play, po usłudze subskrypcji miejsca w Google One, znalazła się na drugim miejscu tego zestawienia. Z raportu firmy wynika, że ​​aplikacje TikTok i Douyin wygenerowały dotychczas około 6,3 miliarda dolarów przychodów.

Wydatki konsumentów na zakupy w aplikacjach oraz subskrypcje i pobieranie płatnych aplikacji w App Store i Google Play osiągnęły w trzecim kwartale tego roku 31,6 miliarda dolarów, co oznacza spadek o 4,8% w porównaniu z tym samym okresem ubiegłego roku. Ponadto liczba pobrań programów sięgnęła 35,3 miliarda, co oznacza spadek o około 1%.

Wielkość zakupów gier mobilnych w trzecim kwartale 2022 roku

Przychody App Store są nadal dwukrotnie wyższe niż Google Play i wyniosły 21,2 miliarda w trzecim kwartale 2022 roku. Dla porównania przychody tego sklepu spadły o 2,3% (21,7 miliarda dolarów) w porównaniu do trzeciego kwartału 2021 roku. Spadek generowania przychodów rynku aplikacji w Google Play jest więcej niż w App Store i w porównaniu do analogicznego okresu ubiegłego roku było o 9,6% niższe.

Tak naprawdę przychody tego sklepu w trzecim kwartale tego roku wyniosły 10,4 miliarda dolarów; Natomiast liczbę tę za trzeci kwartał ubiegłego roku ogłoszono na 11,5 miliarda dolarów.

Wartość zakupów gier mobilnych w App Store i Google Play spadła o 12,7% w porównaniu do ubiegłego roku i osiągnęła 19,3 miliarda dolarów. Użytkownicy App Store wydali w trzecim kwartale tego roku na gry mobilne o 9,8% mniej w porównaniu do analogicznego okresu 2021 roku, a przychody tego sektora sięgnęły 11,9 miliarda dolarów. Ponadto przychody Google Play ze sprzedaży gier sięgnęły 7,4 miliarda dolarów, przy spadku o 16,9%.

Ilość pobrań aplikacji w trzecim kwartale 2022 roku

Jednocześnie liczba zainstalowanych programów również została powiązana z niewielkim spadkiem; Ponieważ jednak Google Play jest głównym powodem wzrostu liczby pobrań aplikacji, prawie 1% spadek tej statystyki wynika głównie z jej spadku o 2,2% w trzecim kwartale 2022 r., który sięgnął 27 miliardów razy.

Jest rzeczą oczywistą, że liczba pobrań aplikacji z App Store osiągnęła 8,2 miliarda pobrań, co oznacza wzrost o 3,8% w tym okresie, co oczywiście nie może zrekompensować spadku liczby pobrań Google Play.

Dzięki 196,5 milionom instalacji w App Store i Google Play TikTok jest najczęściej odwiedzaną aplikacją inną niż gry; Oczywiście, jeśli weźmiemy pod uwagę statystyki sklepu Google, pierwsze miejsce na tym zestawieniu zajmuje aplikacja Facebookowa ze 150,3 mln instalacji w trzecim kwartale tego roku i wyprzedzająca Instagram.

Pobierz motywy WordPressPobieranie premium motywów WordPressPobierz najlepsze motywy WordPress do pobrania za darmoPobierz motywy WordPresskurs udemy do pobrania za darmopobierz oprogramowanie karbonnBezpłatne pobieranie motywów WordPressZG93bmxvYWQgbHluZGEgY291cnNlIGZyZWU=