Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

TikTok Marketing dla Twojej marki e-commerce

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: TikTok Marketing dla Twojej marki e-commerce

Kochaj lub nienawidz, TikTok podbił świat. Aplikacja jest zwykle wypełniona krótkimi filmami nastolatków tańczących do tej samej muzyki, ale marki zaczynają wykorzystywać jej popularność.

TikTok to świetny sposób na dotarcie do większej liczby klientów i zwiększenie sprzedaży. Jednak może nie być dla każdej marki. Przyjrzyjmy się sposobom marketingu za pośrednictwem aplikacji, aby zdecydować, czy jest ona odpowiednia dla Twojej firmy.

Powstanie TikToka

TikTok to aplikacja społecznościowa, która koncentruje się na krótkich filmach. Użytkownicy mogą tworzyć krótkie klipy, używając muzyki z biblioteki aplikacji lub dźwięków z innych przesłanych plików. Najpopularniejsze rodzaje treści to wyzwania, reakcje i samouczki.

ByteDance, właściciel TikTok, uruchomił aplikację w 2016 roku. Rok później przejął konkurencyjną firmę Musical.ly i wypuścił połączoną wersję w 2018 roku. Po fuzji liczba użytkowników nadal się podwaja.

Liczba użytkowników TikTok podwaja się co roku, osiągając 1 miliardów użytkowników w 2021 r. || Źródło: Raport TikTok

Blokady spowodowane przez COVID pomogły aplikacji zyskać sławę, gdy ludzie potrzebowali możliwości wyrażenia siebie, mając jednocześnie więcej czasu na tworzenie treści. W Wielkiej Brytanii instalacje TikTok wzrosły o 34% po wprowadzeniu blokady.

Innym powodem jego popularności jest postrzegana autentyczność TikTok. Według badania Nielsena zleconego przez TikTok, 64% użytkowników twierdzi, że w aplikacji może być prawdziwym sobą. To samo badanie wykazało, że 68% użytkowników uważa reklamy TikTok za wyjątkowe lub różniące się od innych platform. Tego rodzaju sposób myślenia użytkownika może pomóc markom w lepszym nawiązaniu kontaktu z klientami.

Czy TikTok jest odpowiedni dla mojej marki e-commerce?

Aby odpowiedzieć na to pytanie, musisz wiedzieć, kto korzysta z aplikacji. Zgodnie z oczekiwaniami jest więcej młodszych użytkowników, ale według Statista wciąż jest przyzwoita liczba starszych użytkowników.

Dla tych z Was, którzy myślą o wydaniu znacznych pieniędzy na reklamy TikTok, pamiętajcie, że aplikacja jest bardziej skuteczna w przypadku marek, które promują więcej kobiet i są skierowane do młodszych odbiorców.

Rekommenderad:  iDevices: kompleksowy koncentrator zawierający informacje o urządzeniu i usłudze iCloud dla telefonów po jailbreaku

Ale nawet jeśli twoja grupa docelowa nie jest tak często na platformie, nie oznacza to, że promocja na TikTok pójdzie na marne. Facebookliczba użytkowników w wieku 55 lat i starszych wzrosła ponad dwukrotnie od 2012 r., a według Pew Research Center 65% dorosłych korzystało z mediów społecznościowych w 2015 r. 7% w 2005 r. Może więc być tylko kwestią czasu, zanim dorośli odbiorcy będą bardziej aktywni w aplikacji.

TikTok a inne platformy mediów społecznościowych

TikTok jest dość nowy w porównaniu z innymi platformami, takimi jak Youtube i Facebook. Ale jak wypada w porównaniu z najszybciej rozwijającą się aplikacją społecznościową?

Platformy te różnią się pod względem głównego rodzaju treści, ale nie możemy ignorować wpływu TikToka na wszystkie z nich. Na przykład, Instagram ma teraz Remix, który jest podobny do Duets TikTok, funkcji, która pozwala użytkownikom nagrywać filmy wraz z istniejącymi treściami innych użytkowników. Z drugiej strony Youtube ma również Shorts, które zawierają krótkie klipy, podobnie jak TikTok.

Treści TikTok są również szeroko udostępniane na innych platformach społecznościowych. Na Youtube są kompilacje wyzwań TikTok, które są również szeroko udostępniane Facebook.

Jeśli chodzi o koszty reklamy i zaangażowanie, JungleTopp przeanalizował kampanię o wartości 50 000 USD, porównując TikTok, FacebookI Instagram. Znaleźli to Facebook I Instagram mieć więcej opcji reklamowych, ale TikTok wygenerował więcej kliknięć za mniej niż połowę ceny.

Dlaczego TikTok jest dobrą platformą do reklamowania się

Większe marki używają TikTok, aby dotrzeć do większej liczby klientów i jeszcze bardziej zwiększyć świadomość marki. Oto kilka powodów, dla których jest to dobra platforma mediów społecznościowych do marketingu.

TikTok rośnie i to szybko. I chociaż jest to chińska aplikacja, która wcześniej spotkała się z pewnym oporem ze strony rządu USA, większość jej użytkowników pochodzi ze Stanów Zjednoczonych, z 65.9 milionów aktywnych użytkowników w 2020 roku.

Rekommenderad:  To idealny pakiet dla studentów! Laptop i drukarka w okazyjnej cenie!

Jak wspomniano wcześniej, użytkownicy uważają treści TikTok za bardziej autentyczne i wyjątkowe w porównaniu z innymi platformami. Podczas gdy na platformie nadal istnieją tradycyjne, bardziej formalne reklamy, marki mogą być bardziej kreatywne i swobodne. Na przykład ten film Walmart pokazuje faceta tańczącego do dźwięków, które słyszy podczas zakupów.

@walmart Kiedy bit uderza cię w środku przejścia. #Walmart #Zakupy #Muzyka ♬ oryginalny dźwięk – Walmart

Być może największym sukcesem, jaki możesz osiągnąć, prowadząc marketing na TikTok, jest sytuacja, w której Twoje produkty stają się wirusowe. Nie tylko zwiększasz świadomość marki, ale także zwiększasz sprzedaż, ponieważ więcej osób kupuje Twoje produkty, aby móc publikować z nimi własne treści.

Pamiętasz legginsy podnoszące pośladki, które stały się popularne, ponieważ użytkownicy rejestrowali reakcje swoich znaczących osób, gdy je nosili? Sprzedawał się ze średnio 35 sztuk do 442 sztuk Amazon.

Szczyt Amazon lista słów kluczowych od 13 do 26 grudnia 2021 pokazuje wirusowe legginsy pod nr. 1 miejsce.

TikTok ma wysoki wskaźnik zaangażowania. Według Influencer Marketingu Hubużytkownicy TikTok spędzili średnio ponad 850 minut miesięcznie w aplikacji w 2020 roku.

Aplikacja jest dostępna w ponad 150 krajach i 75 językach. Stany Zjednoczone mają największą liczbę użytkowników TikTok, a następnie Indonezja, Brazylia i Rosja.

Reklama na TikTok jest stosunkowo nowa. w odróżnieniu Amazon który jest już wypełniony reklamami, TikTok nie jest tak nasycony reklamami.

Jak zacząć reklamować się na TikTok

Pierwszym krokiem jest utworzenie Konta Biznesowego. Jeśli masz już istniejące konto, możesz je przekonwertować na stronie Zarządzaj kontem.

Następnie wybierz kategorię, która najlepiej opisuje Twoją firmę.

Wykonaj kolejne kroki, wypełniając dane swojej firmy. Gdy skończysz, będziesz musiał utworzyć konto TikTok Ads.

Rekommenderad:  Jak uzyskać więcej wyświetleń na TikTok [in 2023]

Istnieją różne typy kampanii, które możesz prowadzić, ale w TikTok są dwa główne formaty reklam: z możliwością ustalania stawek (które możesz skonfigurować samodzielnie) i te, które wymagają menedżera konta TikTok.

Istnieją trzy typy reklam TikTok z możliwością ustalania stawek:

 • Koszt kliknięcia (CPC)
 • Koszt obejrzenia (CPV)
 • Koszt za mile (CPM)

Reklamy z możliwością ustalania stawek są podobne AmazonPPC firmy, w której reklamodawcy licytują miejsca reklamowe zamiast płacić stałą opłatę. W tego typu kampaniach obowiązują również minimalne wydatki na reklamę w wysokości 500 USD.

Z drugiej strony formaty reklam, które wymagają menedżera konta TikTok, są droższe i wykraczają poza zwykłe reklamy wideo:

 • Markowy filtr TikTok
  • Dzięki temu marki mogą tworzyć własne filtry z pokazywanymi logo, aby zwiększyć świadomość marki.

Ten filtr pokazuje markę i slogan kampanii.

 • Sponsorowane wyzwania hashtagowe
  • Ten format reklamy zachęca do większej ilości treści tworzonych przez użytkowników i może być wyświetlany przez kilka dni. Tutaj obserwujący mogą tworzyć własne filmy przy użyciu Twojego produktu.
 • Reklamy w kanale
  • Te reklamy pojawiają się, gdy użytkownicy przewijają stronę. Na dole znajduje się tag sponsorowany, ale poza tym wygląda jak każda inna treść.
 • Przejęcia marek
  • Reklamy te pojawiają się, gdy tylko użytkownik otworzy aplikację, i mogą również pojawiać się na stronie Dla Ciebie.

Reklamy, które wymagają menedżera konta TikTok, mogą kosztować od 50 000 do 100 000 USD, podczas gdy Hashtag Challenges mają stałą opłatę w wysokości 150 000 USD za sześć dni – i to nadal nie obejmuje premii promocyjnych.

Najlepsze praktyki tworzenia treści związanych z marką na TikTok

Średnio najlepsze marki na TikTok publikują posty 3średnio 0,52 razy w tygodniu. Przygotuj więc swoje kalendarze treści.

Możesz stworzyć własną lub wybrać z biblioteki TikTok. Jednak konta firmowe nie mogą już komercyjnie wykorzystywać niektórych utworów muzycznych, które mogą mieć inni użytkownicy.

Jest to podstawa wszystkich kampanii marketingowych, ale podczas marketingu na TikTok należy wziąć pod uwagę, że jest tam większa liczba młodszych osób.

TikTok dał początek influencerom i jest to jeden z najszybszych sposobów, aby Twoje produkty zostały zauważone. Może to być jednak bardzo kosztowne, jeśli pracujesz z influencerami, którzy mają już wielu zwolenników (tak jak Hollister zrobił z siostrami D’Amelio).

Jednak nadal możesz pracować z mikroinfluencerami, tak jak możesz Instagram. Dobrą wiadomością jest to, że TikTok ma funkcję, która pozwala znaleźć i współpracować z twórcami, którzy tworzą treści w Twojej niszy.

Spróbuj znaleźć chwytliwy hashtag i angażujące wyzwanie, w którym ludzie będą chcieli wziąć udział. Spójrz na #MakeMomSmile firmy Colgate i #InMyDenim firmy Guess.

@operamericano Zgadnij, kto czuje się pewnie 😘 @guess #inmydenim #sponsored #makeeverysecondcount #fashion #model ♬ #inmydenim Jestem bałaganem – Bebe Rexha

TikTok zwiększył dopuszczalną długość wideo do 3 minuty. Jeśli jednak Twoje treści nie są tak dobre, aby utrzymać uwagę użytkownika na tak długo, trzymaj się krótszych klipów.

Ile zarabiają influencerzy TikTok?

W zależności od liczby obserwujących osoby mające wpływ na TikTok otrzymują wynagrodzenie od 20 do 20 000 USD za post. Ci, którzy mają ponad milion obserwujących, mogą zarobić co najmniej $2,000 za post, podczas gdy osoby z 50 000 lub mniej obserwujących mogą zarobić od 20 do 200 USD.

Oto najlepiej zarabiający influencerzy TikTok w 2022 roku.

Źródło: Forbes

Handel elektroniczny na TikToku

Oprócz oferowania markom platformy do reklamowania się, TikTok pracuje również nad funkcjami, które pozwalają kupującym kupować produkty w aplikacji. W 2021 roku uruchomił TikTok Shop, który umożliwia użytkownikom kont firmowych dodawanie produktów do swoich stron. jest 2% opłaty za każde zamówienie.

Sprzedawcy ze sklepami Shopify mogą również zintegrować je z TikTok.

W przyszłości możemy spodziewać się większej liczby funkcji e-commerce w aplikacji. Chińscy sprzedawcy już reklamują swoje produkty na Douyin, chińskiej wersji TikToka.

Końcowe przemyślenia

Reklama na TikTok nie jest dla wszystkich, zwłaszcza jeśli jesteś właścicielem małej firmy. Jednak założenie dedykowanego konta TikTok może nadal być korzystne, mimo że reklamy są droższe, ponieważ nadal możesz tworzyć oryginalne treści, które możesz udostępniać swoim obserwatorom, bez promocji

Reklamujesz się na TikToku? Ile miesięcznie wydajesz na reklamy? Powiedz nam w sekcji komentarzy.