Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji!

Tizen: system operacyjny Samsunga dotrze do większej liczby urządzeń

Samsung potwierdził w ten czwartek (5) dzięki czemu system operacyjny Tizen będzie dostępny na jeszcze większej liczbie urządzeń, w tym urządzenia z 7-calowym ekranem. Ogłoszenie to było jedną z nowości podczas konferencji Samsung Developer Conference (SDC), wydarzenia odbywającego się w San Francisco w Stanach Zjednoczonych.

Według Samsunga, pojawienie się oprogramowania na większej liczbie urządzeń zamieni je w inteligentne urządzeniaumożliwiając podłączenie ich do innych urządzeń już zintegrowanych z siecią domową. Nawet osoby o mniejszej mocy obliczeniowej będą miały dostęp do narzędzi sztucznej inteligencji (AI).

Stanie się tak dzięki technologii Home AI Edge, która zaoferuje prostszym urządzeniom możliwość żądania usług AI od sprzętu o solidniejszej dokumentacji technicznej, który również jest częścią sieci. Optymalizacja doświadczeń z AI na urządzeniach nastąpi równocześnie z rozbudową systemu operacyjnego dla nowych urządzeń gospodarstwa domowego.

Tizen jest znany głównie posiadaczom telewizorów Samsung Smart TV, którzy korzystają z oprogramowania w celu uzyskania dostępu do platform streamingowych i innych usług online. Występuje także w innych modelach cyfrowych ekranów marki.

Więcej gier na Samsung Gaming Hub

Jeszcze na konferencji deweloperów Samsung ujawnił rozszerzenie liczby gier dostępnych w Samsung Gaming Hub, który pozwala grać bezpośrednio na telewizorach obsługujących Tizen, bez konieczności używania konsoli. Teraz platforma obsługuje już 3 tys. tytułów w chmurze.

Liczba ta oznacza wzrost o 300% w porównaniu z ubiegłym rokiem, kiedy usługa została uruchomiona, przy czym korzystanie z niej uzależnione jest od płatnej subskrypcji dostępu do gier online. Co więcej, narzędzie IRIS dla twórców grafików wraz z HDR10+ GAMING oferuje nowe możliwości eksploracji gier w systemie operacyjnym.

Samsung ogłosił również, że Tizen oferuje większą kompatybilność z językiem programowania RUST i architekturą półprzewodników typu open source RISC-V. We współpracy z Remote Test Lab i innymi zasobami programiści będą mogli testować nowe doświadczenia w chmurze na markowych telewizorach.