Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

To, co najlepsze 8 Aplikacje i aparaty do robienia zdjęć panoramicznych 360 stopni

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: To, co najlepsze 8 Aplikacje i aparaty do robienia zdjęć panoramicznych 360 stopni

Zanurzenie się w pięknej 360-stopniowej scenie, która rozciąga się daleko poza to, co zwykle oferuje fotografia, może wydawać się pomysłem nieziemskim, ale przy pomocy najnowszej technologii z pewnością możesz to osiągnąć. Mniej wiadomo, że korzenie tej techniki sięgają XIX wieku, kiedy to Friedrich von Martens znacznie ulepszył aparat panoramiczny, z którego ludzie korzystali już od niemal roku. Oryginalny aparat miał duże pole widzenia i był w stanie pokryć 150 stopni pola widzenia.

Bazując na przełomie technicznym Friedricha, polegającym na dodaniu kilku mechanizmów poprawiających stabilność aparatu, pod koniec XX wieku zapoczątkowano fenomenalną koncepcję, jaką jest fotografia 360 stopni. Obecnie robienie zdjęć i łączenie ich w zdjęcie wielkoformatowe jest znacznie łatwiejsze niż kiedyś, dzięki cyfrowemu przetwarzaniu.

Uzyskanie świetnego zdjęcia panoramicznego wymaga nie tylko cierpliwości przy wykonywaniu wielu zdjęć z różnych pól widzenia, ale także odpowiedniego sprzętu czy oprogramowania. Dlatego zebraliśmy dla Ciebie jedne z najbardziej ambitnych i wydajnych aplikacji i kamer, które pomogą Ci osiągnąć najwyższy poziom w zakresie tworzenia najlepszego efektu wielowymiarowego.

Panorama 360

Z ponad 5 milion pobrań na Google Playta aplikacja zmienia aparat w telefonie w wydajną metodę robienia zdjęć, które po sklejeniu tworzą wspaniałe zdjęcie panoramiczne. Dostępne są dwa tryby fotografowania: „Klasyczny” i „Next Gen”, oba szybkie i proste w użyciu. Jeszcze bardziej atrakcyjne jest to, że aplikacja ma bardzo przyjazny interfejs użytkownika, który praktycznie umożliwia każdemu robienie świetnych zdjęć 360 stopni. Powstały połączony obraz można oglądać za pomocą żyroskopu urządzenia lub jako obraz płaski. Podobnie jak większość dzisiejszych aplikacji, umożliwia bezpośrednie przesyłanie arcydzieł do serwisu Facebook I Twitter. Ogólnie rzecz biorąc, Panorama 360 to lekka, ale potężna aplikacja, której nie można przegapić!

Nikona D700

Próba użycia aplikacji do wspomagania wbudowanego aparatu urządzenia w celu uzyskania świetnych zdjęć panoramicznych 360 stopni jest najmądrzejszym rozwiązaniem, gdy brakuje Ci innych, powiedzmy, „lepszych” możliwości. Mimo to, jeśli masz pieniądze, zdecydowanie powinieneś zaopatrzyć się w Nikona D700 (jeśli nie możesz się doczekać ich wspaniałej bestii). Ze swoją 12.1 megapikselowy aparat, to urządzenie potrafi robić wspaniałe zdjęcia. Co więcej, robienie zdjęć panoramicznych to bułka z masłem, ponieważ można łatwo wykonać serię zdjęć, a następnie połączyć je ze sobą. Odpowiednie zrównoważenie powstałej kompozycji wymaga użycia przed fotografowaniem porządnego statywu zapewniającego stabilność. Najlepsze w tym jest to, że nakładanie się migawkowych obrazów odbywa się automatycznie. Ten aparat można znaleźć w atrakcyjnej cenie na stronie Amazon. Potrzebujesz pomocy w zrozumieniu, jak używać Nikona D700 do robienia zdjęć panoramicznych? Sprawdź to instruktaż.

Photaf Panorama Pro

Problem w tej aplikacji polega na tym, że stosunkowo niewiele osób wie o niej i o jej możliwościach, stąd zaskakująco mała liczba pobrań. Jednak pozytywnie nas zadziwił swoją prostotą i sposobem wykorzystania aparatu na korzyść fotografa. Podobnie jak Panorama 360, ma wspaniały interfejs użytkownika, który ułatwia pracę wszystkim użytkownikom, zachowując czysty, ostry wygląd, który intuicyjnie informuje fotografa, co należy zrobić, aby krok po kroku uzyskać pożądany rezultat. Oprócz darmowej wersji masz także tryb HD, w którym możesz ustawić swoje zdjęcia jako animowane tapety. Z 4.4/5 gwiazdy dalej Google Play i przy przystępnej cenie wynoszącej zaledwie $3.99, Photaf Panorama Pro to profesjonalne narzędzie zapewniające prawdziwą jakość. Idź dalej i spróbuj, nie będziesz zawiedziony.

Aparat Google’a

Mam pytanie do wszystkich posiadaczy telefonu Nexus: kto nie lubi aplikacji, która spełnia swoje zadanie, a przy tym robi to w bardzo elegancki sposób? FotoSfera jest Aparat Google chcesz powiedzieć, że jeśli zauważysz idealną scenę, nie powinieneś marnować ani chwili; zrobienie najlepszego zdjęcia panoramicznego 360 stopni nigdy nie było łatwiejsze! Posiada wiele trybów kreatywnych i umożliwia szybkie robienie zdjęć wraz z unikalną funkcją wykrywania słabego oświetlenia i odpowiedniego dostosowywania aparatu. Chociaż jest to naprawdę wspaniała aplikacja z ponad 10 milionami pobrań, koncentruje się głównie na Nexusie 6, użytkowników 5X i 6P. Jeśli nie masz Nexusa, nie martw się: nadal możesz go zainstalować i wypróbować, na szczęście jest on bezpłatny.

Cyfrowy Seitz 6X17

Oczywiście musieliśmy uwzględnić ten aparat, nie ma nic podobnego. Podczas wykonywania zdjęć panoramicznych najgłębszym pragnieniem każdego fotografa jest całkowite uchwycenie pozornie nieskończonego horyzontu. To fascynujące narzędzie zapewnia właśnie to oraz pełny efekt 360 stopni. Jest idealny do tej pracy, przywiązując dużą wagę do szczegółów i jakości. Powstałe obrazy są na dużą skalę, ponieważ aparat zasilany jest przez 160 megapikseli. Koncepcja zaproponowana przez ten aparat jest taka, że ​​rozmiar MA w tym przypadku znaczenie i dlatego należy do niego dobrać odpowiednie podłoże. Największą zaletą tego modelu, oprócz licznych megapikseli, jest z pewnością jego precyzyjna kalibracja i odwzorowanie tonów w taki sposób, że znakomite rezultaty są nieuniknione.

Pano

Doświadczenia 360 stopni są bardzo poszukiwane, ponieważ wielowymiarowe wrażenia, jakie zapewniają, dają nam słodką iluzję, że ludzkość jest w stanie dowolnie naginać lub rozszerzać rzeczywistość. Mając to na uwadze, moment, w którym aplikacja zdoła przełamać czwartą ścianę, jest momentem, w którym wiesz, że masz w rękach coś zachwycającego. Shawna z Nieruchomości VIP w Dallas wierzy, że aplikacje 360 ​​stopni to przyszłość nieruchomości. Ta aplikacja ma wszystko: przyjazny interfejs, niezawodny mechanizm umożliwiający opcje mieszania, łatwy do zrozumienia przewodnik dotyczący prawidłowego ułożenia zdjęć, które ostatecznie zostaną połączone, a nawet kilka wskazówek dotyczących fotografii panoramicznej. Bez wątpienia Pano to najlepsze, co możesz teraz dostać, dostępne zarówno na iOS, jak i Androida.

Panono

W przeciwieństwie do aplikacji Pano, Panono to panoramiczny aparat kulowy do rzucania, który rejestruje wszystko we wszystkich kierunkach, tworząc niesamowite, w pełni sferyczne zdjęcia panoramiczne w rozdzielczości 108 megapikseli i 360° x 360°. Został wprowadzony jako projekt crowdfundingowy w 2013 r. i obecnie jest wysyłany do osób wspierających, a także jest dostępny do zakupu dla nowych nabywców, choć po wyższej cenie wynoszącej 1499 EUR. Ale jest to jedyne w swoim rodzaju i coś, co praktycznie nie ma konkurencji. Nie ufasz nam? Spójrz na te rzeczywiste przykłady. Prawdopodobnie dla wielu to przesada, ale na pewno świetna zabawa.

Cykloramiczny

Ta aplikacja, dogodnie stworzona dla systemu iOS, rewolucjonizuje sposób robienia zdjęć 360 stopni. Wyposażony w wiele nagradzanych funkcji, wyróżnia się wspaniałą kombinacją trybów fotografowania: z przewodnikiem i bez użycia rąk. Dodatkowo dostępne są różne filtry i opcje do wyboru. W tej aplikacji chodzi przede wszystkim o tryb głośnomówiący. Chociaż działa tylko z iPhonem 5/5S, udaje mu się wykorzystać silnik wibracyjny telefonu do obracania się na płaskiej powierzchni i całkowicie uchwycić ustawienie 360 ​​stopni. Ze względu na olśniewającą wydajność oraz unikalną i opatentowaną technologię zdecydowanie warto kupić tę aplikację 10,99 $ w AppStore.

Teraz, gdy zebraliśmy kilka najlepszych aparatów i aplikacji dla Twojego urządzenia, których możesz używać do tworzenia panoram 360 stopni, tylko kwestią czasu jest, zanim zobaczysz na własne oczy, jakie możliwości daje technologia.

Zatem zanurzenie się w zachwycającym świecie stworzonym wyłącznie przez panoramę 360 stopni nie wymaga wielu przygotowań, pod warunkiem, że zaopatrzysz się w najlepsze oprogramowanie i sprzęt do takiej fotografii. Przeprowadzenie takiego procesu wymaga czasu, dlatego nie bój się stosować prób i błędów, ponieważ dobrze wykonane zdjęcie panoramiczne 360 ​​stopni wymaga cierpliwości i ćwiczeń.

Table of Contents