Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

To już oficjalne: smartfon Xiaomi 12 zadebiutuje nowym Snapdragonem 8 Gen 1

Qualcomm właśnie ogłosił swój nowy topowy procesor mobilny, Snapdragon 8 Gen 1. Xiaomi było na początku jednym z głównych producentów wskazanych do debiutu tej nowej platformy, a teraz to potwierdzenie jest oficjalne.

Nowy Xiaomi 12 pojawi się za kilka dni i jako pierwszy otrzyma Snapdragona 8 Gen 1.

To już oficjalne: smartfon Xiaomi 12 zadebiutuje nowym Snapdragonem 8 Gen 1

lwia pachołek 8 Gen 1 zostało ogłoszone przez Qualcomm na początku swojego corocznego wydarzenia, które wciąż trwa. Jest to platforma mobilna uważana za szybszą i wydajniejszą od poprzedniej, 888. Producent gwarantuje, że może mieć o 20% wyższą wydajność i być o 30% bardziej wydajną niż poprzednia. Na GPU ta pozycja się powtarza, będąc o 30% szybszą i 25% bardziej wydajną w zarządzaniu energią.

Nowe funkcje przechwytywania obrazu i wideo dzięki Snapdragon 8 Gen 1 aby móc przetwarzać jeszcze więcej informacji z modułów fotograficznych. Ten SoC będzie również mógł nagrywać wideo 8K HDR przy 30 fps. W dziedzinie łączności wyróżnia się obecność modemu X65, który gwarantuje prędkości 10Gbps ponad 5G. Wi-Fi szóstej generacji zagwarantuje prędkość do 3,6 Gbps, jeśli chodzi o komunikację bezprzewodową.

Xiaomi 12 zadebiutuje nowym Snapdragonem 8 Gen 1

Informacje, o których tyle spekulowano w ostatnich dniach, zostały dziś oficjalnie potwierdzone przez Xiaomi. Chińska firma ujawniła, że ​​jej kolejny topowy smartfon, Xiaomi 12, będzie pierwszym smartfonem wyposażonym w procesor Qualcomm 5G Snapdragon 8 Gen1. To tylko kolejny przykład partnerstwa między Xiaomi i Qualcomm, które trwa od ponad dekady, aby zaoferować konsumentom najnowsze i innowacyjne doświadczenia mobilne.

Obie firmy współpracują również z jednostkami badawczo-rozwojowymi, aby wspólnie opracować zoptymalizowaną mapę drogową dla startów. Tak więc nowy procesor Snapdragon 5G 8 Gen 1 będzie kamieniem milowym w branży z innowacyjnymi technologiami dla sistema kamer, sztucznej inteligencji, dźwięku, gier m.in.

Smartfon Xiaomi ma zostać wydany 16 grudnia, wraz z premierą MIUI 13. Istnieją inne ciekawe szczegóły związane z Xiaomi 12, które są już znane.

Np. zestaw kamer tylnych będzie miał niewielką elewację, ale będzie całkowicie zasłonięty tylną szybą, oprócz zapewnienia większej harmonii pomiędzy modułem kamery a całą konstrukcją, będzie też bardziej wytrzymały.

To już oficjalne: smartfon Xiaomi 12 zadebiutuje nowym Snapdragonem 8 Gen 1

Główny aparat będzie wtedy wyposażony w 200 MP z nowym czujnikiem ISOCELL HP1 firmy Samsung (przynajmniej w wersji Ultra) i będzie miał ultraszerokokątny aparat 50 MP i trzecie makro.

Najwyraźniej nowy Xiaomi 12 nie przyniesie ze sobą najbardziej zaawansowanej technologii ładowania opracowanej przez producenta. Zamiast 120W model podstawowy powinien ładować 100W przy swojej maksymalnej mocy.

Table of Contents