Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

To nie jest jedna rzecz, to wszystko – obszerna lista kontrolna 25 rzeczy, które musisz zrobić jednocześnie, aby wygenerować dochód

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: To nie jest jedna rzecz, to wszystko – obszerna lista kontrolna 25 rzeczy, które musisz zrobić jednocześnie, aby wygenerować dochód

Jeśli chodzi o osiąganie miesięcznych celów dotyczących przychodów, musisz robić wiele rzeczy dobrze i robić je wszystkie jednocześnie. To jak żonglowanie kulą do kręgli i piłą łańcuchową podczas jedzenia całej pizzy i picia 64 uncji. Soda. Nie jest to łatwe dla zwykłego człowieka.

Nawet jeśli robisz dziewięć na dziesięć rzeczy, ta jedna brakująca rzecz może stanowić różnicę między udanymi a rozczarowującymi wynikami programu.

Ponieważ dyrektorzy ds. marketingu są zwalniani z najwyższym wynikiem od 20 lat, a obawy przed recesją sprawiają, że działy marketingu są pierwszymi, które rzucają się w wir pracy, nie możesz sobie dziś pozwolić na jakiekolwiek błędy.

Oto 25 rzeczy, które musisz zrobić jednocześnie, aby zwiększyć przychody.

1. Odpowiednio sfinansuj wysiłki związane z generowaniem leadów

Jeśli nie dofinansujesz tego wysiłku, to nigdy nie zadziała. Nie możesz generować setek leadów miesięcznie za jedyne $1,000 miesięcznie. Zrozum związek między oczekiwanymi wynikami a proporcjonalną inwestycją w ich wygenerowanie. Przeczytaj ten artykuł, aby pomóc sobie w ustaleniu budżetu na 2023 r. w oparciu o cele związane z przychodami.

2. Audytuj, czyść i segmentuj swoje dane

Dane są dziś wszystkim. Prawie wszyscy mówią nam, że ich dane to bałagan, ale oczekują, że wykorzystamy je do uzyskania wyników. Nie dzieje się. Musisz wyczyścić swoje dane i upewnić się, że są to dane własne (co oznacza, że ​​je zebrałeś i nie kupiłeś ani nie wypożyczyłeś od kogoś innego). Potrzebujesz narzędzi do utrzymywania czystości i uporządkowania danych, aby były przydatne w marketingu, sprzedaży i obsłudze klienta.

3. Ustaw KPI wydajności

Rozumiem, twój zespół kierowniczy chce danych ilościowych na temat wyników twoich wysiłków. To dobrze, ale z góry uzgodnij, jakie dane będziesz śledzić i kiedy, jak będzie wyglądać pomyślna skuteczność w ujęciu ilościowym, oraz że Twoje dane będą się zmieniać w czasie, gdy Twój program dojrzeje.

4. Twórz przekonujące wiadomości

Jeśli nie masz nic ciekawego do powiedzenia, po prostu odpuść. Ogólne lub waniliowe wiadomości firmowe nie przyniosą rezultatów. Jeśli brzmisz jak twoi konkurenci, nie osiągniesz wyników. Potrzebujesz historii firmy, która jest emocjonalna, wciągająca, destrukcyjna i wyróżniająca. Bez tego jesteś martwy w wodzie.

5. Twórz treści, które przyciągają i konwertują

Dzisiejszy marketing jest silnie ukierunkowany na treść. Im więcej treści tworzysz, tym lepsza jakość i im częściej używasz ich w kampaniach, tym więcej leadów zazwyczaj generujesz. Musisz stworzyć wystarczającą ilość treści, aby podtrzymać swoją historię, zaangażować odbiorców, dotrzeć do potencjalnych klientów i wygenerować niezbędnych potencjalnych klientów, możliwości sprzedaży i nowych klientów, aby osiągnąć kluczowe wskaźniki wydajności (KPI).

6. Rzuć wyzwanie swojemu zespołowi kierowniczemu, aby stworzył wysoce prowokujące i przemyślane treści dotyczące przywództwa

Częścią wysiłku związanego z treścią jest zajęcie stanowiska, zbudowanie platformy, bycie przełomowym i pozycjonowanie firmy jako lidera myśli. Im więcej „tam” możesz uzyskać dzięki swoim treściom, tym lepsze będą wyniki całego marketingu

7. Rozwiń zawartość, aby uwzględnić dźwięk i wideo

Dzisiejsze treści muszą zawierać dźwięk i wideo. Oba formaty są obowiązkowe w wdrażanej strategii dotyczącej treści. Audio i wideo można skutecznie wykorzystywać w mediach społecznościowych, w kampaniach e-mailowych, na Twojej stronie internetowej, a nawet w e-mailach wspierających sprzedaż. Myśl nieszablonowo i twórz bardzo kreatywne elementy, które pomogą opowiedzieć Twoją historię.

Rekommenderad:  Cash App vs Venmo vs Zelle: Który jest najlepszy?

8. Zbuduj cudownie wciągającą stronę internetową

Jeśli Twoja witryna jest broszurą online, jest to chybienie. Zamiast tego potrzebujesz wysoce interaktywnej, angażującej i dobrze zaprojektowanej strony internetowej, która pomoże Ci się znaleźć, pozyskać nowych użytkowników i przekształcić ich w nowe kontakty. Witryna musi być zaplanowana, zaprojektowana i zbudowana z myślą o tym. Musi opowiadać Twoją historię i działać bezbłędnie, aby przyciągnąć nowych ludzi, jednocześnie zmieniając ich w fanów Twojej firmy

9. Stwórz skuteczny e-mail i prowadź kadencję

Kiedy nowy kontakt nawróci się, to dopiero początek jego przygody z Twoją firmą, a to, co zrobisz dalej, ma kluczowe znaczenie. Musisz kontynuować rozmowę w sposób, który edukuje, ale nie popycha ani nie sprzedaje. Wiadomość e-mail, którą wysyłasz, musi być bardzo wciągająca, edukacyjna i wyróżniać się na tle reszty śmieci lądujących w skrzynce odbiorczej potencjalnego klienta.

10. Włącz SMS-y do swoich sekwencji pielęgnowania

Mówiąc o uporaniu się z bałaganem, wiadomości tekstowe są dziś jednym z najlepszych narzędzi w zestawie narzędzi. Ludzie odpowiadają na SMS-y, ale te również muszą mieć charakter edukacyjny i nie mogą zawierać spamu. Marketerzy wciąż próbują znaleźć równowagę. Na przykład zaoferuj im coś specjalnego (niepublicznego) i bardzo wartościowego za pośrednictwem wiadomości tekstowej. W ten sposób powitają Twoją wiadomość i nie zablokują jej.

11. Zaprojektuj zorganizowaną kampanię ukierunkowaną na perspektywy

Zacznij grupować swoje taktyki w zorganizowanej i wielokanałowej kampanii. Twórz komunikaty kampanii, które łączą się z Twoją ogólną historią. Skieruj swoją kampanię do wąskiej grupy odbiorców i stwórz spersonalizowane treści, dzięki którym kampania będzie przypominać kampanię jeden do jednego, a nie jeden do wielu. Określ oczekiwania dotyczące wydajności, czas i zasoby potrzebne do prowadzenia kampanii i pozwól jej działać.

12. Zaprojektuj zorganizowaną kampanię skierowaną do klientów

Tworząc plany kampanii, nie zapomnij o klientach. Często zaniedbywane, osoby te już Cię znają, lubią i ufają Ci, dlatego powinny regularnie docierać do nich w ramach kampanii, aby pomóc im zwiększyć wydatki z Tobą.

13. Uruchom płatne reklamy społecznościowe

Jeśli prowadzisz kampanie generujące popyt, reklamy w mediach społecznościowych będą świetnym sposobem na przedstawienie swojej historii i treści osobom, które mogą Cię nie znać. Wybierz platformę, uruchom ją, a następnie przejdź do następnej platformy. Wszystkie platformy społecznościowe nie działają jednakowo dla wszystkich firm. Upewnij się, że nie wydajesz zbyt dużo pieniędzy, porównując wydatki z wynikami.

14. Uruchom reklamy w płatnych wynikach wyszukiwania

Jeśli prowadzisz kampanie generujące popyt, możesz rozważyć wyświetlanie reklam w płatnych wynikach wyszukiwania w Google i/lub Bing. Osoby wyszukujące informacje związane z Twoimi produktami, usługami lub pokrewnymi informacjami powinny wiedzieć, że istniejesz, a dzięki atrakcyjnemu tekstowi reklamy powinny być o jedno kliknięcie od odwiedzenia Twojej nowej witryny.

15. Uruchom reklamy retargetujące

Dane jasno pokazują, że większość ludzi nie dokonuje konwersji podczas pierwszej wizyty w Twojej witrynie. Śledzenie ich w sieci i wyświetlanie im reklam, które zapewniają dodatkową wartość w oparciu o strony Twojej witryny, które już odwiedzili, może być doskonałą taktyką przyciągania ich z powrotem do witryny.

16. Śledź i optymalizuj wyniki wyszukiwania organicznego

Jeśli stosujesz podejście przychodzące i chcesz, aby Twoja witryna była wysoko oceniana pod kątem ważnych słów kluczowych, wyrażeń lub pytań, musisz skoncentrować się na tym, jak Twoja witryna zajmuje pozycję w wyszukiwarkach. Wymaga to optymalizacji tych stron, tworzenia treści, które pozycjonują się i śledzenia liczby osób odwiedzających Twoją witrynę z bezpłatnych wyszukiwań.

Rekommenderad:  PPC dla Twojej firmy dekarskiej: jak najlepiej wykorzystaj płatne reklamy

17. Publikuj swoje treści w serwisach społecznościowych

Twoi potencjalni klienci sprawdzają Cię w mediach społecznościowych – nie tylko na stronach firmowych, ale także na stronach osobistych. Upewnij się, że oba są zaktualizowane o aktualny wygląd i styl Twojej witryny. Te przejściowe doświadczenia powinny przebiegać bezproblemowo. Następnie upewnij się, że publikujesz treści edukacyjne zarówno na stronach firmowych, jak i prywatnych. Narzędzia do automatyzacji marketingu, takie jak HubSpot, ułatwiają to zadanie.

18. Dostosuj swoje działania marketingowe do sprzedaży

Marketing nie powinien działać w próżni. Niech sprzedaż i marketing pójdą w tym samym kierunku. Upewnij się, że dział sprzedaży wie o wszystkim, co robi marketing. Uzyskaj informacje zwrotne od działu sprzedaży na temat wszystkich Twoich kampanii i inicjatyw marketingowych. Uwzględnij sprzedaż, planując, w jaki sposób ludzie będą monitorowani w ramach działań marketingowych. Widziałem zbyt wielu przedstawicieli, którzy nie wiedzą o konkretnych kampaniach i nie podążają za perspektywami wysokiej jakości, co ogranicza skuteczność kampanii marketingowej.

19. Upewnij się, że sprzedaż podąża za Twoimi potencjalnymi klientami

Jeszcze lepiej, nie zostawiaj tego przypadkowi. Usiądź ze sprzedażą i dokładnie zaplanuj, jakie działania chcesz, aby podjęli po tym, jak zaserwujesz im nowego potencjalnego klienta. Jak szybko chcesz, aby następowali? Jaki e-mail lub telefon mają wykonać? Jakie treści muszą dostarczyć? Jaką rozmowę muszą odbyć z nowym kandydatem? Narysuj to bardzo szczegółowo.

20. Sprzedaż broni za pomocą odpowiednich narzędzi

Zapewnij działowi sprzedaży wszystkie narzędzia, których potrzebuje, aby pozyskać nowego leada i zamknąć go. Mogą to być szablony wiadomości e-mail, treści, filmy, zaproszenia, ceny, prezentacje lub artykuły. Każdy krok w procesie sprzedaży powinien mieć dopasowany zestaw narzędzi zmapowanych bezpośrednio do niego. Nie powinno być żadnych dwuznaczności. Spraw, aby te narzędzia były jak najbardziej spersonalizowane pod kątem branży, roli lub problemu i upewnij się, że przedstawiciele mają jasność co do tego, jak i kiedy używać wszystkiego, w co ich uzbroisz.

21. Analizuj skuteczność taktyki i kampanii

Skonfiguruj regularne rytmy, aby analizować ogólną wydajność i skuteczność kampanii. Niektóre wskaźniki można przeglądać codziennie, podczas gdy inne można sprawdzać co tydzień lub co miesiąc. Podejmuj decyzje optymalizacyjne, gdy masz wystarczającą ilość danych, aby mieć pewność, że odkryte spostrzeżenia są dokładne.

22. Odkryj spostrzeżenia ukryte w danych

Odkrywanie spostrzeżeń ukrytych w Twoich danych będzie wymagało czasu i doświadczenia. Pomyśl o tym jak o obieraniu warstw cebuli. Najpierw patrzysz na A, a potem być może na te same dane w dłuższym okresie, aby zobaczyć trendy. Następnie patrzysz na B i porównujesz B z C. Być może porównujesz dzisiejszą kampanię z kampanią z ostatniego kwartału lub dzisiejszą skuteczność z poprzednim miesiącem, a następnie z tym samym miesiącem z zeszłego roku. Z biegiem czasu zaczniesz widzieć, co mówią ci dane.

23. Tworzenie bieżących planów działań optymalizacyjnych

Po uzyskaniu wglądu możesz przystąpić do opracowania planu działania. Jest to zwykle używane do optymalizacji kampanii w celu poprawy wydajności. Możesz potrzebować nowej kreacji, nowej kopii lub zupełnie nowej oferty.

Rekommenderad:  10 rzeczy, które powinieneś wiedzieć

Może być konieczne dostosowanie budżetu lub kryteriów kierowania, aby pozyskać potencjalnych klientów lepszej jakości. Być może generujesz potencjalnych klientów, ale nie masz możliwości sprzedaży, co może skłonić Cię do przyjrzenia się zabiegom prowadzącym do tych nowych konwersji. Nie wprowadzaj zbyt wielu zmian na raz. Idź powoli, bądź cierpliwy i wytrwały. Kiedy zmienisz jeden element, poznasz jego wpływ. Gdy zmienisz więcej niż jedną, możesz nie wiedzieć, która zmiana przyniosła jakie rezultaty.

24. Upewnij się, że wdrożyłeś odpowiedni stos technologii

Będziesz potrzebować technologii do zarządzania wszystkimi tymi działaniami – na pewno narzędzia do zarządzania relacjami z klientami (CRM) do śledzenia i śledzenia sprzedaży, ale także automatyzacji marketingu, aby skutecznie realizować wszystkie Twoje kampanie. Będziesz potrzebować systemu zarządzania treścią (CMS) dla swojej witryny, aby móc szybko wprowadzać zmiany bez pomocy informatyków lub programistów stron internetowych.

Powinieneś również rozważyć narzędzie do zarządzania obsługą klienta, aby spojrzeć na pełną chronologię podróży potencjalnego klienta z Tobą od kliknięcia do zamknięcia i przez historię zakupów przez cały czas spędzony z Twoją firmą.

25. Upewnij się, że korzystasz ze stosu technologii w pełnym zestawie funkcji

Wiele firm kupuje narzędzia techniczne i nigdy nie wykorzystuje ich w pełnym zakresie. Upewnij się, że wiesz, co kupujesz lub co kupiłeś. Korzystaj z chatbotów, narzędzi czatu i funkcji personalizacji w swojej witrynie i zestawie narzędzi landing page

Skorzystaj z modułu oceny potencjalnych klientów, aby pomóc przedstawicielom handlowym skupić się na ich najlepszych potencjalnych klientach. Korzystaj ze zintegrowanych narzędzi do przesyłania wiadomości, aby klienci mogli kontaktować się z Tobą na dowolnej platformie w dowolnym momencie, a ktoś będzie mógł szybko odpowiedzieć.

Pamiętaj, że doświadczenie z Twoją firmą musi być niezwykłe, aby napędzać powtarzalny, skalowalny i przewidywalny wzrost przychodów.

To nie jest jedna rzecz, którą musisz zrobić, aby zwiększyć przychody, to WSZYSTKIE te rzeczy. Jeśli brakuje choćby jednego z nich, wyniki biznesowe będą gorsze.