Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

To urządzenie do noszenia pomaga zapewnić ulgę w nudnościach i chorobie lokomocyjnej bez użycia narkotyków

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: To urządzenie do noszenia pomaga zapewnić ulgę w nudnościach i chorobie lokomocyjnej bez użycia narkotyków

Reliefband Technologies, amerykański start-up, zaprezentował na targach CES 2017 wyjątkowe urządzenie do noszenia. Na pierwszy rzut oka Reliefband Neurowave wygląda jak kolejny tracker fitness. Ale wtedy działa to w zupełnie inny sposób. Zamiast śledzić kroki lub jakość snu, opaska pomaga zapewnić ulgę osobom cierpiącym na nudności i chorobę lokomocyjną.

Wraz z powszechnością VR i wykładniczym jej wzrostem, niektóre wady tej technologii stają się coraz wyraźniejsze. Jednym z nich jest choroba lokomocyjna. Ten rodzaj choroby lokomocyjnej jest szczególnie związany z długotrwałym korzystaniem z zestawów VR i różni się od tego, z czym mogą się spotkać ludzie podróżujący łodzią, samolotem itp. Choroba lokomocyjna wywołana rzeczywistością wirtualną ma miejsce w wyniku sprzecznych informacji przesyłanych do mózg oczami i uszami. W rezultacie Twój mózg jest zdezorientowany, wierząc, że przez pomyłkę połknąłeś truciznę i próbuje ją wyrzucić z organizmu, inicjując proces wymiotów. W ten sposób pojawia się całe uczucie mdłości.

Teraz opaska Reliefband radzi sobie z tym naturalnym mechanizmem, generując wzór impulsów modulujących nerw pośrodkowy na spodniej stronie nadgarstka w procesie znanym jako neuromodulacja. Sygnał ten następnie przechodzi do ośrodka wywołującego nudności w mózgu i pobudza nerw prowadzący do żołądka, aby przywrócić normalny rytm żołądka. W zależności od powagi problemu użytkownicy mogą wybrać dowolny z pięciu wstępnie ustawionych poziomów w paśmie. Poziomy najwyraźniej decydują o intensywności impulsów, kontrolując w ten sposób proces neuromodulacji. Mając to na uwadze, Reliefband Neurowave można uruchomić po prostu poprzez naciśnięcie przycisku znajdującego się na pasku.

Reliefband Technologies twierdzi, że ich opaska może pomóc w zapewnieniu natychmiastowej ulgi osobom cierpiącym na ten problem. Chociaż nie brakuje leków na nudności, fakt, że zapewniają one ulgę bez użycia narkotyków, czyni je tak wyjątkowymi. Oprócz nudności i choroby lokomocyjnej, nowa opaska Reliefband Neurowave może okazać się przydatna dla matek w ciąży, które powszechnie cierpią na poranne mdłości. Warto zauważyć, że prawie 10 procent populacji na całym świecie jest bardzo podatnych na chorobę lokomocyjną, a opaska Reliefband Neurowave może zapewnić im szybką ulgę.

Rekommenderad:  Poczuj dreszczyk emocji w grach VR bez kontrolera

Nick Spring, dyrektor generalny Reliefband Technologies, powiedział: „Dla 60 milionów Amerykanów, którzy często cierpią na chorobę lokomocyjną i prawie 80 procent kobiet, które w czasie ciąży doświadczają porannych mdłości, opaska Reliefband Neurowave po prostu zmienia życie. Opaska Reliefband Neurowave została opracowana w odpowiedzi na klientów, którzy powiedzieli nam, że stracili nadzieję na opanowanie nudności. Choroba lokomocyjna ma ogromny wpływ na ich życie. Unikają wszelkich czynności lub sytuacji, które wywołują objawy. Chcieliśmy pomóc tym, którzy mają dość mdłości, tworząc urządzenie niezawierające narkotyków, które jest łatwe w użyciu i eleganckie w noszeniu przez długi czas”.

Dla nieświadomych, Reliefband Neurowave to drugi element noszenia amerykańskiej firmy. W rzeczywistości jest to modyfikacja Reliefband pierwszej generacji, która po raz pierwszy została ogłoszona na targach CES w zeszłym roku. Opaska Reliefband Neurowave kosztuje 150 dolarów i ma trafić do sprzedaży w drugim kwartale 2017 roku.