Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Trendy i taktyki, o których warto pamiętać

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Trendy i taktyki, o których warto pamiętać

Gdy rok 2021 dobiega końca, marketerzy na całym świecie starają się dostosować swoje strategie na nowy rok. Kilka kluczowych tematów na rok 2023 będzie obejmować bardziej zaawansowane technologie, a także zmieniające się ideologie konsumenckie, które wpływają na sposób, w jaki robią zakupy. Prowadząc marketing dla handlu detalicznego w następnym roku kalendarzowym, warto pamiętać o kilku z tych trendów i taktyk, aby odnieść większy sukces.

Taktyka: wykorzystaj treści w punktach sprzedaży

Masz nadzieję, że przyciągniesz tłumy do sklepu, aby kupić Twój produkt? Publikowanie treści w punktach sprzedaży online może im pomóc. Treści w sklepie, tworzone przez Twoją markę lub osoby wpływowe, mogą napędzać popyt, wysyłając konsumentów na swego rodzaju polowanie na Twój produkt.

Marka lodów Mochi Małe księżyce jest doskonałym przykładem tej taktyki. Treści generowane przez użytkowników, które szukają i ostatecznie znajdują swoje mochi w Tesco, odniosły sukces na TikTok – kierując klientów do sklepów stacjonarnych, w których kupili cały produkt. Do akcji włączyła się sama marka i już treść postów swoich produktów w sklepie na stronie własnej marki. Wynik tego startu UGC w punkcie sprzedaży był uderzający 700% wzrost w wyprzedaży Little Moons w Tesco!

Trend: korzystaj z zakupów opartych na wartościach

Teraz bardziej niż kiedykolwiek konsumenci dbają o wartości marki. Ujawnił to raport konsumencki z 2020 r 71% kupujących preferuje marki, których wartości są zbieżne z ich własnymi. Ideały, takie jak sprawiedliwość społeczna, zrównoważony rozwój, a nawet prywatność danych, mają duży wpływ na zachowania zakupowe konsumentów, a w 2023 r. jeszcze ważniejsze będzie dotarcie do klientów tam, gdzie się znajdują.

Przejrzystość jest naprawdę kluczowa. Nagłaśniaj wszelkie działania podejmowane przez Twoją markę na rzecz wspólnego dobra i pamiętaj, aby otwarcie informować, w jaki sposób wykorzystywane są dane Twoich klientów. Jasne komunikowanie wartości Twojej marki to świetny sposób na zwiększenie zarówno zaufania do marki, jak i pewności zakupowej, co pozwoli Ci wyprzedzić konkurencję o kolejny krok.

Taktyka: użyj marketingu od konsumenta do konsumenta

Marketing biznes-konsument, znany również jako marketing B2C, traci swoją siłę nacisku. W miarę jak zmieniają się relacje konsumentów z markami, oczywiste jest, że zaufanie do marki jest zmienne, a konsumenci potrzebują głosu, na który mogą liczyć. Ten głos? Ich własny!

Rekommenderad:  Jak ukończyć weryfikację witryny Google dla Search Console lub Google Analytics

Marketing konsumencki (C2C) polega na tym, że konsumenci polecają sobie nawzajem produkty, co prowadzi do wzrostu zaufania do wspólnych produktów i marek. Ta strategia działa, ponieważ podczas gdy zaufanie do marki jest na najniższym poziomie w historii, jest to zdumiewające 92% konsumentów ufa rekomendacjom innych konsumentów — nawet tych, których nie znają — bardziej niż markom.

Podobnie jak w przypadku influencer marketingu, strategie marketingowe skierowane od konsumenta do konsumenta obejmują twórców publikujących informacje o swoich doświadczeniach z Twoją marką i/lub produktem. Jednak w marketingu C2C twórców nie motywują wypłaty, ale znajdowanie nowych produktów, które można pokochać i polecić znajomym, rodzinie i obserwatorom. Skutkuje to bardziej autentycznymi, bardziej wpływowymi treściami, które można skutecznie zmienić w ścieżce marketingowej marki.

Wprowadź tę strategię w życie, koncentrując swoje wysiłki na prawdziwych, codziennych konsumentach, niezależnie od tego, czy jest to współpraca z autentycznymi twórcami i ambasadorami marki, uruchomienie programu partnerskiego czy zaangażowanie w kampanie wprowadzania produktów.

Trend: skorzystaj z natychmiastowej gratyfikacji

Wrzesień 2019 r ankieta wykazało, że 40% konsumentów było skłonnych czekać dwa dni na dostawę online. Natomiast tylko jedna czwarta konsumentów była skłonna poczekać trzy lub cztery dni. Kupujący tracą cierpliwość do czasu wysyłki, zwłaszcza że dostawa z dnia na dzień lub z dnia na dzień jest dostępna praktycznie wszędzie.

Wykorzystaj malejącą cierpliwość konsumentów, dbając o to, aby każdy etap procesu zakupu i wysyłki przebiegał tak płynnie, jak to tylko możliwe. Oferuj przyspieszoną wysyłkę jako opcję, nawet jeśli klienci muszą za nią zapłacić: 88% konsumentów jest skłonnych zapłacić więcej za wygodę, ale 73% powiedział również, że bezpłatna wysyłka „w dużym stopniu wpływa” na ich decyzje dotyczące zakupów online. Jeśli Twoja marka może to zmienić, bezpłatna wysyłka z rozsądnymi terminami dostawy może sprawić, że między Tobą a konkurencją będą ligi.

Inną strategią, która może przynieść rezultaty bez dodatkowych kosztów, jest oferowanie opcji zakupu online i odbioru w sklepie. W ten sposób konsumenci nadal mogą szybko otrzymać swoje produkty i nikt nie musi płacić za wysyłkę.

Rekommenderad:  Google wyjaśnia najlepsze praktyki dotyczące przeglądu produktów

Taktyka: wykorzystaj marketing wielokanałowy

Marketing wielokanałowy zapewnia, że ​​każda część lejka sprzedaży jest połączona, co prowadzi do bardziej bezproblemowego doświadczenia konsumenta. Podobnie marketing wielokanałowy dla handlu detalicznego rozwinął się, obejmując doświadczenia hybrydowe, takie jak korzystanie z funkcji online podczas fizycznego przebywania w sklepie, a także eksperymentalna sprzedaż detaliczna doświadczeń, które wyrównują fizyczne doznania związane z zakupami.

Te taktyki mogą przybierać różne formy, w tym klientów korzystających z ich smartphones w sklepie, aby zeskanować kod QR, przeczytać recenzje lub otrzymać spersonalizowane rekomendacje produktów po zalogowaniu się na swoje konto.

W tym samym duchu nowsze technologie, takie jak rozszerzona lub wirtualna rzeczywistość, mogą pozwolić kupującym wirtualnie przymierzyć ubrania lub wizualnie przetestować, jak mebel, dekoracja ścienna, a nawet choinka będzie wyglądać i pasować do ich domu bez stawiania stopy w sklepie .

Trend: sztuczna inteligencja

Wraz z postępem technologii sztucznej inteligencji integruje się ona ze światem marketingu, zapewniając najbardziej spersonalizowane doświadczenia zakupowe. Oczekuje się, że przychody ze sztucznej inteligencji sięgną ok 300 miliardów dolarów do roku 2025, sygnalizując możliwości w tej przestrzeni.

Oczekuje się, że szturmem podbije świat handlu detalicznego funkcje wyszukiwania wizualnego stawać się silniejszym. Na przykład istniejące usługi, takie jak Google Reverse Image Search lub PinterestWizualne narzędzie wyszukiwania obecnie umożliwia użytkownikom znajdowanie wyników i podobnych obrazów na podstawie jednego zdjęcia. Rozszerzenie tych usług może umożliwić kupującym przeglądanie artykułów odzieżowych lub produktów za pomocą obiektywu aparatu przy coraz mniejszym wysiłku, co skutkuje znacznie szerszym wykorzystaniem zakupów za pośrednictwem usług rzeczywistości rozszerzonej i sztucznej inteligencji.

Prowadząc marketing dla handlu detalicznego w tym roku, zadbaj o to, aby Twój katalog był jak najbardziej przyjazny wizualnie. I nie zapomnij o platformach społecznościowych opartych na obrazach, takich jak Pinterestco może dać ci przewagę w grze z wyszukiwaniem wizualnym.

W końcu sztuczna inteligencja może być nawet wykorzystana do kuratorowania spersonalizowane listy zakupów w oparciu o unikalny styl konsumenta i zdjęcia, których zwykle szukają — to jeszcze jeden powód, aby zrobić wiele wysokiej jakości zdjęć Twoich towarów.

Rekommenderad:  Zapomnij o ekstrawertykach! 4 Powody, dla których ambiwertycy mogą stać się bardziej odnoszącymi sukcesy przedsiębiorcami

Taktyka: przygotuj się na sukces w handlu społecznościowym

Liczba kupujących kupujących w mediach społecznościowych stale rośnie — 79 milionów konsumentów dokonało zakupów za pośrednictwem mediów społecznościowych w 2020 r., a obecne prognozy przewidują, że będzie to liczba 108 milionów do 2025 r. Jeśli Twoje media społecznościowe nie są jeszcze zoptymalizowane pod kątem sukcesu w sprzedaży detalicznej, nadszedł czas, aby się tam skoncentrować.

Skonfiguruj Instagram Kupuj, aby konsumenci mogli przeglądać katalog produktów bezpośrednio z Twojego profilu i odkrywać Twoje produkty za pomocą tagów produktów i karty Sklep. Twoja marka może nawet być w stanie skonfigurować Instagram Wymeldować się, co jeszcze bardziej usprawnia proces zakupu. Inne sieci społecznościowe również pracują nad funkcjonalnością handlu społecznościowego, w tym TikTok, który rozpoczął testy pilotażowe we wrześniu 2021 r. Aktualizowanie i fotografowanie katalogu produktów pomoże Ci być gotowym do działania, gdy tylko te opcje zostaną udostępnione użytkownikom. publiczny.

Inną strategią optymalizacji mediów społecznościowych pod kątem handlu detalicznego jest włączenie treści generowanych przez użytkowników do profili społecznościowych Twojej marki w celu zwiększenia jej skuteczności społecznej, uzyskania treści przed i po oraz zaprezentowania produktów w użyciu.

Współpraca z twórcami treści nie tylko pozwala gromadzić wartościowe treści UGC, ale także pomaga Twojej marce dotrzeć do nowych odbiorców. Jednak samodzielne znajdowanie i proponowanie twórców może wymagać zasobów, których po prostu nie masz.

sfera statusu może pomóc: nasza niezawodna, sprawdzona sieć wpływowych osób jest gotowa do publikowania postów o Twoim produkcie za naciśnięciem jednego przycisku, a wszystko, co musisz zrobić, to usiąść wygodnie i cieszyć się wynikami. Gotowy żeby zacząć? Napisz do nas już dziś, aby dowiedzieć się, jak nasi eksperci ds. marketingu konsumenckiego mogą pomóc w zwiększeniu wsparcia sprzedaży detalicznej.