Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Truecaller Assistant to narzędzie do przesiewania połączeń AI, które poprawia filtrowanie połączeń na Androidzie i iPhonie

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Truecaller Assistant to narzędzie do przesiewania połączeń AI, które poprawia filtrowanie połączeń na Androidzie i iPhonie

Truecaller to najpopularniejsza na świecie aplikacja do identyfikacji rozmówców i blokowania spamu. Miliony ludzi używają go codziennie na swoich telefonach, aby chronić się przed połączeniami spamowymi i oszustwami internetowymi.

Oprócz tego, że wyjątkowo dobrze identyfikuje i blokuje spam, częścią sukcesu Truecallera jest także to, że przez lata był on stale aktualizowany, aby zwiększyć jego skuteczność w odpieraniu połączeń spamowych i wiadomości od oszustów, telemarketerów, i spamerzy.

Podążając za formułą, Truecaller wprowadził teraz kolejną ważną aktualizację swojej aplikacji w postaci asystenta opartego na sztucznej inteligencji. To jest nazwane Asystent Truecalleraa jego ideą jest pomoc w identyfikacji, które połączenia są dla Ciebie ważne, a które są spamem, bez konieczności ich odbierania.

Zanurzmy się, aby szczegółowo zrozumieć Asystenta Truecaller.

Co to jest Asystent Truecaller?

Truecaller Assistant to usługa monitorowania połączeń oparta na sztucznej inteligencji, która sprawdza rozmowy telefoniczne w Twoim imieniu, aby pomóc Ci określić, czy warto odebrać połączenie, czy nie, na podstawie tego, kto dzwoni i celu połączenia.

Jest trochę podobny do Funkcja sprawdzania połączeń w aplikacji Google Phone. Jednak w przeciwieństwie do funkcji sprawdzania połączeń (która została wydana dawno temu i jest nadal dostępna tylko w wybranych regionach i jest ograniczona głównie do telefonów Pixel), Truecaller udostępnił Asystenta na prawie wszystkich urządzeniach z Androidem i iOS.

Na marginesie: Asystent został opracowany przez zespół CallHero, firmę przejętą przez Truecaller na początku tego roku. Usługa jest wdrażana najpierw w USA – przede wszystkim dlatego, że partnerstwa umożliwiające Asystent istnieją już w USA. Truecaller obiecał, że Asystent wkrótce trafi do większej liczby regionów i w większej liczbie języków.

Rekommenderad:  Jak korzystać z audytu haseł na iPhonie, iPadzie i Macu?

Z drugiej strony Truecaller Assistant jest funkcją płatną. Jeśli więc chcesz korzystać z Asystenta na swoim urządzeniu, musisz dokonać aktualizacji do wersji Truecaller Premium. Alternatywnie, jeśli dopiero zaczynasz korzystać z Truecaller, możesz korzystać z Asystenta bez ryzyka podczas 14-dniowego bezpłatnego okresu próbnego.

Jak działa Asystent Truecaller?

Truecaller Assistant w dużej części swojego działania opiera się przede wszystkim na sztucznej inteligencji. Wykorzystuje możliwości uczenia maszynowego, przetwarzania mowy na tekst i języka naturalnego do sprawdzania połączeń: odbiera połączenie w Twoim imieniu, pyta, kto dzwoni i dlaczego oraz udostępnia transkrypcję rozmowy, dzięki czemu możesz zdecydować, czy chcesz odebrać połączenie, czy nie.

Zasadniczo działa to, ponieważ najpierw musisz skonfigurować Asystenta Truecaller na swoim urządzeniu. Podczas konfiguracji możesz wybierać spośród różnych głosów o różnych stylach i osobowościach.

  • Gdy na iPhonie nadchodzi połączenie na Twoim telefonie i zdecydujesz się je odrzucić lub pozostawić bez odpowiedzi, zostanie ono przekazane do Asystenta Truecaller.
  • Na Androidzie pojawi się przycisk z informacją „pozwól Asystentowi odebrać połączenie”. Asystent następnie podnosi słuchawkę i pyta dzwoniącego o tożsamość oraz powód dzwonienia.
Asystent Truecaller na iPhonie

Kiedy dzwoniący odpowiada, Asystent, wykorzystując sztuczną inteligencję, próbuje przefiltrować informacje przekazane przez dzwoniącego, aby określić (z ponad 90% dokładnością), czy połączenie jest spamem, czy nie. W takim przypadku Asystent sprawdza również odpowiedzi dzwoniącego, korzystając z technologii zamiany głosu na tekst.

Asystent Truecaller na Androida

W tym momencie możesz przejąć połączenie, oznaczyć je jako spam lub zapytać o rozmówcę więcej za pośrednictwem okna czatu. Rozmowa z rzecznikiem Truecaller ujawniła, że ​​Asystent to dopiero początek, jeśli chodzi o usługi telefonii w chmurze. Osoby korzystające z Asystenta mogą spodziewać się nadchodzących ciekawych funkcji, takich jak nagrywanie rozmów (które będzie działać nawet na iPhonie) i pełnotekstowe transkrypcje rozmów (na przykład, jeśli przeprowadzasz rozmowę kwalifikacyjną przez telefon).

Rekommenderad:  Dyrektor generalny Financepeer o zdecentralizowanych finansach: brama do przyszłości

Co spowodowało potrzebę korzystania z asystenta Truecaller?

Głównym celem Truecallera zawsze była poprawa komfortu komunikacji użytkowników poprzez identyfikowanie i blokowanie połączeń i wiadomości będących spamem. Jednakże, chociaż udało się to osiągnąć całkiem skutecznie na Androidzie, to samo nie dotyczy iOS ze względu na różne ograniczenia, które uniemożliwiają Truecallerowi wdrożenie pełnych możliwości funkcji identyfikacji dzwoniącego i blokowania spamu.

Właśnie z tego powodu Truecaller przejął CallHero na początku tego roku. Dla niewtajemniczonych CallHero to pierwsza aplikacja asystenta cyfrowego oparta na sztucznej inteligencji, która pomaga użytkownikom przeglądać połączenia za pomocą asystenta cyfrowego, dzięki czemu mogą zdecydować, czy chcą odebrać połączenie, czy nie, w oparciu o to, kto dzwonił i powód dzwonienia, bez konieczności odbierania go się sami.

Truecaller twierdzi, że w ten sposób CallHero zaimplementowało funkcję sprawdzania połączeń, która otworzyła możliwości jeszcze lepszej identyfikacji rozmówców i blokowania spamu na iPhonie pomimo jego ograniczeń. I to właśnie takie podejście skłoniło Przejęcie CallHeroktóry ostatecznie stał się Asystentem Truecaller.

Oczywiście Truecaller nie ogranicza Asystenta tylko do iPhone’a. Wprowadza Asystenta także na Androida, dając użytkownikom powód do radości, ponieważ mogą wreszcie uzyskać w swoich telefonach funkcję sprawdzania połączeń, którą Google kiedyś obiecał za pośrednictwem funkcji Filtrowania połączeń, ale której nie udało się udostępnić masom.

Kiedy będzie dostępny asystent Truecaller?

Truecaller uruchomił Asystenta w aplikacji Truecaller w USA zarówno dla użytkowników Androida, jak i iPhone’a. Jest dostępny w ramach subskrypcji Truecaller Premium i wymaga uaktualnienia do wersji Truecaller Premium, aby móc z niego korzystać na swoim urządzeniu.

Obecnie Asystent jest dostępny tylko w języku angielskim, ale Truecaller planuje dodać obsługę większej liczby języków, gdy wkrótce udostępni tę funkcję w większej liczbie krajów.

Biorąc pod uwagę, że użytkownicy z Indii stanowią ~73% wszystkich użytkowników Truecaller na całym świecie, udostępnienie Asystenta Truecaller użytkownikom w Indiach jest dla firmy koniecznością i spodziewamy się, że stanie się to wcześniej niż później.

Rekommenderad:  Jak poprosić o czyjeś imię na Snapchacie po hiszpańsku

Table of Contents