TunnelBear VPN Review – Technipages

TunnelBear VPN Review - Technipages 1

TunnelBear to godna zaufania usługa VPN z siedzibą w Kanadzie, należąca do firmy McAfee, z rozsądnym, choć nie szerokim zestawem funkcji i tylko kilkoma wadami.

Plusy Cons
Silne bezpieczeństwo Mały wybór serwera
Silna prywatność Nie odblokowuje niezawodnie Netflix ani innych witryn do przesyłania strumieniowego.
Przełącznik zabijania VPN Brak zasad zwrotu pieniędzy
Brak przecieków Tylko 500 MB miesięcznie z bezpłatnym poziomem
Rozsądna cena Brak obsługi routera
Dozwolony ruch P2P Brak zintegrowanego programu blokującego reklamy
Dostęp do Tora dozwolony Brak podwójnej opcji VPN
Aplikacje mobilne i stacjonarne Brak opcji dla dedykowanego adresu IP
The 3-letni plan obejmuje 3 darmowe lata dostępu do menedżera haseł.

Bezpieczeństwo

TunnelBear obsługuje najlepsze dostępne konfiguracje bezpieczeństwa zarówno z protokołem OpenVPN, jak i najnowocześniejszym 256-bitowym algorytmem szyfrowania AES włączonym i używanym jako domyślny na wszystkich platformach. Możesz być pewien, że połączenie między twoim urządzeniem a serwerem VPN jest bezpieczne.

Wskazówka: Szyfrowanie to proces szyfrowania danych za pomocą algorytmu szyfrującego i klucza szyfrującego w taki sposób, że można go odszyfrować i odczytać tylko za pomocą klucza szyfrującego. 256-bitowy AES jest najsilniejszym dostępnym algorytmem szyfrującym. 256-bit oznacza, że ​​są 2^ 256 lub dwa pomnożone przez siebie 256 razy, możliwe klucze szyfrowania. Liczba ta jest większa niż liczba atomów uważanych za znajdujące się we wszechświecie, co oznacza, że ​​trudno jest złamać 256-bitowe AES. Nawet jeśli miałeś dedykowany dostęp do superkomputera przez wieki, prawdopodobnie nie odgadniesz poprawnie klucza szyfrowania.

TunnelBear jest corocznie poddawany niezależnej kontroli od 2017 r. Wyniki kontroli z 2019 r. Są dostępne tutaj i pokazują, że chociaż w kodzie TunnelBears nadal występują luki, są one usuwane tak szybko, jak to możliwe.

Prywatność

TunnelBear ma ścisłe zasady dotyczące braku dzienników, co oznacza, że ​​nie rejestrują żadnych szczegółów dotyczących Twojej aktywności związanej z przeglądaniem. Kilka szczegółów, które rejestrują; Z jakiej wersji systemu operacyjnego korzystasz, z jakiej wersji aplikacji korzystasz, jeśli byłeś aktywny przez miesiąc, oraz z całkowitego miesięcznego wykorzystania przepustowości. Oznacza to, że przeglądanie podczas korzystania z TunnelBear jest prywatne, ponieważ żadne z tych danych nie mogłyby zostać użyte do zidentyfikowania Ciebie i Twojej aktywności.

TunnelBear nie przecieka żadnych danych przez IPv6, DNS lub WebRTC. Ma także przełącznik zabijania o nazwie VigilantBear, który blokuje wszelki ruch sieciowy, gdy nie masz połączenia z VPN, aby uniknąć przypadkowego przeglądania bez ochrony VPN.

Relatywnie mała sieć

TunnelBear nie reklamuje łącznej liczby serwerów VPN; ma jednak co najmniej jeden serwer w 23 różnych krajach. Nie jest to szczególnie duża sieć w porównaniu do innych sieci VPN, nawet tych, które kosztują mniej pieniędzy, ale może to wystarczyć dla niektórych użytkowników.

Dostęp

TunnelBear zezwala na ruch P2P, taki jak torrentowanie i dostęp do sieci Tor. Niektóre serwery mogą być w stanie odblokować Netflix i inne strony streamingowe, ale większość ma komunikaty o błędach, ponieważ Netflix stara się blokować serwery VPN przed obchodzeniem ich ograniczeń.

Cena i platformy

TunnelBear oferuje bezpłatny poziom, z ograniczonym limitem wynoszącym zaledwie 500 MB miesięcznie. Ten limit danych jest prawie śmiesznie mały, zwłaszcza biorąc pod uwagę brak gwarancji zwrotu pieniędzy lub darmowy okres próbny. 500 MB miesięcznie to jedyne dane, których możesz użyć do przetestowania usługi przed wydaniem na nią pieniędzy.

Ceny za płatne plany zaczynają się od $3.33 miesięcznie na pakiet trzyletni, płatny z góry. Wszystkie płatne abonamenty obejmują do pięciu jednocześnie podłączonych urządzeń. Trzyletnie płatne plany obejmują również trzyletni bezpłatny menedżer haseł RememBear.

Aplikacje są dostępne na Windows, macOS, iOS i Android. TunnelBear zapewnia ograniczone wsparcie dla systemu Linux, w tym instrukcja instalacji. Jednak routery nie są aktywnie obsługiwane. Możliwe, że możesz używać plików konfiguracyjnych Linux OpenVPN na routerze, ale nie jest to obsługiwana opcja.

Dodatki

TunnelBear oferuje bezpłatne rozszerzenie przeglądarki adblocker dla Chrome, a rozszerzenie VPN-proxy oparte na abrowser jest również dostępne dla Chrome, Firefox i Opera.