Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji!

[Tutorial] Jak korzystać z AnswerThePublic (z alternatywami)

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: [Tutorial] Jak korzystać z AnswerThePublic (z alternatywami)

Istnieją setki różnych sposobów zbierania informacji o słowach kluczowych, generowania pomysłów na tematy i ogólnie pracy nad tworzeniem i filtrowaniem pomysłów na treści, które chcesz stworzyć na swoim blogu.

Jedną z mniej typowych opcji jest usługa o nazwie AnswerThePublic. Prawdopodobnie o tym słyszałeś – wspominałem o tym wcześniej – ale możesz nie wiedzieć, co to jest i jak z niego korzystać. Tego właśnie chcę Cię dzisiaj nauczyć w tym samouczku dla początkujących.

Zacznijmy!

Aktualizacja 2022: Neil Patel kupił Answer The Public w czerwcu 2022 roku! Podstawowa aplikacja i większość jej zawartości jest nadal stosunkowo taka sama, z kilkoma drobnymi poprawkami wizualnymi. Jeśli potraktuje Answer The Public tak jak Ubersuggest, prawdopodobnie w ciągu najbliższych kilku miesięcy zobaczymy kilka nowych funkcji. Najważniejszą zmianą jest to, że musisz teraz zalogować się w Google, aby móc uruchomić wyszukiwanie, gdzie wcześniej można było wyszukiwać bez tworzenia konta.

Czym jest „Odpowiedz opinii publicznej”?

OdpowiedzThePublic jest „narzędziem wyszukiwania do badania rynku, klientów i treści”, zgodnie z ich nagłówkiem. Co to znaczy?

AnswerThePublic to narzędzie marketingowe, które zbiera wpisy autouzupełniania i autosugestii Google i udostępnia je w kilku różnych formatach, abyś mógł je przeglądać w poszukiwaniu pomysłów. Pomoże Ci to znaleźć słowa kluczowe z długim ogonem i pomysły na treści, aby dotrzeć do nowych klientów.

Chodzi o to, że Google ma dostęp do wielu „prawdziwych” danych, których nie można uzyskać za pomocą bardziej teoretycznych lub opartych na słownikach narzędzi do badania słów kluczowych. Zbierają dane dla twojego słowa kluczowego i słowa kluczowego z dołączonymi typowymi słowami pytającymi. Tak więc w przypadku czegoś takiego jak Content Marketing otrzymasz:

 • Jaki content marketing
 • Can Content Marketing
 • Kiedy marketing treści
 • Marketing treści w pobliżu
 • Marketing treści dla
 • Marketing treści vs.

Możesz także podłączyć litery, aby zobaczyć, jakie pojawiają się powiązane słowa.

Wyniki z przykładowego wyszukiwania

Jest to „chmura wyszukiwania”, sposób na zebranie wszystkiego, co Google zasugeruje w odniesieniu do określonego słowa kluczowego. Następnie możesz powtórzyć to dla dowolnej liczby podstawowych słów kluczowych, które chcesz wyszukać, i uzyskać wiele potencjalnych opcji długiego ogona. Otrzymasz więc listę wyszukiwań w Google, które prawdopodobnie faktycznie były wyszukiwane przez użytkowników. Content Marketing produkuje np.:

 • Czym są strategie content marketingu?
 • Jak pomaga content marketing
 • Czym zajmuje się content marketer?
 • Dlaczego content marketing jest ważny
 • Czym jest treść w marketingu?

Dla porównania, pomiędzy pytaniami, przyimkami, porównaniami i wynikami alfabetycznymi, „marketing treści” jako słowo kluczowe daje 346 wyników. Niektóre z nich są złe, na przykład „Kim jest content marketing?” niektóre są zbędne, a kilka szuka określonej treści. Każdy z nich byłby podstawą przyzwoitego wiecznie głębokiego postu na ten temat. Nadal istnieje wiele potencjalnych tematów, które blogerzy mogą wykorzystać do pomysłów na treści i działań związanych z marketingiem cyfrowym.

Korzyści z AnswerThePublic

AnswerThePublic to całkiem niezłe małe narzędzie. Ma kilka wyraźnych zalet.

1. Po pierwsze, możesz z niego korzystać za darmo. Jesteś ograniczony do trzech wyszukiwań dziennie, ale nadal otrzymujesz wszystkie dane i nadal możesz je wyeksportować jako plik CSV, więc nie ma żadnych ograniczeń. A przy setkach lub tysiącach wyników do przeczesania dla każdego słowa kluczowego trzy wyszukiwania dziennie są nadal bardzo pomocne.

Ograniczenia dotyczące słów kluczowych

2. Po drugie, jest szybki. AnswerThePublic uruchomi zapytanie w ciągu zaledwie kilku sekund i prawie natychmiast przygotuje pełny raport.

3. Bardzo pomocna jest również możliwość eksportowania odpowiedzi w postaci zgrabnej małej grafiki lub pliku CSV w celu wykonania Real Data Things.

4. I oczywiście AnswerThePublic pozwala wybrać lokalizację geograficzną, wokół której skupisz swoje zapytania. Domyślnie jest to Wielka Brytania, ale wyniki w Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych są podobne w przypadku większości ogólnych słów kluczowych.

Wady AnswerThePublic

Każda usługa ma zalety i wady, a AnswerThePublic nie jest wyjątkiem. Ma kilka wad, które mogą być godne uwagi, w zależności od tego, jak planujesz go używać.

1. Przede wszystkim to ograniczenie. Możesz płacić za nieograniczoną liczbę wyszukiwań, ale kosztuje to co najmniej 99 USD miesięcznie, co jest dość wysokie, jeśli weźmiesz pod uwagę, że to wszystko tylko zbieranie informacji, które Google i inne wyszukiwarki udostępniają za darmo. Trzy dziennie to dużo do zwykłego użytku, ale jeśli chcesz więcej lub chcesz zbierać wszystkie dane naraz, możesz je szybko spalić.

Odpowiedz na ceny publiczne

2. Nie mają też mobilnej strony internetowej. Większość mojej pracy nadal wykonuję na komputerze stacjonarnym, ale wiele osób coraz częściej korzysta z urządzeń mobilnych, a jeśli chcesz korzystać z narzędzia na urządzeniach mobilnych, musisz bawić się wersją komputerową na małym ekranie.

Potem jest cokolwiek to jest. Myślę, że to nie jest wada, ale jest, uh, cóż. Sam zobacz.

Co zawiera AnswerThePublic Pro?

Co z tego masz, jeśli chcesz płacić za AnswerThePublic?

Korzyści z nieograniczonej liczby wyszukiwań

Nie dużo, zaskakująco wystarczająco.

 • Po pierwsze, otrzymujesz nieograniczoną liczbę wyszukiwań. Dzięki pro możesz uruchomić je wszystkie jednocześnie i zapisać wyniki na później. Trzy dziennie to dużo danych, ale jeśli masz setki słów kluczowych, które chcesz przepuścić przez maszynę, to wciąż miesiące pracy.
 • Następnie masz możliwość zapisania raportów w ich pulpicie nawigacyjnym. Szczerze mówiąc, ponieważ możesz pobrać cały plik CSV, nie ma to dla mnie znaczenia, może poza kolejnym zapisem słów kluczowych, których już szukałeś.
 • Otrzymasz również porównania raportów. Jeśli wyszukujesz dzisiaj, możesz przeprowadzić dokładne wyszukiwanie za sześć miesięcy i porównać dwa raporty, aby zobaczyć, co się zmieniło. Nie wiem, jak przydatne jest to w przypadku większości słów kluczowych, ale może być przydatne, jeśli zajmujesz się szybko rozwijającą się niszą.
 • Masz również możliwość wynajęcia pojedynczych wyników lub całych oddziałów. Jeśli stwierdzisz, że „for” jest śmieciem w każdym zapytaniu, które z nim uruchamiasz, możesz ukryć je w swoim raporcie. To kolejny sposób filtrowania danych.
 • Kolejną korzyścią jest słuchanie alertów. Jeśli chcesz wiedzieć, kiedy coś się zmieni dla Twojego słowa kluczowego, jest to doskonały sposób.
 • Istnieje kilka innych korzyści, takich jak używanie go przez członków zespołu, możliwość pobierania wersji infografik w wyższej rozdzielczości oraz priorytetowa obsługa klienta. Jednak same w sobie nie mają znaczenia.
 • Wreszcie otrzymujesz „edukacyjną bibliotekę” zasobów. Głównie jest to kurs wideo i eBook, który uczy, jak ważny jest wgląd w konsumenta i jak korzystać z AnswerThePublic. Ponownie, te funkcje same w sobie nie mają znaczenia.

Więc większość tego, za co tu płacisz, to nieograniczone wyszukiwania.

Jak korzystać z AnswerThePublic

Korzystanie z AnswerThePublic jest dość proste.

 • Krok opcjonalny 0: Utwórz konto. Nie potrzebujesz konta, aby przeprowadzać codzienne bezpłatne wyszukiwania, ale bezpłatna wersja umożliwia założenie bezpłatnego konta. Utworzenie konta umożliwia zapisywanie wyszukiwań do późniejszego wykorzystania, jeśli nie chcesz pobierać wielu plików CSV do pracy. Aktualizacja 2022: Od czasu przejęcia Neila Patela utworzenie konta jest teraz wymagane, zanim będzie można rozpocząć wyszukiwanie.
 • Krok 1: Załaduj witrynę.
 • Krok 2: Ustaw swój kraj i język. Chcesz mieć pewność, że wyniki wyszukiwania są jak najbardziej trafne dla Twojej małej firmy i docelowych odbiorców oraz w języku, który rozumiesz.
 • Krok 3: Wpisz słowo kluczowe. AnswerThePublic mówi słowo kluczowe 1-2 słowa dadzą Ci najlepsze wyniki, więc zazwyczaj będziesz patrzeć na słowa kluczowe najwyższego poziomu. Zostawcie swoje długie ogony na dziś w domu, ludzie.
 • Krok 4: Wyświetl swoje wyniki. Domyślnie AnswerThePublic pokaże wyniki w formie drzewa, co jest dość atrakcyjne z graficznego punktu widzenia, ale irytujące w użyciu. Kliknij więc kartę „Dane”, aby wyświetlić je jako linie w ramkach, co ułatwi pracę z nimi.
 • Krok 5: Pobierz swoje wyniki. W górnym rogu znajduje się duży przycisk „pobierz plik CSV”. Kliknij go, a otrzymasz plik CSV o nazwie takiej jak dd1835bc-862d-46db-95b5-cdf7008b6917.csv. Proszę natychmiast zmienić nazwę na coś przydatnego. Lubię nazywać to słowem kluczowym i datą; coś w stylu „AtP Content Marketing 2-28-22.csv”. W ten sposób zawsze wiesz, jakie są dane i kiedy pochodzą.
 • Krok 6: Filtruj dane. Jak wspomniano powyżej, surowe dane z AnswerThePublic nie będą doskonałe. Nie zobaczysz analizy konkurencji, liczb CPC, ruchu organicznego ani innych pomocnych danych wyszukiwania. Będzie trochę zbyt ogólnych wyników, kilka bezsensownych wyników, kilka zduplikowanych lub prawie zduplikowanych wyników i wiele danych, które nie są tak cenne.

Jednym z największych problemów z danymi AnswerThePublic jest to, że nie mają one żadnych wartości. Nie ma wolumenów wyszukiwania, nie ma liczby wyników, nie ma czytania istniejącej konkurencji, nic. Wszystkie te prace nóg musisz wykonać sam.

CSV odpowiedzi ThePublic

Polecam kilka przejść filtrowania.

 • Przejrzyj go i usuń wszystkie wiersze danych, które nie są wartościowe. Wszystkie te „Kim jest content marketing?” zapytania zwykle nie są warte próby przekształcenia ich w coś wartego stworzenia.
 • Przejrzyj i usuń zduplikowane lub prawie zduplikowane wpisy. Nie potrzebujesz zarówno „Jak robić content marketing”, jak i „Jak się robi content marketing”.
 • Przejrzyj i usuń wszystko, co zostało już omówione w Twojej witrynie. Wiele z tych zapytań będzie prostym owocem, o którym już myślałeś i którego używałeś gdzie indziej – nie ma powodu, aby trzymać je jako pomysły tematyczne.

Po zawężeniu listy zapytań polecam spróbować zidentyfikować 10-20 najbardziej obiecujących z nich (w zależności od tego, ile masz) i odłożyć je na bok jako słowa kluczowe o wysokim priorytecie do zbadania. Inne mogą być lepsze, ale chcesz iść z intuicją na ten. To nie jest tak, że dane idą gdziekolwiek od razu.

 • Krok 7: Przeprowadź dalsze badania. Na tym etapie chcesz wprowadzić kilka innych narzędzi SEO.

Weź swoje słowa kluczowe, przeprowadź je przez narzędzia badawcze i spójrz na dane, które się pojawią. Mój #1 obecnie ulubionym narzędziem jest Ahrefs. Eksplorator słów kluczowych Ahrefs jest naprawdę niesamowity i nie mam pojęcia, jak mogłem bez niego prowadzić firmę tak długo. Możesz także użyć Semrush, który jest moim drugim ulubionym i podobnym pod wieloma względami.

Przykład badania słów kluczowych w Ahrefs

Jeśli nigdy nie korzystałeś z tych narzędzi, możesz je porównać w moim poście tutaj.

Ogólnie rzecz biorąc, chcesz przeanalizować te słowa kluczowe i poszukać możliwości.

Jaka treść już istnieje dla tych słów kluczowych? Jak wygląda rywalizacja? Czy możesz tworzyć lepsze treści na ten sam temat? Będziesz także chciał wziąć pod uwagę takie rzeczy, jak osoba kupującego, intencja wyszukiwania słowa kluczowego, SERP powiązane z tymi słowami kluczowymi, linki zwrotne i rodzaj treści, które możesz stworzyć.

Z jakich innych aplikacji możesz korzystać?

AnswerThePublic jest silnym pretendentem do prostego, masowego generatora słów kluczowych, ale nie jest sam w tym, co robi. Istnieją inne opcje, które możesz wypróbować, jeśli chcesz. Opcje obejmują:

1. Ubersugeruj

Ubersuggest został założony ponad dekadę temu, a następnie przejęty przez Neila Patela, założyciela Quicksprout, Hellobar, Crazyegg i Kissmetrics. On wydał 120 000 USD na zakup w 2017 r., a następnie około 250 000 USD na odbudowę i ulepszenie.

Pulpit nawigacyjny Ubersuggest

Pod wieloma względami jest to to, czego można się spodziewać po AnswerThePublic – wyniki są prawie takie same, a narzędzie zawiera mnóstwo cennych wskaźników dla marketerów. Bezpłatny plan jest bardziej hojny niż Odpowiedz na plan ThePublici płatne plany są znacznie tańsze (z prawdopodobnie lepszymi danymi). W rzeczywistości ich ceny są również tańsze niż Semrush, Ahrefs i Moz.

Co zabawne, Neil Patel jest teraz właścicielem Answer The Public, więc jest właścicielem dwóch największych konkurencyjnych narzędzi badawczych. Wow! Jak myślisz, którą witrynę kupi jako następną?

2. Google

Wszystkie dane, które otrzymujesz z AnswerThePublic, pochodzą ze skrobania autouzupełniania Google. Jeśli chcesz, możesz po prostu samodzielnie przeprowadzić wyszukiwanie słów kluczowych i zobaczyć, jak pojawiają się powiązane słowa kluczowe.

Autouzupełnianie AnswerThePublic

Jest to bardziej żmudne, ale bezpłatne i pozwala dostosować wykraczające poza to, czego AnswerThePublic używa jako swoich podstawowych wyszukiwań. Umożliwia także iteracyjne ręczne zawężanie wyszukiwania. Możesz użyć wyszukiwarki Google lub Planera słów kluczowych Google.

3. Zwiadowca Wordtrackera

Wordtracker Scout to darmowa wtyczka Chrome. Możesz go aktywować na dowolnej stronie internetowej, a on przeskanuje stronę i wygeneruje chmurę słów najbardziej odpowiednich słów i fraz obecnych na stronie.

Słowo kluczowe Wordtracker Scout Scout

To świetny sposób na opracowanie podstawowych propozycji słów kluczowych na podstawie już istniejącej treści.

4. Soovle

Soovle jest bardzo podobny do AnswerThePublic, ponieważ zbiera wyniki wyszukiwania i automatycznie uzupełnia sugestie słów kluczowych.

Zrzut ekranu Soovle'a

Jednak tam, gdzie AnswerThePublic ogranicza się tylko do Google, Soovle korzysta z Google, Bing, AmazonWikipedii, YouTubei Answers.com. A więc ta sama koncepcja, ale z większą ilością danych.

5. KParser

KParser jest celowo skonfigurowany jako alternatywa AnswerThePublic, a nawet wystawia rachunki jako takie na swojej stronie.

Witryna internetowa Kparsera

Idą węższe, z wynikami w usługach Google, takich jak Google News i Google Books, wykonują inne usługi, takie jak Amazon i eBay, a nawet dopuszczają wykluczające słowa kluczowe.

6. PytanieDB

Kolejny w tym samym duchu, QuestionDB ma unikalne źródło danych, którego nie obejmuje żadna inna usługa; Reddit. Wpisz wyszukiwane hasła, a otrzymasz wyniki wyszukiwania w Reddit, aby zobaczyć, jakie pytania ludzie zadają sobie nawzajem w mediach społecznościowych.

Przykładowe zapytanie QuestionDB

I oczywiście istnieje wiele konkurencyjnych pakietów do optymalizacji wyszukiwarek z dołączonymi znacznie bardziej niezawodnymi mechanizmami śledzenia słów kluczowych, zbierania danych i sugestii. Starałem się trzymać alternatywnych rozwiązań opartych na bezpłatnych lub bardzo tanich usługach, ponieważ jest to główny powód, dla którego ludzie w ogóle korzystają z AnswerThePublic.