Twitter: Jak wykonać kopię zapasową tweetów

Twitter: Jak wykonać kopię zapasową tweetów 1

podobało mi się Twitter od początku 2007 r. Od tego czasu wysłałem ponad 20 000 tweetów. Czasami padłem ofiarą brakujących pocisków, jak większość z was. Innym razem traciłem wyznawców – lub ludzi, których obserwowałem – bez żadnego wyjaśnienia. Oczywiście wszyscy musieliśmy siedzieć nad „Wielorybem porażki” więcej razy, niż możemy zliczyć.

Uwielbiam to lub nienawidzę, Twitter zawiera wiele informacji i jeszcze więcej mocy. W danym momencie odbywają się ważne – i często ratujące życie – dyskusje. Uczestniczyłem w wielu i wysłałem do Twitterverse rzeczy, które nie były aż tak ważne.

W każdym razie ostatnio zdecydowałem, że chcę utworzyć kopię zapasową każdego tweeta, dla którego kiedykolwiek naciskałem przycisk „Enter”. Czytasz to dobrze: wszystkie. Chcę zachować archiwum. Być może któregoś dnia będę musiał coś poszukać. Marnowanie czasu na przewijanie i czytanie ich wszystkich nie doprowadzi mnie zbyt daleko: usługa pozwala tylko na przewijanie ostatnich 3200 wysłanych wiadomości. Jest środek nocy i jestem zmęczony, ale mój mózg matematyki mówi mi, że wciąż pozostawia nieco ponad 17 000 tweetów, których nie byłbym w stanie przeszukać za pomocą przewijania. Pobranie całej historii za pomocą archiwum pozwoliłoby mi skonfigurować parametry, aby szybko przeszukać i znaleźć to, czego potrzebuję.

Jestem również „próżny” w odniesieniu do tego, co chciałbym pomyśleć pewnego dnia, kiedy mnie nie będzie, moje córki lub wnuki mogą się oderwać od przeczytania tego, co napisałem i omówiłem – czasami z pasją i gorączką broniąc stanowiska w sprawie coś. Czy będą dumni ze wszystkiego, co miałem do powiedzenia na tej konkretnej platformie? Oczywiście, że nie… ale mam wrażenie, że chcieliby wiele zobaczyć.

W każdym razie pobranie archiwum wszystkich moich tweetów jest o wiele mniej bolesne niż się spodziewałem, więc pokażę ci, jak to zrobić.

Jak wykonać kopię zapasową tweetów, pobierając archiwum

Na dowolnej stronie witryny kliknij "Więcej" link po lewej stronie.

Twitter: Jak wykonać kopię zapasową tweetów 2

Teraz wybierz „Ustawienia i prywatność” z menu podręcznego.

Twitter: Jak wykonać kopię zapasową tweetów 3

Po prawej stronie zobaczysz tytuły sekcji „Dane i uprawnienia”. Znajdź i kliknij "Twój Twitter Dane."

Twitter: Jak wykonać kopię zapasową tweetów 4

Zobaczysz teraz duży pogrubiony druk, który mówi ”Pobierz swój Twitter Dane" i monit o podanie hasła. Wpisz go, a następnie kliknij niebieski "Wchodzić" przycisk.

Twitter: Jak wykonać kopię zapasową tweetów 5

Następną rzeczą, którą zobaczysz, jest następujący komunikat:

Możesz poprosić o plik z informacjami, które naszym zdaniem są dla Ciebie najbardziej odpowiednie i przydatne. Otrzymasz powiadomienie i wiadomość e-mail wysłaną na adres [chroniony pocztą e-mail] z linkiem, gdy będzie gotowy do pobrania.

Nie zamierzam kłamać: zaskoczyło mnie to, kiedy po raz pierwszy to przeczytałem. Twitter zdecyduje, co jest dla mnie ważne do pobrania? Co ze wszystkimi moimi tweetami? W końcu tego właśnie chciałem. Jednak kliknąłem to maleńkie "Ucz się więcej" link i okazało się, że strona będzie zawierała o wiele więcej w moim pobraniu.

Nie tylko otrzymasz archiwum każdego wysłanego tweeta, ale także otrzymasz kopie następujących elementów:

    Informacje o Twoim profilu Wiadomości bezpośrednie Chwile Wszystkie media – w tym GIF-y, obrazy i filmy, które załączyłeś w dowolnym miejscu na stronie Lista obserwujących Lista osób, które obserwujesz Twoja książka adresowa Kopie utworzonych przez Ciebie list, są członkami lub subskrybujesz informacje demograficzne i zainteresowania, które Twitter wnioskuje na podstawie Twoich tweetów na przestrzeni lat Informacje o reklamach, które widziałeś i z którymi korzystałeś w czasie

Święta krowa! To szalone, prawda? Na początku byłem bardzo podekscytowany… a potem się martwiłem. Jak dokładnie miałam zamiar przeczesać to wszystko? Nigdy się nie bój: ugryzłem kulę i kliknąłem niebieski „Poproś o dane” przycisk. Note że możesz również poprosić o te same informacje ze swojego konta Periscope, jeśli je posiadasz.

Twitter: Jak wykonać kopię zapasową tweetów 6

Po kliknięciu przycisku zacząłem się martwić, ile czasu zajmie otrzymanie linku do raportu w mojej wiadomości e-mail, biorąc pod uwagę ilość rzeczy Mam na tej stronie. Byłem dość zaskoczony, gdy pojawił się w mojej skrzynce odbiorczej mniej niż trzy minuty później. W wiadomości e-mail znajdował się prosty niebieski przycisk „Pobierz”, który należy kliknąć, co otworzyło inną stronę. Na tej nowej stronie wystarczy kliknąć niebieski „Pobierz dane” przycisk po prawej stronie. Otworzy się wymagane pole z pytaniem, jak nazwać spakowany plik i gdzie go zapisać.

Twitter: Jak wykonać kopię zapasową tweetów 7

Po zakończeniu pobierania folderu przejdź do niego, kliknij go prawym przyciskiem myszy i wybierz "Wypakuj wszystko." Po zakończeniu możesz otworzyć folder, aby wyświetlić całość Twitter historia – i wiele więcej!

Twitter: Jak wykonać kopię zapasową tweetów 8

To wszystko! Baw się dobrze, przeglądając wszystkie te dane: jest ich dużo i może to chwilę potrwać. Z pewnością zgubiłem się w tym na kilka godzin. Mimo wszystko było warto. Święta krowa, czy podczas zabawy czytałem jakieś zabawne wspomnienia.

czy masz jakieś inne Twitter – lub jakakolwiek sieć społecznościowa – pytania do mnie? Jak mogę pomóc?

Szczęśliwego Tweetowania!