Twitter ogłasza nadejście Super Follow dla wszystkich użytkowników iOS

Twitter ogłasza nadejście Super Follow dla wszystkich użytkowników iOS 1

W miesiącu lutym tego roku Twitter ogłosił swój projekt Super Follow, z którym użytkownicy mogliby wesprzeć abonamentem swoich ulubionych twórców. Ta opcja została następnie przetestowana we wrześniu z niewielką liczbą użytkowników i twórców w Kanadzie i Stanach Zjednoczonych. Ale już, Twitter ogłosił, że Super Follow jest dostępny dla wszystkich użytkowników iOS na całym świecie.

W ten sposób platforma zaczyna otwierać drzwi do ekskluzywnych treści poprzez subskrypcje. Jednak, aby uzyskać dostęp do monetyzacji, będziesz musiał spełnić pewne wymagania.

Super Follow dociera do wszystkich użytkowników iOS

Ideą Super Follow jest to, że użytkownicy mogą wspierać swoje ulubione konta, płacąc abonament. W zamian otrzymają ekskluzywne treści, do których zwykli obserwatorzy nie będą mogli uzyskać dostępu. Jak wspomnieliśmy wcześniej, ta funkcja była dostępna tylko w Kanadzie i Stanach Zjednoczonych, a obecnie jest wdrażana na całym świecie. To obiecujący projekt, ponieważ według danych z Sensor Tower w ciągu pierwszych dwóch tygodni testów Super Followers wnieśli około 6000 dolarów.

Jeśli chodzi o wymagania konta, aby móc uzyskać dostęp do Super Follow, musisz mieć ukończone 18 lat, mieć co najmniej 10 000 obserwujących i wysyłać tweety co najmniej 25 razy w ciągu ostatnich 30 dni. Ze swojej strony, jeśli chodzi o dochody, Twitter weźmie 3%, prowizje Google za zakupy w aplikacji zostaną odjęte, a pozostała część będzie przeznaczona dla twórcy.

Jednak procent pobierany przez platformę może wzrosnąć z 3% do 20% w przypadku, gdy zarobki twórców wynoszą 50 000 USD lub więcej. Firma planuje rozszerzyć Super Follows poza użytkowników iOS, chociaż nie ma daty jego pojawienia się na Androidzie i Internecie.