Twitter pracuje nad reklamą, aby uniknąć stonowania potencjalnie toksycznych rozmów

Twitter pracuje nad reklamą, aby uniknąć stonowania potencjalnie toksycznych rozmów 1

Twitter pozostaje to istotne, ponieważ w tej sieci społecznościowej wiemy, co dzieje się na całym świecie, praktycznie w czasie rzeczywistym. Dzięki temu platforma stała się również centrum dyskusji, które mogą się zakończyć, a nawet rozpocząć, co jest bardzo ryzykowne. Świadomy tego, od Twitter Pracują nad ostrzeżeniem, gdy mamy zamiar rozpocząć rozmowy, które mogą być toksyczne.

Odwołujemy się do tych długich dyskusji i polemik w sprawach, w których platforma mimowolnie okazuje się polem bitwy. Dlatego pracują nad tą opcją, aby ostrzec użytkowników przed wejściem do niej.

Twitter i twoje ostrzeżenie w obliczu toksycznych rozmów

Jakiś czas temu rozmawialiśmy o tym, czy istnieją portale społecznościowe bardziej toksyczne od innych i widzieliśmy analizę ekspertów, którzy wskazali na: Twitter na tronie tej kategorii. Ci, którzy często korzystają z platformy, wiedzą, że to prawda. Chociaż w każdym z nich znajdujemy mowę nienawiści i wszelkiego rodzaju dyskryminację, nadaje się ona do debaty we wszystkich jej wymiarach.

W tym sensie, Twitter testujesz ostrzeżenie przed rozmowami, które mogą być toksyczne. Zgodnie z tym, co pokazano na zdjęciach konta Twitter Wsparcie, gdy spróbujesz odpowiedzieć na kontrowersyjny wątek, najpierw otrzymasz wiadomość wskazującą, że rozmowa może być intensywna. Gdy go dotkniesz, zostaną wyświetlone pewne zalecenia, które pozwolą utrzymać dyskusję na najlepszych warunkach. To powiadomienie będzie uzależnione od takich czynników, jak związek między tematem, autorem głównego tweeta i użytkownikiem, który odpowiada.

Nie wiemy jeszcze, kiedy ta funkcja wejdzie do produkcji, jednak jest to doskonała opcja i wysiłek Twitter aby spróbować stonować twoje dyskusje.