Twitter ujawnia szczegóły po masowym zhakowaniu zweryfikowanych kont

Twitter Zawsze było to miejsce pełne kontrowersji, jednak 15 lipca zmieniło się to, ponieważ grupa hakerów uzyskała dostęp do 130 kont znanych osób i renomowanych firm.

Według różnych źródeł niektóre z zainfekowanych kont to między innymi: Coinbase, Barack Obama, Joe Biden, Bill Gates i Elon Musk, aby wykorzystać je do publikowania oszustw związanych z kryptowalutami.

Twitter: Włamano się na 130 kont podczas włamania z 15 lipca

Jak już wspomnieliśmy, jest to jeden z największych znanych hacków w historii, a 15 lipca wykorzystano te konta do opublikowania serii tweetów, w których za pośrednictwem tych kont poprosili o darowizny w bitcoinach na wsparcie walczyć z pandemią COVID-19.

Jak wspomniano Twitter Z ich konta wsparcia ten doskonale zaplanowany oszustwo kryptograficzne przyniosło w sumie 130 zhakowanych kont, z których byli w stanie wysyłać tweety tylko z „małego podzbioru”.

Tweety zostały wysłane z „małego podzbioru”

Chociaż nie jest bardzo jasne, co oznacza „mały podzbiór”, to znaczy TwitterFirma wskazuje, że „współpracuje z właścicielami kont, których dotyczy problem” i będzie kontynuować dochodzenie w celu ustalenia, czy podczas tego ataku zostały naruszone jakiekolwiek dane prywatne, takie jak hasło.

TekCrispy przeprowadził wywiad z Satnamem Narangiem, inżynierem ds. Badań w Tenable, w celu dokładniejszego zbadania tematu, w którym według Naranga hakerzy nie zastosowali socjotechniki jako metody, ponieważ jest to „bardzo skuteczna taktyka, ale jest to operacja na mniejszą skalę, która może się powieść lub nie. ”

120 000 USD w darowiznach

Dla badacza ta operacja była „zupełnie inna i jest zwieńczeniem poprzednich oszustw”. W dniu oszustwa źródła podały, że prawie 400 kont wysłało darowizny na adres portfela, który przesłano na Twitterze około 120 000 $.

Wreszcie, Twitter zwraca uwagę, że będą informować użytkowników o całym procesie dochodzenia „jeśli ustalimy, co się stało”, i chociaż wyłączyło opcję pobierania danych z Twitter z konta do zakończenia dochodzenia.