Twitter usuwa tysiące kont powiązanych z chińską kampanią wpływową i COVID-19

FOTO: Lam Yik Fei / The New York Times

Twitter Eliminuje to 170 000 kont związanych z kampanią wpływów rządu chińskiego, w ramach której starali się oczyścić swoje nazwisko z zarządzania COVID-19 i innymi powiązanymi z protestami George’a Floyda ze Stanów Zjednoczonych.

Opiekun, zauważa, że Twitter ogłosił rozbrojenie kampanii wpływów wspieranej przez rząd chiński, w której znaleziono 23 750 kont głównych lub kont źródłowych, a 150 000 kont zidentyfikowano jako „wzmacniacze”, które są odpowiedzialne za rozpowszechnianie informacji w sieci społecznościowej poprzez ponowne przesłanie wiadomości.

Rozpowszechnianie zwodniczej narracji

Twitter zgłosił, że rachunki były „Rozpowszechnianie geopolitycznych narracji sprzyjających Komunistycznej Partii Chin”, dlatego zostały wycofane z powodu naruszenia zasad manipulacji platformą.

Według eksperci, odpowiedzialny za monitorowanie kampanii w Twitter, wskazał, że ponad 170 000 kont obsługiwało wprowadzających w błąd informacje o protestach w Hongkongu, COVID-19, protestach w Stanach Zjednoczonych i innych tematach, w których starano się oczyścić wizerunek chińskiego rządu.

Twitter Wykrywa skoordynowane kampanie po zaobserwowaniu, jak użytkownicy logują się na swoje konta. Użytkownik logujący się na wiele kont z tego samego adresu internetowego może być oznaką skoordynowanej działalności.

Fergus Hanson, dyrektor Międzynarodowego Centrum Polityki Cyber, Australijskiego Instytutu Polityki Strategicznej, z którym współpracował Twitter w dochodzeniu wyjaśnia:

Trwałe, tajne i wprowadzające w błąd operacje wpływów, takie jak ta, pokazują, w jakim stopniu państwo-partia będzie atakować zewnętrzne zagrożenia dla swojej władzy politycznej.

Twitter powiedział, że konta tweetowały „Głównie w językach chińskich”, podobnie wykorzystano narrację „próba wykorzystania swojej zdolności do rozszerzenia wpływów partii-państwa ” poświęcony Chińczykom za granicą.

Renee DiResta, kierownik badań w Stanford Internet Observatory, innej grupie, która uczestniczyła w analizie, powiedziała, że „Wielu z tych, którzy opublikowali COVID-19 wiosną, zostało założonych dopiero pod koniec stycznia”.

Zbieg okoliczności z poprzednimi badaniami

Nie po raz pierwszy wykryto kampanie tego typu Twitter, zgodnie z The New York Times, odkrycie Twitter zbiega się z dochodzeniem prowadzonym przez redakcję, w której wykryto około 4600 kont, które współpracowały z chińskimi liderami w Twitter:

The Times znalazł setki kont z słabo rozwiniętymi postaciami, które zdawały się działać wyłącznie po to, aby zachęcać i wzmacniać chińskich wysłanników i media państwowe.

Analitycy wyjaśniają, że na początku lutego historia rachunków była inna, co zapewnia „Konta Twitter Oskarżyli protestujących w Hongkongu i zwolenników demokracji o wyolbrzymianie zagrożenia wirusowego i wykorzystywanie plotek jako pocisków paniki. ”

Jednak narracja zmieniła się w połowie marca, kiedy konta zaczęły tweetować wiadomości wychwalające Chiny jako „Wielki odpowiedzialny kraj”, poprosili także Stany Zjednoczone o to „Odłóż na bok uprzedzenia polityczne” aby mógł uczyć się na podstawie odpowiedzi Chin, zgodnie z analizą kont obserwatorium internetowego Stanford.

Podczas Konferencja prasowa, Hua Chunying, rzeczniczka chińskiego MSZ, przesłuchała Twitter po usunięciu wiadomości na rzecz kraju i pozostawieniu nietkniętych wiadomości, które oskarżyły Chiny o stworzenie koronawirusa jako broni biologicznej.

Wysiłki i osiągnięcia Chin w walce z epidemią koronawirusa są realne i oczywiste dla wszystkich.

Oprócz tych, którzy są wyjątkowo złośliwi, którzy oczerniają Chiny, bezstronni ludzie w społeczności międzynarodowej wyraźnie to widzą i cieszą się dużym uznaniem.

Znane wzory

Twitter Wskazuje, że nie pierwszy raz wykrywa kampanie dezinformacyjne z Chin, ponieważ platforma jest zablokowana w kraju azjatyckim. Śledząc adresy IP, możesz zidentyfikować, że jest to adres odblokowany, co może sugerować, że te same konta działają za zgodą rządu, podała firma.

W sierpniu 2019 r. Twitter usunięto tuż pod 1, Dla których uważa się, że 000 kont działa w Chinach kontynentalnych „Celowo i konkretnie usiłując siać niezgodę polityczną w Hongkongu”.

Platforma zgłosiła również zamknięcie rachunków powiązanych z Rosją i Turcją.