Twitter wprowadzono możliwość przekazywania darowizn w bitcoinach

Twitter wprowadzono możliwość przekazywania darowizn w bitcoinach 1

Jak wcześniej sugerowano, Twitter uruchomiła możliwość wsparcia finansowego dla blogerów od użytkowników. Tylko nie mówimy o zwykłych walutach, bo można było to zrobić wcześniej, teraz mówimy o bitcoinie.

Funkcja została nazwana Tips i jest obecnie wdrażana na iOS. Ale za kilka tygodni właściciele aplikacji na Androida otrzymają taką funkcjonalność. Ogólnie rzecz biorąc, ta innowacja nie powinna dziwić, ponieważ Jack Dorsey, szef sieci społecznościowej, jest zwolennikiem bitcoina.

Do dokonywania płatności w sieci społecznościowej zostanie użyty portfel Strike, który jest teraz zintegrowany z Twitter… Umożliwi to również właścicielom Bitcoin osadzenie swojego identyfikatora bezpośrednio w swoim profilu. Jeśli chodzi o prowizję za płatności, to nie będzie żadnej. Sam Jack Dorsey teraz wydobywa bitcoiny. Wiąże on duże nadzieje z Bitcoinem i wierzy, że „przyniesie światu pokój”.

Ale to nie wszystko dookoła Twitter i integracja z usługą kryptowalut. Obecnie testujemy funkcję, która pozwoli użytkownikom wyświetlać ich kolekcje niezmiennych tokenów (NFT), aby każdy mógł je zobaczyć. To kolejna okazja do popularyzacji kryptowalut i cyfrowej kreatywności użytkowników.