Twitter Wreszcie pozwoli Ci publikować zdjęcia na żywo z Twojego iPhone'a

Twitter Wreszcie pozwoli Ci publikować zdjęcia na żywo z Twojego iPhone'a 1

Od tego czasu minęły ponad cztery lata Apple zadebiutowało Live Photos wraz z wydaniem iPhone'a 6s i wygląda na to Twitter wreszcie korzysta z programu, aby umożliwić użytkownikom iPhone'a udostępnianie swoich dzieł w sieci społecznościowej.

Ten ruch jest częścią dość dużej aktualizacji tego, jak to zrobić Twitter ogólnie obsługuje przesyłanie zdjęć, co sugeruje, że mogą one dokonywać przeglądu i modernizacji systemów wykorzystywanych do przetwarzania zdjęć na zapleczu.

Według oficjalny tweet, użytkownicy iPhone'a będą mogli teraz przesyłać zdjęcia na żywo w dowolnym miejscu Twitter że mogą przesyłać normalne zdjęcia z opcją konwersji ich na animowane pliki GIF (co jest uczciwe, ponieważ nie można się spodziewać Twitter adoptować AppleSpecjalny sposób obsługi zdjęć na żywo).

Nadal, Twitter jest niewiarygodnie późno na grę tutaj, jeśli weźmiesz pod uwagę, że to trwało Facebook i Tumblr zaledwie około trzech miesięcy, aby wprowadzić obsługę Live Photos na swoich platformach społecznościowych.

W końcu technologia konwertowania krótkiego klipu wideo na animowany GIF nie jest nauką rakietową. Google dodał także obsługę swojego Aplikacja Zdjęcia Google wkrótce potem, a nawet później, zaczął oferować możliwość samodzielnej konwersji zdjęć na żywo do GIF-ów Motion Stills aplikacja w 2016 roku, oferująca przydatne obejście dla tych, którzy chcieli udostępnić Live Photos takim serwisom jak Instagram.

Ponadto w 2017 r Apple wprowadził własny oficjalny kod JavaScript, którego można użyć do włączenia obsługi Live Photos w dowolnej witrynie, oferując naprawdę łatwe rozwiązanie dla tych, którzy jeszcze nie przyjęli tego formatu.

Jak to działa

Musisz użyć urzędnika Twitter aplikację na iPhonie, aby przesyłać zdjęcia na żywo, ale poza tym jest to całkiem proste. Chociaż zdjęcia na żywo będą domyślnie przesyłane jako zdjęcia, możesz teraz nacisnąć przycisk „GIF” w lewym dolnym rogu, aby zmienić swoje zdjęcie na żywo w GIF.

Podobnie jak inne GIF-y, nie będziesz w stanie zastosować filtrów ani innych efektów do Zdjęć na żywo, ani nie będziesz mógł oznaczać w nich osób, ale w przeciwnym razie proces udostępniania Zdjęcie na żywo na Twitter powinno być dość płynne.

Zbyt wysokiej jakości zdjęcia

Oprócz obsługi zdjęć na żywo, Twitter ogłosił również, że nie będzie już ponownie kompresował plików JPEG przesyłanych i udostępnianych w serwisie, zachowując w ten sposób ich oryginalne kodowanie i jakość JPEG.

Chociaż najbardziej swobodny Twitter użytkownicy raczej nie będą się tym przejmować, wcześniejsze naleganie na transkodowanie zdjęć do zdjęć niższej jakości, co zrozumiałe, zirytowało wielu poważnych fotografów i artystów, którzy chcieli dzielić się swoimi dziełami Twitter.

Dzięki tej zmianie Twitter zachowa oryginalną jakość każdego zdjęcia poniżej 8 megapikseli, a w niektórych przypadkach nawet do 16 megapikseli, w zależności od współczynnika kształtu. Dane EXIF ​​i inne metadane będą nadal usuwane i odrzucane ze względu na prywatność, ale nie wpływa to na jakość obrazu.

To powiedziawszy, jest tutaj kilka zastrzeżeń. Po pierwsze, przesyłanie w pełnej jakości nie jest (jeszcze?) Dostępne w aplikacjach mobilnych, a nawet Twitter na Maca, więc musisz przesłać je bezpośrednio przez Twitter w sieci. Ponadto miniatury i podglądy również będą transkodowane, co ma sens, ponieważ i tak muszą być prezentowane w niższej rozdzielczości, więc użytkownicy będą musieli klikać zdjęcia w Twitter oś czasu, aby zobaczyć obraz w pełnej jakości. Mimo to jest to mile widziana zmiana i może zapowiadać kolejne ulepszenia zdjęć TwitterObsługa mediów, co najwyraźniej ma w 2019 r. przeszedł kilka poważnych ulepszeń.