Twitter Zatrudnia kierownika inżynierii ds. Crypto i Blockchain

Twitter Zatrudnia kierownika inżynierii ds. Crypto i Blockchain 1

Twitter zatrudnił Tess Rinearson (@_tessr) jako swojego kierownika ds. inżynierii kryptograficznej, rzecznik platformy mediów społecznościowych, powiedział w e-mailu do iPhone’a w Kanadzie.

Rinearson, z siedzibą w Berlinie w Niemczech, będzie „budować i prowadzić Twitter Crypto, centrum doskonałości dla wszystkich rzeczy związanych z blockchainem w Twitter pod CTO Parag Agrawal.”

Cieszę się, że mogę się podzielić tym, że dołączyłem Twitter, aby poprowadzić nowy zespół skoncentrowany na kryptowalutach, blockchainach i innych zdecentralizowanych technologiach — w tym i wykraczających poza kryptowaluty.✨ pic.twitter.com/HaP0k5hUOq

— Tess Rinearson (@_tessr) 10 listopada 2021 r.

Zatrudnienie następuje nieco ponad miesiąc później Twitter ogłosił, że obejmie przestrzeń blockchain, z weryfikacją NFT i nową funkcją porad, która akceptuje płatności w Bitcoin.

Wygląda na to, że Rinearson przejmie stery dedykowanego zespołu ds. kryptowalut i blockchain w Twitter, które firma wciąż rozwija.

„Wśród twórców istnieje ogromne i rosnące zainteresowanie korzystaniem ze zdecentralizowanych aplikacji do zarządzania wirtualnymi towarami i walutami – Tess skupi się tutaj, z długoterminowym celem zbadania, w jaki sposób pomysły z kryptowalut mogą pomóc nam przekroczyć granice tego, co jest możliwe dzięki tożsamości, społeczności i nie tylko ”, czytamy w e-mailu.

Na początek Rinearson będzie badać Bitcoin i inne kryptowaluty jako opcje płatności dla wielu Twitterusługi , w tym porady, miejsca z biletami i nie tylko.

Firma powiedziała również, że chce ocenić „możliwości zarabiania dla twórców”, które leżą w technologii blockchain, w jaki sposób można ją najlepiej zintegrować z Twitteroraz, we współpracy z Bluesky, w jaki sposób można zdecentralizować media społecznościowe jako całość.

Twitter nie jest jedyną firmą technologiczną, która zwraca uwagę na blockchain i kryptowaluty. We wtorek, Apple CEO Tim Cook przyznał, że jest właścicielem kryptowalut i powiedział, że „był nim zainteresowany od jakiegoś czasu”.