TwitterNowe uwierzytelnianie dwuskładnikowe nie wymaga już numerów telefonów

Twitter użytkownicy, być może naiwnie, dodali do nich swoje numery telefonów i adresy e-mail Twitter konta, które wierzą, że zapewni im bezpieczeństwo, tylko po to, aby w zeszłym miesiącu ujawniono, że niektóre z dodanych informacji zostały przypadkowo wykorzystane do reklamy. Usunięcie wszystkich tych informacji nie było jednak takie proste, ponieważ numery telefonów były potrzebne do uwierzytelnienia dwuskładnikowego za pomocą Twitter.

Ale Twitter użytkownicy nie będą już potrzebowali swoich numerów telefonów do uwierzytelnienia w 2FA. Teraz będą do wyboru trzy sposoby do uwierzytelnienia, jednym z tych jest numer telefonu. Ale to już nie będzie jedyny sposób.

Ulepszanie Twitter 2FA

Twitter wprowadził system uwierzytelniania 2FA kilka lat temu. W maju ubiegłego roku udoskonalił swój system, aby umożliwić logowanie za pomocą jednego kliknięcia. Wymagało to od właścicieli wpisania kodu, który został wysłany na ich telefon podczas próby zalogowania się. Został zaprojektowany, aby dodać dodatkową warstwę bezpieczeństwa wraz z hasłem. Ale kiedy ujawniono adresy i numery telefonów były wykorzystywane do reklamy, nie było to już postrzegane jako bezpieczna opcja.

Dzięki nowym ulepszeniom Twitter użytkownicy będą mogli wybrać jedną z trzech opcji, aby podać ten drugi „współczynnik” 2FA w celu uwierzytelnienia swojego loginu. Nadal mogą uwierzytelniać się za pomocą numeru telefonu za pomocą wiadomości tekstowej lub mogą teraz korzystać z aplikacji uwierzytelniającej lub klucza bezpieczeństwa.

Aktualności Twitter Telefon 2fa

Aplikacje Authenticator można pobrać za pośrednictwem obu AppleApp Store i Google Play Store. Po pobraniu jest on następnie łączony z Twitter konto, aby włączyć 2FA z Twitter. Bonus polega na tym, że można go używać z innymi loginami, aby zapewnić bezpieczeństwo wszystkich kont.

Klucze bezpieczeństwa blokują hakerów poprzez fizyczne urządzenie. Aby haker włamał się na konto, musiałby fizycznie mieć ten klucz pod ręką. Zalety tego systemu są oczywiste.

Usuwanie numeru telefonu z Twitter Konto

Twitter użytkownicy mogą wybrać opcję „Weryfikacja logowania”, która da im trzy sposoby włączenia 2FA. Po wybraniu klucza bezpieczeństwa lub aplikacji uwierzytelniającej mogą następnie usunąć swoje numery telefonów za pomocą menu Konto.

W przypadku osób, które już skonfigurowały 2FA ze swoim numerem telefonu, po usunięciu numeru telefonu z konta pojawi się monit „Zabezpiecz swoje konto”. Może również pojawić się komunikat, że usunięcie ich numeru telefonu spowoduje dezaktywację 2FA, choć wspomniane wzmianki powinny ostatecznie zniknąć, ponieważ Twitter kontynuuje wdrażanie tego nowego systemu.

Czy nowy system 2FA umożliwiający usunięcie numeru telefonu z konta sprawia, że ​​czujesz się bezpieczniej Twitter? A może w ubiegłym miesiącu stracili zaufanie na stałe, niewłaściwie wykorzystując swój numer telefonu i adres? W komentarzach zabrzmi poniżej i poinformuj nas o swoich obawach.

Czy ten artykuł jest przydatny?