Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Twój 5 Minutowy przewodnik po retargetowaniu z Facebookdynamiczne reklamy produktów

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Twój 5 Minutowy przewodnik po retargetowaniu z Facebookdynamiczne reklamy produktów

Każdy, kto choć trochę pracuje w e-commerce, wie, że sprzedaż to proces. Nieczęsto zdarza się, że konsumenci znajdują Twoją firmę po raz pierwszy, przeszukują Twój sklep internetowy i od razu coś kupują. E-commerce to raczej podróż od poznania Twojej firmy i jej oferty, budowania zaufania do Twojej marki, promowania Twoich produktów i ostatecznie dokonania sprzedaży.

W trakcie tej podróży Twoim zadaniem jest dostosowywanie promocji do każdego klienta – jest to o wiele skuteczniejsza taktyka niż nadawanie ogólnych komunikatów marketingowych każdemu, kto znajduje się w zasięgu słuchu.

Wprowadź retargeting.

Co to jest retargetowanie?

Według HubSpot, retargeting „pozwala kierować reklamy i wyświetlać je tylko osobom, które wcześniej odwiedziły Twoją witrynę, korzystały z Twojej aplikacji mobilnej lub w niektórych przypadkach odwiedziły i kupiły coś w fizycznym punkcie sprzedaży detalicznej”. Oznacza to, że Twój marketing jest wysoce ukierunkowany i dostosowany do każdego konsumenta w oparciu o jego wcześniejsze zachowania i zainteresowania.

Retargeting jest tak skuteczny, że firma comScore zauważyła ok 1Wzrost liczby wyszukiwań marki o 046% i a Wzrost liczby wizyt na stronie o 726%.— dopiero po 4 tygodni wyświetlania retargetowanych reklam.

Oprócz oczywistych korzyści w postaci zwiększonej sprzedaży, retargeting pozwala również markom e-commerce robić dwie ważne rzeczy: maksymalizować zwrot z inwestycji i pozostać w czołówce umysłów konsumentów.

Tworzenie dynamicznych reklam produktów w dniu Facebook

Facebook Reklamy dynamiczne pobierać z całego katalogu produktów, a także z jego docelowych segmentów, aby wyświetlać użytkownikom dynamiczne (stąd nazwa) reklamy produktów. Reklamy dynamiczne mogą być sekretem automatyzacji tych potężnych kampanii retargetingowych. Oto jak zacząć.

Krok 1: Połącz swój sklep internetowy z Facebook Reklamy

Kiedy korzystasz z platformy e-commerce z Facebook Integracja reklam (jak 3dcart), masz dostęp do całkiem niesamowitej integracji z Facebook. Zamiast zarządzać ogromnym arkuszem kalkulacyjnym produktów, kategorii i cen, Twój sklep automatycznie wprowadza bezpośrednio cały katalog produktów Facebook Reklamy.

Rekommenderad:  Jak pobrać YouTube Filmy na iPhonie bez aplikacji

Oto jak skonfigurować integrację:

  1. Zaloguj się do Menedżera sklepu internetowego 3dcart
  2. Po lewej stronie wybierz Moduły
  3. W pasku wyszukiwania wpisz „reklamy na Facebooku”
  4. Po załadowaniu modułu kliknij Zmień ustawienia
  5. Kliknij „Zainicjuj proces onboard” i postępuj zgodnie z instrukcjami, aby wybrać swój Facebook stronę i zainstaluj Facebook Piksel

Teraz obserwuj, jak katalog produktów jest automatycznie synchronizowany Facebook!

Krok 2: Utwórz kampanię

Po zakończeniu synchronizacji katalogu produktów przejdź do Facebook i zaloguj się do Menedżera reklam. W kategorii Konwersja kliknij „Promuj katalog produktów”. Z rozwijanego menu wybierz katalog produktów 3dcart, a następnie kliknij „Utwórz kampanię”.

Gdy dojdziesz do tego kroku, zdecydowanie zalecamy utworzenie jednego lub kilku docelowych segmentów produktów w ramach większego katalogu. Facebook nazywa je „zestawami produktów”. Tworzenie mniejszych zestawów produktów umożliwia tworzenie dynamicznych kampanii reklam produktów (lub kilku), które są ściśle kierowane do każdego segmentu odbiorców.

Podobnie jak w przypadku każdej kampanii marketingowej, im ściślej docelowi są Twoi odbiorcy i przekaz, tym większy sukces odniesiesz z każdej reklamy. Oznacza to większe zaangażowanie, większą liczbę kliknięć i większą sprzedaż.

Krok 3: Ustawianie grupy docelowej dla retargetingu

Podczas gdy zestawy produktów pomagają dostosować treść reklam, retargetowanie w celu określenia odbiorców tych reklam pomaga efektywniej wykorzystać ograniczony budżet reklamowy.

Dzięki do Facebook Pixel, który zainstalowaliśmy w Twoim sklepie internetowym, kiedy się połączyliśmy Facebook i twój sklep 3dcart, Facebook ma dostęp do cennych, bieżących danych. Ta informacja umożliwia Facebook aby użyć swojego potężnego algorytmu, aby retargetowanie dynamicznych reklam produktów było całkowicie bezbolesne po Twojej stronie.

Gdy prowadzisz retargetowaną dynamiczną kampanię produktową, Facebook automatycznie pokaże użytkownikom produkty na podstawie stron, które przeglądają w Twojej witrynie.

Tam są 3 głównych kategorii konsumentów, którzy są dojrzali do kampanii retargetingowych.

  • Klienci i ciepłe leady: Facebook użytkowników, którzy dokonali już zakupów w Twoim sklepie. Możesz również uwzględnić wszystkich użytkowników, którzy podali Ci swój adres e-mail (zapisując się do newslettera, tworząc konto itp.). Jeśli Twój sklep internetowy nie działa jeszcze na 3dcart, możesz również ręcznie przesłać listę swoich klientów i wskazówki.
  • Odwiedzający witrynę: Obejmuje to wszelkie Facebook użytkownik, który odwiedził Twoją witrynę. Aby uzyskać najbardziej ukierunkowaną grupę odbiorców, możesz podzielić odwiedzających witrynę na segmenty na podstawie czasu, jaki upłynął od ich ostatniej wizyty. Najskuteczniejsze kampanie retargetingowe zawężają liczbę odwiedzających z ostatniego tygodnia lub dwóch.
  • Facebook zaręczyny: Obejmuje to każdego użytkownika, który „lubi” Twój Facebook stronę firmową lub wchodziła w interakcje z Twoimi postami lub reklamami w przeszłości. Gdy użytkownicy wchodzą w interakcję z Twoimi reklamami, to jest wskazówka Facebook aby kontynuować retargetowanie tych użytkowników i wyświetlanie im reklam produktów.
Rekommenderad:  Czy masz raka? Sikanie na ten mały, tani pasek może ci powiedzieć

Zalecamy utworzenie osobnej dynamicznej kampanii reklam produktu dla każdego z nich 3 publiczność powyżej. W ramach retargetowanej grupy możesz również ustawić dodatkowe targety odbiorców. Opierają się one na typowych kwalifikacjach: danych demograficznych, lokalizacji, zainteresowaniach, podobnych odbiorcach i zachowaniu w sieci poza własną witryną i innymi usługami internetowymi.

Krok 4: zaprojektuj tekst reklamy i obrazy

Projektowanie dynamicznej reklamy produktowej dot Facebook różni się nieco od tworzenia tradycyjnej reklamy graficznej. Ponieważ Facebook automatycznie pobiera odpowiednie produkty dla każdego użytkownika, będziesz projektować reklamę ze słowami kluczowymi zamiast konkretnych tytułów, podpisów, obrazów itp. Na początku może się to wydawać trochę niezręczne, ale robienie tego w ten sposób pozwala uniknąć konieczności tworzenia całkowicie osobny dla każdego produktu w Twoim katalogu.

FacebookAlgorytm s wykonuje większość pracy, jeśli chodzi o ponowne kierowanie i dynamiczne reklamy produktów — dlatego najlepiej jest, aby same reklamy były dość proste. Dołącz nazwę produktu, zdjęcie i (opcjonalnie) aktualną cenę. Ustawisz też tekst wezwań do działania w reklamie. Tutaj również zachowaj prostotę, używając czegoś uniwersalnego, takiego jak „Kup teraz”, „Kup teraz”, „Odwiedź witrynę” lub „Dowiedz się więcej”.

Po ustawieniu szablonu dynamicznych reklam produktów Facebook a 3dcart zajmie się resztą — pobierając odpowiednie informacje o każdym produkcie z katalogu i wyświetlając je użytkownikom, którzy są najbardziej skłonni do konwersji.

Retargeting + dynamiczne reklamy produktów: historia miłosna

Jak marketingu e-commerce ewoluuje, retargetowanie będzie tylko rosło. Dostarczanie użytkownikom reklam, które są bardzo istotne dla ich zainteresowań i potrzeb, przynosi korzyści wszystkim, od marek po konsumentów Facebook samo. Dynamiczne reklamy produktów dają markom możliwość pełnego wykorzystania spostrzeżeń dotyczących retargetingu i maksymalizacji zwrotu z inwestycji w reklamę. To zwycięstwo dookoła!