Twój iPhone 11 Pro śledzi Twoją lokalizację (nawet jeśli nie chcesz tego robić)

Twój iPhone 11 Pro śledzi Twoją lokalizację (nawet jeśli nie chcesz tego robić) 1

Apple przyznał, że iPhone 11 Pro nadal gromadzi dane o Twojej lokalizacji, nawet jeśli nie chcesz.

Dziennikarz ds. Bezpieczeństwa i badacz Brian Krebs po raz pierwszy zauważył problem, publikując: YouTube film pokazujący śledzenie lokalizacji, nawet gdy wszystkie przełączniki usług lokalizacyjnych są wyłączone. Patrz poniżej.

W odpowiedzi, Apple powiedział, że jest to „oczekiwane zachowanie” iPhone'a. Ale jeśli chodzi o prywatność i bezpieczeństwo, historia zawiera kilka dodatkowych warstw.

Jaki jest problem

Zasadniczo głównym problemem tego zachowania jest to, że istnieją pewne „ukryte” ustawienia systemowe, dla których użytkownicy nie mogą wyłączyć usług lokalizacyjnych.

W filmie Krebsa pokazuje to fakt, że ikona strzałki Usługi lokalizacji nadal okresowo pojawia się na jego iPhonie 11 Pro – nawet jeśli wszystkie przełączniki w Ustawieniach są ustawione tak, aby nigdy nie uzyskiwały dostępu do lokalizacji użytkownika.

To wydaje się sprzeczne z AppleSilna postawa pro-prywatna i fakt, że jej polityka prywatności sugeruje, że użytkownicy mają niezwykle szczegółową kontrolę nad swoimi danymi lokalizacji.

Wydaje się również, że jest to ostatnia zmiana. W poprzednich modelach iPhone'a przełączanie wszystkich usług i aplikacji na Nigdy wystarczyło, aby skutecznie wyłączyć usługi lokalizacyjne na iPhonie. Stamtąd użytkownicy mogą wybrać konkretne aplikacje i usługi, z których chcą korzystać.

Innymi słowy, użytkownicy dbający o prywatność mają dwie możliwości: całkowicie wyłączyć Usługi lokalizacyjne lub utknąć w fakcie, że istnieją ukryte ustawienia systemowe, które nadal będą do nich uzyskiwać dostęp.

W odpowiedzi na pytania Krebsa, an Apple inżynier powiedział, że firma nie widzi żadnych „faktycznych konsekwencji dla bezpieczeństwa”.

„Oczekuje się, że ikona usług lokalizacyjnych pojawi się na pasku stanu, gdy usługi lokalizacyjne są włączone” – napisał inżynier. „Ikona pojawia się w przypadku usług systemowych, które nie mają przełącznika w Ustawieniach.”

Podczas Apple nie potwierdził, jakie konkretne usługi systemowe zostały wprowadzone na iPhonie 11, Krebs twierdzi, że można go powiązać z nowym sprzętem związanym z Wi-Fi 6 wsparcie.

Jak uniemożliwić śledzenie telefonu iPhone

Jeśli martwisz się, że iPhone śledzi każdy Twój ruch, rozwiązanie różni się w zależności od modelu.

Dla użytkowników iPhone'a XS i wcześniejszych urządzeń przejdź do:

    UstawieniaPrywatnośćUsługi lokalizacyjne a zarządzanie dostępem indywidualnie powinno być wystarczające.

Na tych urządzeniach tylko aplikacje i usługi, które wyraźnie wybierzesz, będą miały dostęp do Twojej lokalizacji.

W przypadku urządzeń iPhone 11, iPhone 11 Pro i iPhone 11 Pro Max użytkownicy, którzy chcą ograniczyć usługi lokalizacyjne, mają mniej opcji.

Mogą po prostu żyć z faktem, że istnieją ukryte ustawienia systemowe, które mają dostęp do ich lokalizacji. Lub mogą całkowicie wyłączyć Usługi lokalizacji – co robi zatrzymać dostęp do ukrytej lokalizacji, ale wpłynie również na użyteczność ich iPhone'a.