Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Twój kompletny przewodnik po opóźnieniu pierwszego wejścia (FID)

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Twój kompletny przewodnik po opóźnieniu pierwszego wejścia (FID)

Wygoda użytkownika ma znaczenie, a nowa aktualizacja Google dotycząca obsługi strony sprawiła, że ​​jest to krytyczny punkt optymalizacji, który należy poprawić.

Opóźnienie pierwszego wejścia (FID) jest integralną częścią zarówno aktualizacji wyglądu strony, jak i komfortu użytkowania Twojej witryny jako całości. Ale co to właściwie jest, dlaczego ma to tak duże znaczenie i jak zminimalizować FID swojej witryny? Nasz przewodnik powie Ci wszystko, co musisz wiedzieć.

Co to jest opóźnienie pierwszego wejścia (FID)?

Od nagłych zmian tagu tytułu Google do wydania ERNIE Baidu 3.0 Model AI, w zeszłym roku pojawiło się więcej niż sprawiedliwa część wiadomości SEO.

Jednak jednym z najbardziej znaczących zmian było wydanie długo oczekiwanej aktualizacji Google dotyczącej obsługi stron. Rozpoczęło się wdrażanie go na całym świecie w czerwcu 2021 r., a pod koniec sierpnia zostało w pełni udostępnione. Aktualizacja uwzględnia wiele różnych czynników, z których jednym z najważniejszych są podstawowe wskaźniki internetowe. To jest zestaw trzech oddzielnych sygnałów które pomagają określić ilościowo doświadczenie użytkownika.

Te trzy sygnały obejmują największą zawartość treściową (LCP), opóźnienie pierwszego wejścia (FID) i skumulowane przesunięcie układu (CLS):

Tutaj skupimy się na opóźnieniu pierwszego wejścia, które mierzy interaktywność strony. Jest to definiowane na podstawie czasu, jaki upływa między pierwszą próbą interakcji użytkownika ze stroną (np. poprzez kliknięcie menu rozwijanego) a faktyczną odpowiedzią strony (np. otwarciem menu rozwijanego).

Przepisy dotyczące wydajności sieci Web mają dostarczył grafikę dzięki temu koncepcja ta jest łatwa do zrozumienia:

Chcesz bardziej technicznego spojrzenia na FID? Własny diagram Google pokazuje dokładnie, jak to wpływa na ładowanie strony internetowej:

Jakie jest zatem dobre opóźnienie pierwszego wejścia? Według Google idealny FID wynoszący 100 milisekund lub mniej jest idealny, jeden z 100–300 milisekund jest akceptowalny, ale wymaga pracy, a jeden wynoszący 300 milisekund lub więcej jest kiepski i powinien zostać natychmiast naprawiony.

Dlaczego opóźnienie pierwszego wejścia ma znaczenie?

Na pierwszy rzut oka może się wydawać, że opóźnienie pierwszego wejścia ma znaczenie tylko dlatego, że Google twierdzi, że tak. W końcu do niedawna nie miało to wpływu na rankingi, a sam termin nie istniał, dopóki nie ukuł go Google.

Ale w rzeczywistości opóźnienie pierwszego wejścia to po prostu nowa nazwa starej koncepcji: reagowania na interakcję z użytkownikiem. Co ważniejsze, jest to część ciągłych wysiłków Google mających na celu stworzenie sieci bardziej zorientowanej na użytkownika.

Aby zrozumieć, jak opóźnienie pierwszego wejścia wpływa na wygodę użytkownika, spójrzmy na wszystko z perspektywy użytkownika. Załóżmy na przykład, że odwiedzasz witrynę sklepu odzieżowego. Chcesz kupić parę dżinsów, więc klikasz zakładkę z etykietą dżinsowa. Strona ma reagować otwieraniem rozwijanego menu z różnymi podkategoriami, jednak następuje to z zauważalnym opóźnieniem.

Chociaż opóźnienie to może być krótkie, niezmiennie wywołuje pierwsze wrażenie opóźnienia i braku reakcji.

Właśnie dlatego opóźnienie pierwszego wejścia ma znaczenie — nie tylko dlatego, że tak mówi aktualizacja Google, ale dlatego, że rzeczywiście wpływa na postrzeganie Twojej witryny przez odwiedzających. A kiedy zmniejszysz FID swojej witryny, poprawisz także komfort jej użytkowania.

Co powoduje opóźnienie pierwszego wejścia?

Jeśli w Twojej witrynie występuje opóźnienie pierwszego wejścia przekraczające 100 milisekund, prawdopodobnie jest to spowodowane niezoptymalizowanym JavaScriptem.

Łatwo zrozumieć dlaczego, jeśli weźmie się pod uwagę, do czego używany jest JavaScript. Podczas gdy HTML i CSS kontrolują organizację i styl strony, JavaScript odpowiada za elementy, z którymi użytkownicy mogą wchodzić w interakcję.

Na przykład JavaScript można wykorzystać do tworzenia interaktywnych przycisków, formularzy, karuzel, menu i wielu innych funkcji, które umożliwiają funkcjonowanie nowoczesnych stron internetowych. Doskonały przykład można znaleźć tutaj, na iloveseo.com, w formie naszych rozwijanych menu:

Jeśli jednak kod JavaScript strony jest nadużywany, źle napisany lub niezoptymalizowany pod kątem szybkości i wydajności, może zwiększyć opóźnienie pierwszego wejścia i zaszkodzić wygodzie użytkownika.

Konkretne scenariusze, w których JavaScript może negatywnie wpłynąć na FID włączać:

 • Ciężkie wykonanie JavaScript na własnej stronie takie jak rozdęty kod, duże wykonania skryptów i nieefektywne kawałkowanie.
 • Nadmierne pobieranie danych na przykład związane z kaskadowym pobieraniem danych i dużymi wbudowanymi magazynami danych.
 • Wykonanie skryptu strony trzeciej takie jak tagi i analizy.

Jak zmniejszyć opóźnienie pierwszego wejścia?

Biorąc pod uwagę, że JavaScript jest często przyczyną dużego opóźnienia pierwszego wejścia, nie jest zaskoczeniem, że niektóre z najlepszych sposobów FID obejmują również JavaScript:

 • Znajdować Długie zadania i podziel je na mniejsze kawałki.
 • Wprowadzić w życie ładowanie progresywneco opóźnia ładowanie nieistotnych plików JavaScript, HTML i CSS do czasu załadowania najważniejszych elementów interakcji użytkownika.
 • Przyjąć powolne ładowanie dla elementów obcych takie jak reklamy znajdujące się w części strony widocznej na ekranie.
 • Zidentyfikuj nieużywany JavaScript i zredukuj go, dzieląc kod na małe kawałki i/lub używając metody asynchroniczny I odraczać atrybuty.
 • Użyć pracownik sieci do uruchomienia JavaScript w wątku w tle.
 • Ogranicz nieużywane poliwypełnienia aby zmniejszyć ogólne rozdęcie kodu.
 • Zminimalizuj kaskadowe pobieranie danych aby uwolnić zasoby.
 • Zminimalizuj ilość danych wbudowanych które należy przetworzyć po stronie klienta.

Aby zobaczyć, jak przynoszą efekty Twoje wysiłki, możesz zacząć od zebrania danych laboratoryjnych (tj. danych zebranych w wyniku testów automatycznych) w witrynie Google Narzędzie latarni morskiej.

Tam zobaczysz metrykę o nazwie Maksymalne potencjalne opóźnienie pierwszego wejścia:

Chociaż zmniejszenie tego wskaźnika jest z pewnością korzystne, dobrym pomysłem jest również zebranie danych terenowych (tj. od prawdziwych użytkowników), aby uzyskać bardziej realistyczny obraz FID witryny.

Można to zrobić za pomocą Google strony internetowe biblioteka:

Możesz szybko zainstalować bibliotekę z npm, a Menedżer pakietów JavaScriptlub Twój sieć dostarczania treści (CDN). Dane uzyskane z tej biblioteki zapewnią cenny wgląd w to, jak naprawdę odwiedzający Twoją witrynę doświadczają opóźnienia pierwszego wejścia.

Na szczęście ulepszenie FID witryny nie wymaga całkowitego przepisania od podstaw kodu JavaScript. Zamiast tego możesz po prostu użyć powyższych technik, aby wskazać problematyczne obszary witryny, pozostawiając resztę kodu bez zmian.

Zmniejsz opóźnienie pierwszego wejścia, aby zwiększyć satysfakcję użytkownika

Bez względu na to, którą taktykę wybierzesz jako pierwszą, Twoje wysiłki mające na celu zmniejszenie opóźnienia pierwszego wejścia w witrynie nie tylko zaowocują lepszym raportem Lighthouse.

Mogą również pomóc Ci osiągnąć lepsze rankingi, zapewnić użytkownikom znakomite doświadczenia i zachować jak największą konkurencyjność przez wiele lat.

Kredyty obrazowe

Zrzuty ekranu autorstwa autora / wrzesień 2021
Przepisy dotyczące wydajności sieci / luty 2021
web.dev / czerwiec 2021