Twój przewodnik dotyczący tworzenia kopii zapasowych kont mediów społecznościowych

Jeśli jest jedna prawda o mediach społecznościowych, oznacza to, że wszystko żyje w Internecie na zawsze. Chociaż jest to w większości prawdą, nie ryzykuj utraty swoich wpisów w mediach społecznościowych. Niezależnie od tego, czy jest to strach przed hakerem wymazującym twoją historię, czy serwis społecznościowy usuwający twoje dane, posiadanie kopii zapasowej może uratować życie. Dla niektórych robienie zrzutów ekranu z ich tweetów lub Instagram posty liczą się jako „kopia zapasowa”, ale istnieją lepsze metody, które są weryfikowane. Rzućmy okiem na niektóre z najlepszych metod pobierania papierowej wersji historii mediów społecznościowych, na lepsze lub gorsze.

Facebook

Facebook jest prawdopodobnie domem dla sporej części Twojej historii w mediach społecznościowych – od zdjęć rodzinnych po wieczory z przyjaciółmi. Zachowanie tych wspomnień na zawsze jest mądrym posunięciem, dzięki czemu zawsze możesz spojrzeć w przeszłość, ale jak możesz zrobić kopię zapasową lat Facebook historia?

1. Zaloguj się do Facebook.

2. Kliknij swoje zdjęcie profilowe w rogu i wybierz „Ustawienia i prywatność”.

3. Teraz poszukaj opcji menu po lewej stronie ekranu oznaczonej „Twój Facebook Informacja."

4. Znajdź opcję „Pobierz swoje informacje” i już prawie jesteś na miejscu.

Kopia zapasowa konta w mediach społecznościowych Facebookdownload

Kolejne kroki są nieco bardziej spersonalizowane i to od Ciebie zależy, co będzie najlepsze. Facebook umożliwia pobranie całej historii, w tym postów, zdjęć, wiadomości grupowych i rynkowych i wiele więcej. Istnieje również możliwość pobrania całej historii lub dowolnych danych w wybranym przez Ciebie czasie.

Twitter

Lubić Facebook, Twitter to także potencjalne miejsce, w którym znajduje się duża część historii mediów społecznościowych. Dobrze, że oni także sprawiają, że super łatwe jest pobieranie wszystkich twoich historycznych treści.

1. Wejdź w Ustawienia przez Twitter.com i poszukaj opcji „Twój Twitter dane."

2. Istnieje tutaj kilka opcji Twitter oferty pomocy powinny być jak najbardziej przejrzyste. Możesz wyświetlić historię urządzenia lub lokalizacji swojego konta, a także wszelkie odpowiednie dane reklamowe.

3. Możesz to wszystko przeszukać później. Interesuje nas tylko opcja menu wymieniona poniżej: „Pobierz archiwum swoich danych”.

Kopia zapasowa konta w mediach społecznościowych Twitter Ściągnij

4. Kliknij „Zażądaj archiwum” i poczekaj. Twitter wyśle ​​ci link do zarejestrowanego adresu e-mail, aby pobrać całą zawartość konta.

5. Aby chronić się przed złośliwym zachowaniem, Twitter pozwala, aby żądanie to występowało tylko raz na 30 dni.

Instagram

Chociaż może być kuszące, aby po prostu przejrzeć wszystkie swoje posty Instagram, to jest niepotrzebnie czasochłonne. Na szczęście, Instagram ułatwia robienie tego w Internecie i przy użyciu aplikacji na smartfona.

W sieci

1. Przejdź do swojego profilu i kliknij przycisk Ustawienia.

2. Znajdź „Prywatność i bezpieczeństwo” i kliknij na niego.

3. Przewiń w dół, aż zobaczysz „Pobieranie danych” i kliknij „Poproś o pobranie”.

4. Teraz wprowadź adres e-mail, na który chcesz dostarczać swoje dane, a także swoje Instagram hasło do weryfikacji konta.

Kopia zapasowa konta w mediach społecznościowych Instagram Ściągnij

5. Usiądź wygodnie i poczekaj na e-mail zatytułowany „Twój Instagram Dane ”oraz link do strony internetowej z wymienionymi danymi. Po kliknięciu linku zlokalizuj i kliknij „Pobierz dane” i postępuj zgodnie z pozostałymi instrukcjami.

Z iOS lub Androida

1. Przejdź do swojego profilu i kliknij menu „hamburger”, które wygląda jak trzy poziome linie ułożone jedna na drugiej.

2. Naciśnij przycisk ustawień, a następnie wybierz „Bezpieczeństwo> Pobierz dane”.

3. Wpisz swój adres e-mail, na który chcesz dostarczyć historię konta, a następnie kliknij „Poproś o pobranie”.

4. Zweryfikuj swoje konto, wprowadzając hasło.

5. Podobnie jak w przypadku żądania strony internetowej, otrzymasz wiadomość e-mail z etykietą „Twój Instagram Dane ”i link do pobrania.

Kopia zapasowa konta w mediach społecznościowych Instagram Pobieranie mobilne

Należy zauważyć że Instagram wskazuje, że może minąć 48 godzin, zanim otrzyma wiadomość e-mail.

LinkedIn

Chociaż LinkedIn jest tradycyjnie bardziej zorientowane na biznes niż na osobiste, nigdy nie wiadomo, kiedy kopia zapasowa tych danych będzie przydatna. Instrukcje, jak to zrobić, pokazano poniżej:

1. Wybierz ikonę „Ja” u góry strony LinkedIn, a następnie wybierz „Ustawienia i prywatność”.

2. Kliknij kartę Prywatność u góry strony.

3. W sekcji „W jaki sposób LinkedIn wykorzystuje Twoje dane” kliknij „Uzyskiwanie kopii danych”. Note że LinkedIn może wymagać ponownego zalogowania się na konto, aby zweryfikować swoją tożsamość.

4. Po przejściu na stronę „Pobierz dane” możesz wybrać dane do pobrania. Obejmuje to twoje połączenia, prywatne wiadomości, profil i artykuły, które mogłeś napisać.

Kopia zapasowa konta mediów społecznościowych Linkedin

Wniosek

Nie ma twardej i szybkiej reguły określającej częstotliwość lub częstotliwość pobierania danych. Dobrą zasadą jest pobieranie danych przynajmniej raz w miesiącu i zastępowanie wcześniejszego pobierania. W ten sposób zawsze jesteś na bieżąco, a jeśli brakuje niektórych danych, to prawdopodobnie tylko z ostatnich trzydziestu dni.

Czy ten artykuł jest przydatny?