Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Twój przewodnik po tworzeniu zespołu ds. marketingu treści i planu przepływu pracy: wprowadzenie do tortu treści

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Twój przewodnik po tworzeniu zespołu ds. marketingu treści i planu przepływu pracy: wprowadzenie do tortu treści

Jasne, możesz robić content marketing chcąc nie chcąc.

Możesz publikować losowe tematy w losowych momentach. Możesz pisać, kiedy masz na to ochotę, i kierować reklamy na słowa kluczowe, których nie zbadałeś w pełni. Posty możesz promować sporadycznie, kiedy tylko masz czas.

Ale co z tego wszystkiego będziesz mieć, tak naprawdę?

Szczerze mówiąc? Prawdopodobnie duży ładunek tłuszczu Nic.

Prawda jest taka, że ​​cały ten wysiłek najprawdopodobniej pójdzie na marne.

Niestety, tak wielu marketerów i właścicieli firm podchodzi do treści.

Nie angażują się w pełni. Opierają się na przypadkowym wysiłku, który ostatecznie nie porusza igły.

To dlaczego 90,63% wszystkich stron internetowych ma ZEROWY ruch i dlaczego 95% mieć ZERO linków zwrotnych.

Ponieważ potrzebujesz planu procesu content marketingu za tym wszystkim, aby upewnić się, że Twoje treści DZIAŁAJĄ…

 • Więc nie rozpływa się w niczym.
 • Więc nie przynosi zerowych wyników.
 • Więc ludzie naprawdę to czytają.
 • Więc to rośnie swoją markę, zamiast wysysać z niej życie. 🧛‍♂️

Ale jak stworzyć zespół ds. marketingu treści i plan przepływu pracy, który zaowocuje niesamowitą treścią?

Mam odpowiedzi. 🙋‍♀️ Podążaj za moim NOWYM frameworkiem, tzw Treść Ciasto, aby połączyć swój proces. 🎂 To jest plan, którego używam w mojej firmie, dla moich klientów i czego uczę w moim Systemie Transformacji Treści do wykonywania, publikowania i dystrybucji niesamowitych treści.

A Content Cake to tylko wierzchołek góry lodowej. 🗻

Jeśli potrzebujesz kompletnego zestawu instrukcji tworzenia planu procesu content marketingu…

Przejdźmy do wyjaśnienia!

Zobacz, jak wyjaśniam: tworzenie zespołu ds. marketingu treści i planu przepływu pracy od podstaw

Czego potrzebujesz w planie procesu marketingu treści? 4 Gradacja

Jak wiesz, content marketing wydaje się składać z około miliarda elementów i nie zawsze jest jasne, jak powinny do siebie pasować.

Jakie etapy musisz zaplanować? Jakie informacje musisz wiedzieć o swoich odbiorcach, swojej marce i SEO? Jakiego rodzaju ludzi potrzebujesz, aby realizować treści? Jak/kiedy go promować?

Zdefiniowanie procesu marketingu treści zasadniczo oznacza napisanie własnego przewodnika po tych odmiennych elementach, w jaki sposób powinny się one łączyć, aby ostatecznie tworzyć treści warte zwrotu z inwestycji.

Następnie, po udokumentowaniu procesu i przepływu pracy, masz plan, według którego należy postępować, aby pokierować tworzeniem treści.

Ale co, jeśli nie masz pewności, jak powinien wyglądać proces? Co zrobić, jeśli nie masz pewności co do najlepszej kolejności, zadań i przepływów pracy?

Rekommenderad:  16 najlepszych firm marketingu sieciowego, do których warto dołączyć [2023 Update]

Dlatego stworzyłam mój NOWY koncept o nazwie Content Cake. Ilustruje mój własny uproszczony proces tworzenia treści i przepływ pracy – oraz ten, którego uczę w moim programie mentorskim – jako tort stworzony od podstaw:

Dlaczego ciasto?

Ponieważ podobnie jak w przypadku pieczenia ciasta, aby przynosić zyski z content marketingu, musisz wykonać odpowiednie kroki we właściwej kolejności. Istnieje proces i określone składniki, które MUSISZ uwzględnić.

Jak widać na naszym torcie, należy stworzyć kompletny zespół ds. marketingu treści i plan przepływu pracy z czterema odrębnymi etapami.

Scena 1: Ideacja

Pierwszy etap, Ideacjato podstawowa warstwa Content Cake.

Przedstawia strategię stojącą za każdym publikowanym przez Ciebie obszernym materiałem. Na etapie tworzenia pomysłów odpowiadasz na następujące pytania:

 • Skąd czerpię pomysły na tematy?
  • Zainteresowania, problemy i obawy Twoich klientów
  • Twoja historia marki i czynnik różnicujący
  • Twoje cele sprzedażowe
 • Jak zmapować te tematy na słowa kluczowe dla SEO?
  • Przeprowadź badanie słów kluczowych
  • Korzystaj z właściwych narzędzi z właściwymi danymi

Następnie, mając zweryfikowany temat zmapowany na badane słowo kluczowe, przechodzisz do drugiej warstwy naszego tortu z treścią: pisania.

Scena 2: Pismo

The Pismo etap to miejsce, w którym odbywa się większość tworzenia treści. Obejmuje to nie tylko napisanie właściwego utworu, ale także:

 • Badanie faktów i danych na poparcie twoich tez, przeprowadzanie wywiadów z ekspertami itp. – wszelkie działania, które dodają wiarygodności treści.
 • Edycja utworu pod kątem pisowni, gramatyki, dokładności, głosu i tonu marki oraz poprawnego formatowania.

Etap pisania może zająć nawet tydzień, w zależności od tego, kto pisze i redaguje. Na przykład ta sama osoba może zarówno napisać, jak i edytować utwór, ale musi dać mu czas na marynowanie po napisaniu, aby móc zobaczyć go świeżym okiem do edycji.

Scena 3: Zatwierdzanie/Publikowanie

Scena 3 naszego planu procesu marketingu treści jest Zatwierdzanie/publikowanie scena.

polega na uzyskaniu zgody na publikację treści od osoby odpowiedzialnej lub osoby, która ma ostatnie słowo w sprawie treści Twojej marki. Możesz to być Ty, właściciel marki, lub ktoś, komu ufasz, kto jest bezpośrednio pod Tobą, na przykład menedżer treści lub redaktor.

polega na opublikowaniu utworu na Twojej platformie – zwykle na Twoim blogu/stronie internetowej – i wszystkich związanych z tym zadaniach, w tym:

 • Tworzenie wersji roboczej bloga w WordPress
 • Poprawne formatowanie treści na potrzeby sieci
 • Planowanie publikacji na odpowiedni dzień/godzinę
Rekommenderad:  Czy Twój Android ma NFC? Dowiedz się, jak go aktywować

Scena 4: Dystrybucja/Promocja

Ostatnią ze wszystkich jest czwarta warstwa Content Cake Dystrybucja/Promocja.

Odpowiednio, ta ostatnia warstwa zawiera świece na górze, które reprezentują „zapalanie świec” na twoim fragmencie treści, gdy prezentujesz go światu. Zasadniczo zapraszasz ludzi do spożywania go i cieszenia się nim, tak jak pyszny kawałek świątecznego ciasta. 🍰

To właśnie robi dystrybucja treści i promocja. Wyciągasz rękę, aby oferować kawałki tortu treści ludziom, którzy się liczą. Niezależnie od tego, czy udostępniasz link do treści w mediach społecznościowych, wysyłasz e-mail, czy wspominasz o tym w innych swoich treściach, starasz się dotrzeć do szerszej publiczności.

Jakie narzędzia są potrzebne do stworzenia Twojego content marketingu?

Scena 1: Narzędzia badawcze

Naszym ulubionym narzędziem do badania SEO i wyszukiwania najgłębszych i najdokładniejszych danych jest Siemusz. Koszt 100 USD miesięcznie nie jest tani, ale jest to jedyne narzędzie, w którym będziesz mógł zobaczyć wszystko na pierwszy rzut oka, w tym to, co oceniasz i możliwości, jakie istnieją w rankingach słów kluczowych.

Kolejnym ulubionym narzędziem, które mamy w fazie badań i odkrywania, jest Wyszukiwarka KW, notując poniżej 30 USD miesięcznie. Nie daje dogłębnych pozycji i historii rankingu Twojej witryny, jak robi to Semrush, ale zapewnia doskonałe dane na temat nowych możliwości słów kluczowych.

Scena 2: Narzędzia kalendarza

Do naszych ulubionych narzędzi do zarządzania kalendarzem treści należą Stół powietrznya gdy chcesz tworzyć zlecenia dla swoich kontrahentów ze swojego kalendarza treści, polecamy i korzystamy Kliknięcie.

Scena 3: Platformowe narzędzia do publikowania

Polecamy WordPressa jako jedna z najlepszych platform do budowy własnej witryny i publikowania treści. W ten sposób uzyskaliśmy 100 000 strumieni odwiedzających miesięcznie (za pośrednictwem naszych własnych witryn WordPress). WordPress to platforma, na której możesz zbudować witrynę, która jest naprawdę Twoja, zdolna do obsługi dużych strumieni ruchu i dowolnej funkcjonalności, w którą chcesz się rozwijać wraz z rozwojem Twojej firmy i witryny. Tylko upewnij się, że masz świetnego projektanta stron internetowych i nie próbuj budować wszystkiego od podstaw.

Dowiedz się więcej o tym, dlaczego warto zbudować witrynę WordPress na naszym blogu.

Potrzebujesz pomocy przy tworzeniu świetnej witryny? Zobacz naszą stronę internetową i usługi brandingowe.

Scena 4: Narzędzia promocji i dystrybucji

Kochamy ConvertKit dostarczalności wiadomości e-mail i Poznaj Edgara do planowania mediów społecznościowych.

Wypróbowałem wiele, a ConvertKit jest jednym z NAJLEPSZYCH narzędzi do planowania i marketingu e-maili (najprostszy i najbardziej funkcjonalny), a także automatyzacji, takich jak sekwencje i wyzwalanie tych sekwencji do właściwej segmentacji listy.

Rekommenderad:  Renderowanie neuronowe w oparciu o punkty z katakaustyką punktów neuronowych do interaktywnego przepływu odbić z dowolnego punktu widzenia

MeetEdgar to jedyne narzędzie społecznościowe, które umożliwia planowanie i przetwarzanie treści. Używam go od dziewięciu lat i jest to jeden z najlepszych harmonogramów mediów społecznościowych, który pozwala udostępniać treści daleko i szeroko. Możesz ustawić harmonogramy dla różnych kont i dołączyć do tych harmonogramów kategorie. Następnie po prostu dodaj treści do kategorii, a MeetEdgar będzie wysyłać treści w kółko do Twoich sieci społecznościowych. 💥

Zobacz narzędzia zmapowane do etapów tworzenia treści w naszym Content Cake:

Gotowy do stworzenia własnego planu procesu marketingu treści (Your Content Cake)?

Otóż ​​to. Ciasto Content Cake jest upieczone, zmontowane i gotowe – ale proces się nie kończy.

Zamiast tego w Content Hacker pozostajemy głęboko w fazie tworzenia i produkcji. W każdej chwili trwają prace nad treścią. (Zawsze jesteśmy posypani mąką i mamy włączone piekarniki!) 🥣

Ostatecznie to nas trzyma 2-3 miesięcy przed naszym kalendarzem treści, więc nigdy nie walczymy o treść.

I to jest Dokładnie co robi dla Ciebie Twój zespół ds. marketingu treści i plan przepływu pracy.

To trzyma cię do przodu.

To sprawia, że ​​jesteś odpowiedzialny.

Utrzymuje jakość treści.

Rozwija Twoją markę i .

Zobacz, jak to działa?

Gotowy do uproszczenia i usprawnienia własnego planu procesu marketingu treści? Potrzebujesz ram i wskazówek, które pomogą Ci to zrobić?

Zbudowaliśmy coś, co ogromnie ci pomoże.

To wszystko jest tutaj — w naszym schemacie procesu treści Content Hacker™️.

Zdobądź kopię naszego zupełnie nowego Planu Procesu Treści. Obejmuje cały proces, którego używam do zarządzania moim marketingiem treści, krok po kroku, ORAZ szablony, aby to wszystko zrobić (przesuwana przestrzeń ClickUp, której możesz użyć do kierowania całym zespołem zdalnego tworzenia treści).

Każdy etap jest opisany, podzielony i zmapowany wraz z narzędziami i procesami potrzebnymi do jego wykonania.

Zdobądź swoją kopię Planu Procesu Treści. 🎉 Do zobaczenia w środku!