Tworzenie własnego serwera MineCraft Windows PC

Tworzenie własnego serwera MineCraft Windows PC 1

Samo granie w Minecraft wystarczy, aby gracze mogli cieszyć się wolnym czasem. Jednak zabawa może się zwielokrotnić, gdy grasz w grę z bliskimi przyjaciółmi lub innymi entuzjastami z innych części świata. Albo jeszcze lepiej, a gdybyś mógł stworzyć swój własny świat w Minecrafcie dla siebie i innych osób, aby w nim grać? Niesamowite, nie?

Jako alternatywa dla subskrybowaniaMinecraft Realms, które mogą być drogie i ograniczać imprezę. Możesz samodzielnie skonfigurować serwer Minecraft. Ta metoda jest bezpłatna i możesz zmieścić tyle graczy, ile może obsłużyć serwer.

Teraz przyjrzyjmy się, jak możesz skonfigurować własny serwer Minecraft Windows 10 PC:

1. Zainstaluj najnowszą wersję Java

Pamiętaj, że samodzielne skonfigurowanie serwera wymaga posiadania gry Minecraft: Java Edition. Jeśli masz już zainstalowaną grę podstawową, oznacza to, że masz uruchomioną platformę Java. Ale najpierw upewnijmy się, że masz najnowszą wersję Java. Aby to zrobić, wykonaj następujące czynności:

  wciśnijWindows kluczi wpiszskonfiguruj java. Następnie naciśnijWchodzić.

  PodKarta aktualizacji, KliknijAktualizuj terazprzycisk znajdujący się w prawym dolnym rogu okna.
  Jeśli Twoja wersja Java jest aktualna, możesz kontynuować. W przeciwnym razie postępuj zgodnie z instrukcjami, aby zaktualizować platformę (może być konieczne jej usunięcie i ponowne zainstalowanie, jeśli nie była używana przez długi czas).

Jeśli z jakiegoś powodu nie masz zainstalowanej Java lub musisz ponownie zainstalować Javę, przejdź doten linkaby uzyskać najnowszą i oficjalną wersję platformy.

2. Przygotuj dedykowaną lokalizację dla plików serwera Minecraft

Zanim pobierzesz plik serwera, upewnij się, że masz przygotowany dedykowany folder. Po pierwszym uruchomieniu serwera oprogramowanie utworzy kilka plików konfiguracyjnych.

Przygotowanie dedykowanej lokalizacji jest przydatne do uporządkowania wszystkiego. Umieszczenie plików serwera w tym samym katalogu, co inne niepowiązane pliki, tylko utrudni utrzymanie serwera na dłuższą metę.

Możesz umieścić folder w łatwo dostępnym miejscu, na przykład w katalogu Dokumenty, na pulpicie lub w dowolnym innym miejscu.

3. Pobierz, zainstaluj i uruchom plik serwera Minecraft: Java Edition

Aby pobrać oprogramowanie serwera, odwiedź tostrona pobieraniaze strony Minecraft. Po pobraniu plikuserver.jarplik, nie zapomnij umieścić pliku w katalogu serwera, który przygotowałeś przed uruchomieniem.

Gdy masz pewność, że plik znajduje się w odpowiednim miejscu, wykonaj następujące kroki:

  Uruchom plik server.jar. Jak wspomniano wcześniej, przy pierwszym uruchomieniu plik utworzy niektóre pliki konfiguracyjne.
  Po pojawieniu się dodatkowych plików powinien istnieć dokument tekstowy o nazwieeula.txt. Otwórz go za pomocą edytora tekstu, a następnie zmieńeula = falsedoeula = prawda.Spowoduje to wyświetlenie monitu o zgodę oprogramowania na Umowę licencyjną użytkownika końcowego (EULA) z Minecraft.

Na razie to wszystko, co musisz zrobić. W przypadku wystąpienia błędów uruchom plik server.jar jako administrator i sprawdź, czy to rozwiąże problem.

4. Na routerze włącz przekierowanie portów

Następny krok będzie potrzebny tylko wtedy, gdy chcesz, aby Twój serwer był dostępny dla osób spoza Twojej sieci lokalnej. Jeśli jednak chcesz grać z rówieśnikami za pomocą tego samego połączenia Wi-Fi – w szczególności tego samego routera, możesz po prostu przejść do kroku 5.

Niestety, aby umożliwić przekierowanie portów, musisz ustawić komputer w sieci lokalnej, aby był dostępny dla innych komputerów przez Internet za pośrednictwem routera. To skutecznie sprawi, że twój port będzieotwarty port.Może to narazić system na ataki złośliwych ataków.

Po włączeniu ustaw domyślny port serwera na25565.

Potrzebujesz adresu IP serwera, który możesz uzyskać, otwierając Wiersz polecenia lub PowerShell i uruchomićipconfig. Twój adres IP jest zwykle wymieniony jako adres IPv4 lub IPv6.

5. Uruchom serwer Minecraft

Gdy wszystko inne zostanie ustawione, teraz możesz uruchomić serwer Minecraft za pomocą wiersza polecenia lub programu PowerShell. Prawdę mówiąc, możesz po prostu dwukrotnie kliknąć plik server.jar, aby uruchomić serwer bez żadnych problemów. Jeśli jednak chcesz mieć nad tym większą kontrolę, zalecamy skorzystanie z wiersza poleceń. Oto przewodnik krok po kroku:

  Przejdź do katalogu serwera Minecraft za pomocą eksploratora plików.
  Będziemy używać programu PowerShell zamiast wiersza polecenia do wprowadzania poleceń. TrafienieShift + kliknij prawym przyciskiem myszyw oknie katalogu i wybierz Otwórz okno PowerShell tutaj.

  W przeciwnym razie możesz również przejść bezpośrednio do folderu za pomocą programu PowerShell za pomocąPłyta CDKomenda.
  Gdy znajdziesz się we właściwym katalogu, napisz następujące polecenie:

java -Xms1024M -Xmx1024M -jar {nazwa pliku serwera} nogui

  Zastąpić{nazwa pliku serwera}z pełną nazwą pliku .jar. Powyższe polecenie spowoduje, że serwer będzie działał bez graficznego interfejsu użytkownika (GUI) i zużyje 1024 MB przydzielonej pamięci RAM.
  Jeśli chcesz włączyć GUI, usuńnoguiKomenda. Dodatkowo możesz edytować przydział pamięci dla serwera, zmieniającXmsiXmxwartość.
  Po uruchomieniu serwera zaproś znajomych do gry, udostępniając lokalny lub publiczny adres IP, w zależności od tego, czy korzystasz z sieci lokalnej, czy publicznej. W przypadku sieci lokalnej możesz wcześniej podać adres IPv4 lub IPv6. W przypadku sieci publicznych przejdź doGooglei wpisz jakie jest moje IP aby uzyskać adres.

Otóż ​​to! W ten sposób używasz komputera stacjonarnego jako serwera Minecraft, w którym mogą grać Twoi znajomi. Wiedz, że omówiliśmy tylko najbardziej podstawowy sposób na zrobienie tego. Istnieją inne zasoby online, które mogą pomóc Ci spersonalizować swoje wrażenia.