Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji!

Ubuntu ma zainstalowany system

Ubuntu udostępnia system operacyjny

Ubuntu to system, Canonical tarafından geliştirilen bir Linux dağıtımıdır ve kullanım kolaylığı nedeniyle en popüler dağıtımlardan biridir; Ayrıca Linux’a yeni başlayanlar için en iyi seçeneklerden biridir. Burada üzerinde durmayacağımız sunucu versiyonu da çoğu web sunucusunda çalışmaktadır.

Peki Linux dağıtımı nedir? 1991 Yılında Linus Torvalds tarafından oluşturulan Unix benzeri bir sistem olan Linux çekirdeğinden oluşturulmuş bir işletim sistemidir. Linux dağıtımları genellikle ücretsiz we açık kaynaklıdır we birçoğu Windows i macOS Gibi popüler işletim sistemlerine harika alternatiflerdir.

Windows w macOS, dünyanın çoğu yerinde masaüstü ortamına hakimdir. Microsoftu ve Apple bu sistemleri geliştiriyor ve size ve bana işletim sistemleri satmaktan; Fayda.

Ücretsiz ve açık kaynaklı masaüstü bilgisayarlar farklı bir model kullanır. Bu yazılım, dünya çapında birçok farklı geliştiriciden gelmektedir. Herkes bu bileşenleri istediği gibi bir araya getirmekte özgürdür ve hiçbir şirketin tüm ekosistem üzerinde kontrolü yoktur.

Ubuntu

Birisi, Linux çekirdeğini işlevsel bir masaüstü deneyimi sağlamak için gerekli yazılımla paketlediğinde, sonuca Linux işletim sistemi veya „dağıtım” diyoruz. 1993 rok, Ian Murdoch dodał bir adam tam da bunu yapan bir projeye başladı ve projeye kendisinin ve kız arkadaşı Debra’nın ardından Debian adını verdi. Proje, yazılımı test ediyor ve başkalarının indirebilmesini sağlıyor, bu da hızla büyük bir topluluğa dönüştü.

Na twoim poziomie, 2004’te Canonical adlı bir şirket, Debian projesinden kod kullanarak Ubuntu’yu yarattı. Bu günlerde, popüler alternatywny işletim sistemi Elementary gibi birçok proje zaten Ubuntu’ya dayanıyor.

Ubuntu Vakfı, 2004 yılında Güney Afrikalı-İngiliz geliştirici ve girişimci Mark Shuttleworth tarafından kuruldu. O zamanlar Linux kullanıcıları arasında çok popüler olan Debian’dan daha kullanıcı dostu bir Linux dağıtımı istiyordu; oluşturmak Ancak, kurulumu çok zordu w Ubuntu Vakfı bunu düzeltmek için çalıştı.

ty

Ubuntu, bu işbirlikçi ruhu adına dahil edecek kadar ileri gider:

Debian może być stary (zgodnie z wymaganiami) Shuttleworth, może zainstalować temeli olarak bunu aldı w Ubuntu lub adlandırdı. Ubuntu, „başkaları için insanlık” anlamına gelen eski bir Afrika kelimesidir. Aynı zamanda „Ben kimim, çünkü hepimiz öyleyiz” anlamına gelir.

Ubuntu’nun birincil amacı, insanlık ve topluluk ruhunu bilgisayar dünyasına getirmekti. Sztuka kanoniczna odağını daha kurumsal bir yöne kaydıığına göre, bu konu biraz daha az vurgulanıyor, ancak Ubuntu kullanıcıları hala yazılımın dil, angielski veya gelirden bağımsız olarak herkes ndan ücretsiz olarak erişilebilir olması gerektiğine inanıyor.

Ubuntu ma zainstalowany system

Ubuntu, milyonlarca kullanıcısı olan ücretsiz ve açık kaynaklı bir işletim sistemidir. Aynı zamanda bir ahlak, paylaşılan bir proje ve öncelikle bir topluluktur ve dünya çapında milyonlarca insanın çeşitli cihazlarda ücretsiz ve açık kaynaklı yazılımlar tarafından tasarlanan makineleri çalı ştırmasını sağlayan devasa bir proje olan Linux’a dayanmaktadır. Linux birçok şekil ve boyutta gelir w Ubuntu, akıllı telefonlar, masaüstü bilgisayarlar ve dizüstü bilgisayarlarda en popüler sürümdür.

Ubuntu, Unix işletim sisteminin tum özelliklerini özelleştirilebilir bir grafik kullanıcı arayüzü ile birleştirdiği için universitelerde ve araştırma gruplarında popülerdir.

Ubuntu, LibreOffice i Firefox mogą służyć do wyszukiwania. Ubuntu’da özel yazılım çalıştırmak da mümkündür.

GNU Kamu Lisansı, birçok Ubuntu yazılım ürününü lisanslamak için kullanılır. Kullanıcıların, programları kopyalayarak, değiştirerek, geliştirerek ve yeniden dağıtarak kendi program sürümlerini oluşturmalarına olanak tanır.

Ubuntu, profesyonel topluluk desteği ile mevcuttur to Ubuntu topluluğu, Ubuntu Manifestou’nda belirtilen fikirler üzerine kurulmuştur: yazılımlar ücretsiz olarak erişilebilir olmalıdır, yazılım araçları, insanlar tarafından yer el dillerinde ve herhangi bir engelden bağımsız olarak kullanılmalıdır. kullanılabilir olmalı ve insanlar kişiselleştirme ve özelleştirme özgürlüğüne sahip olmalı ve yazılımlarını istedikleri şekilde değiştirebilmelidir.

Ubuntu, Ubuntu’yu olabildiğince çok kişi tarafından kullanılabilir hale getirmek için açık yazılım topluluğunun sunduğu en iyi çeviri ve erişilebilirlik altyapısını içerir.

jej altı ayda bir yeni bir sürüm gönderilerek kararlı ve düzenli sürüm döngüleri üzerinde çalışır. Jej iki yılda bir, 5 lat boyunca desteklenecek olan bir Ubuntu Uzun Vadeli Destek (LTS) sürümü kullanıma sunulacaktır. Aradaki Ubuntu sürümleri (uzatılmış sürümler veya LTS olmayanlar olarak biliir) jej biri 9 ay boyunca desteklenir.

Ubuntu, açık kaynaklı yazılım geliştirme ilkelerine tamamen bağlıdır. İnsanları açık kaynaklı yazılımları kullanmaya, geliştirmeye ve paylaşmaya teşvik ediyoruz.

Ubuntu, Linux jest dostępny w wersji 5.4 i GNOME 3.28, dzięki czemu można go używać w elektronice, aby korzystać z programów internetowych, web sunucusu, e-maili, programów do przesyłania larına ve Of’a kadar tüm standart masaüstü uygulamalarını içerir. Tabii ki, birkaç oyunu kapsar.

Pobieranie premium motywów WordPressPobierz bezpłatne motywy WordPress PremiumPobieranie premium motywów WordPressPobierz bezpłatne motywy WordPress Premiumdarmowy kurs Udemy do pobraniapobierz oprogramowanie XiaomiBezpłatne pobieranie motywów WordPresskurs Lyndy do pobrania za darmo