Ucz się angielskiego z aplikacją, Aba English na iOS i Android

Wraz z rozpowszechnianiem się komputerów i smartfonów rozprzestrzenia się wiele innych rzeczy: przede wszystkim zdjęcia kociąt, wątpliwe filmy na YouTube i wiele innych okrucieństw. Jednak nowoczesna technologia nie jest winna, w istocie ma tę wielką zaletę, że zapewnia nam łatwy, szybki i (czasem) niedrogi dostęp do możliwości szkolenia, które wcześniej nie istniały.

screen480x480

W rzeczywistości ze smartfonem mamy również narzędzie w naszych rękach uczyć się, przeglądać i wzmacniać nowe języki. Oczywiście najbardziej popularny jest angielski, ponieważ jest to wciąż najbardziej pożądany język lub ma utrwaloną tradycję nauczania, która gwarantuje pewną jakość produktu, który zamierzamy kupić.

W tym tygodniu Tom’s Hardware wybrał dla Ciebie Aba English, kurs online dostępny z komputera (przez przeglądarkę), który ma również aplikację na iOS i Androida. Wypróbowaliśmy iPhone’a One, znajdując raczej odpowiedni produkt edukacyjny, zarówno dla tych, którzy zaczynają od zera, jak i dla tych, którzy już mają dobrą bazę. Istnieją również elementy dedykowane tym, którzy są już doświadczeni i chcą dalej udoskonalać siebie, ale ta publiczność będzie prawdopodobnie chciała także oceniać inne produkty.

Warto jednak spróbować, ponieważ Aba English ma tę zaletę, że oferuje pewne treści za darmo. Nie ma ich wiele, ale więcej niż wystarczy, aby zrozumieć, czy jest to odpowiedni produkt dla nas. Instalacja zajmuje bardzo mało czasu, a przy pierwszym uruchomieniu możemy zalogować się na konto Facebook lub utworzyć konto specjalnie dla ABA. Następnie przechodzimy do faktycznej aplikacji.

68351 ### ###

Pierwszy ekran pokazuje nam organizację kursu: sześć poziomów umiejętności, w całkowitej harmonii ze wspólnymi europejskimi ramami odniesienia dla znajomości języków. Na każdym z tych poziomów mamy 20-25 jednostek dydaktycznych, po zakończeniu których aplikacja wystawia certyfikat na osiągnięty poziom, choć oczywiście rozmowa językowa będzie więcej niż wystarczającym zaliczeniem – i to właśnie ten rodzaj testu jest możemy przygotować się z ABA English.

W lewym górnym rogu mamy menu hamburgerów, aby uzyskać dostęp do drugorzędnych części samej aplikacji, ale jednostki edukacyjne są wszystkim, co nas interesuje. Bez płacenia żadnej subskrypcji będziemy mieli dostęp do pierwszej kompletnej jednostki każdego poziomu oraz do gramatycznych wideokonferencji wszystkich jednostek – które zawierają znacznie więcej.

Wszystkie jednostki dydaktyczne mają tę samą organizację. ZA film krótkometrażowy które będziemy mogli zobaczyć z napisami w języku włoskim, angielskim lub bez nich. Potem będziemy mieli ćwiczenia do mówienia (i słuchania siebie, aby ocenić naszą wymowę) i pisania. Następnie mamy lekcję wideo poświęconą gramatyce, ćwiczenia konsolidujące składnię i leksykon, a na koniec weryfikację – która nie będzie dostępna, dopóki poprzednie sekcje nie zostaną ukończone. Wiele treści jest dostępnych offline, ale audio i wideo działają tylko wtedy, gdy jest połączenie z Internetem, i nie ma opcji pobierania i używania offline.

Pobierz Google Play

przycisk pobierz jabłko

Model jednostki nauczania jest zatem klasyczny, w którym inne firmy proponują bardziej nowoczesne pomysły – patrz na przykład Babbel i Fluetify. Jednak korzystanie z filmów oraz komunikatywne podejście dydaktyczne są dobrze wykorzystywane, a Aba English wprowadza w życie najbardziej akredytowaną teorię nauczania.

Zapis na kurs będzie także nauczyciel z krwi i kości do konsultacji przez e-mail, z gwarantowanymi odpowiedziami w ciągu 24 godzin. Z pewnością nie jest to kontakt osobisty (lub nawet wideo), ale jeśli nie stanowi to dla Ciebie problemu, a chcesz się uczyć lub doskonalić angielski, musisz spróbować – w końcu jest bezpłatny. Wreszcie, jeśli chcesz, abonament kosztuje od 16,7 € / miesiąc (12 miesięcy) do 25 € / miesiąc (1 miesiąc). Biorąc pod uwagę, ile kosztuje prawdziwa szkoła, niewiele, a ponadto możesz uczyć się i ćwiczyć w dowolnym momencie, biorąc pod uwagę, że szkoła „jest w twojej kieszeni”.

Uwaga: angielska aplikacja ABA na Androida zostanie zaktualizowana w ciągu kilku tygodni, a wszystkie funkcje opisane w tym artykule zostaną uwzględnione.