Uczymy Cię, jak zwolnić miejsce w pamięci zajmowanej przez pamięć podręczną

Uczymy Cię, jak zwolnić miejsce w pamięci zajmowanej przez pamięć podręczną 1

Bardzo częstym problemem wśród użytkowników Androida jest dostępność miejsca do przechowywania. Często powraca, aby zobaczyć użytkowników sistema operativo Google usuwa aplikacje i pliki, aby spróbować zainstalować inne. Jest to naprawdę denerwujące dla wygody użytkownika, jednak istnieje sposób, aby uniknąć pozbycia się aplikacji i plików, które chcemy usunąć. Chodzi o dbanie o pamięć podręczną, miejsce do przechowywania danych, bez którego możemy się obejść i które zwykle zajmuje dużo miejsca.

Chociaż istnieje wiele aplikacji, które obiecują całkowicie wyczyścić ten obszar, najlepiej zrobić to z natywnych opcji Androida, a tutaj pokażemy, jak to zrobić.

Zwolnij miejsce z pamięci podręcznej

Pamięć podręczna oznacza serię danych przechowywanych przez sistema w celu usprawnienia procesów ładowania stron internetowych i aplikacji. W tym sensie, jeśli często wchodzisz do TekCrispy, prawdopodobnie logo i niektóre elementy wizualne strony będą przechowywane w pamięci podręcznej przeglądarki, aby przyspieszyć ładowanie. Jednak szybkość połączeń w naszych czasach czasami sprawia, że ​​funkcja pamięci podręcznej jest naprawdę niezauważalna, więc możemy obejść się bez tych danych, aby zwolnić miejsce.

Jak wspomniano wcześniej, najlepszą metodą zwolnienia pamięci podręcznej są natywne opcje Androida, ponieważ przy użyciu aplikacji moglibyśmy uzyskać irytujące reklamy i dać uprawnienia dostępu do aplikacji innych firm.

Uczymy Cię, jak zwolnić miejsce w pamięci zajmowanej przez pamięć podręczną 2

Aby to osiągnąć, wystarczy przejść do sekcji „Aplikacje” w obszarze ustawień Androida i wybrać jedną z listy. W środku znajdziesz opcję „Pamięć podręczna” i wystarczy dotknąć „Wyczyść dane”, aby usunąć zapisane dane.

Uczymy Cię, jak zwolnić miejsce w pamięci zajmowanej przez pamięć podręczną 3

Ogólnie aplikacje takie jak Chrome, Instagram i Facebook Zwykle gromadzą dużo buforowanych danych, dlatego zalecamy rozpoczęcie od nich.

W ten sposób nie trzeba instalować aplikacji innych firm, aby zwolnić miejsce, ani pozbywać się aplikacji i plików, aby zainstalować nowe.